TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti

Kiaulių augintojai purtosi atskiro transporto kiaulėms gabenti

Keletui mėnesių sustojęs kiaulių eksportas į Rusiją nervina pačius augintojus: jie ima nebesutarti, kaip galima jį atkurti.
Kiaulės
Kiaulės / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.
Temos: 2 Ferma Vežėjai

„Lietuvos rytas“ rašo, kad Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos siūlymu Lietuvoje galėtų būti įsteigti keturi kiaulių krovos punktai. Juose į rusų sunkvežimius būtų perkraunamos iš fermų suvežtos kiaulės. Punktai neva reikalingi apsisaugoti nuo Rusijoje plintančios afrikinio kiaulių maro infekcijos.

„Užuot pagelbėjusios, institucijos mėgina mus įvelti į diskusiją apie krovos punktus. Rusai jų nereikalauja. Juolab kad daugumoje Lietuvos ūkių yra saugios trijų dalių kiaulių pakrovimo rampos. Jos neleidžia ligų užkratui iš išorės patekti į fermą“, – sakė Lietuvos kiaulių augintojų asociacijos direktorius Algis Baravykas.

Jo teigimu, įsteigti punktus kainuotų daug ir užtruktų maždaug porą metų.

Į Rusiją kiaules veža įvairūs samdomi vežėjai ir neįmanoma atskirti transporto priemonių pagal jų lankomas valstybes. Todėl teigiama, kad ūkiai turėtų įsigyti savo bandvežių, kad kiaules nugabentų iki perkrovimo punktų.

Lietuvoje siautusiu kiaulių maro protrūkio priežastys iki šiol nenustatytos. Praėjo penki mėnesiai, o augintojai vis dar nežino, kas atgabeno virusą į Beržų kompleksą. Viena versijų – užkratas pateko su transportu, nes jis buvo dezinfekuotas nekokybiškai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius