TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti

Pasiūlytos priemonės, galinčios padidinti ekologiškai ūkininkaujančiųjų skaičių

VšĮ „Ekoagros“ vakar, sausio 3 d., kreipėsi raštu į žemės ūkio ministrą su siūlymu peržiūrėti Ekologinio žemės ūkio taisykles ir atsisakyti kai kurių perteklinių reikalavimų. Taip pat prašoma ieškoti galimybių remti finansiškai ekologiškai ūkininkaujančius Lietuvos ūkininkus pereinamuoju periodu tarp Europos Sąjungos (ES) finansinių laikotarpių, kai jie metus ar dvejus negaus ES paramos.
„Ekoagros“
„Ekoagros“

„Nuo pat vadovavimo sertifikavimo įstaigai pradžios inicijavau susitikimus su ekologiškų produktų gamyba ir tvarkyba užsiimančiais ūkininkais, įmonių atstovais, socialiniais partneriais, ūkininkus vienijančiomis asociacijomis.

Kviečiau ir pačius ūkininkus kreiptis į mus, išsakyti nuomonę, teikti siūlymus ir pastabas. Siekiau sužinoti, kokie yra pagrindiniai jų veiklos trukdžiai, taip pat kas, jų nuomone, galėtų paskatinti ekologinės gamybos plėtrą šalyje. Dabar identifikavus ir išgryninus pagrindines problemas, jų sprendimo būdus galima imtis konkrečių veiksmų, padėsiančių jas išspręsti“, – sako VšĮ „Ekoagros“ direktorius prof. dr. Gintautas Labanauskas.

Siūloma atsisakyti perteklinių, ekologinį ūkininkavimą sunkinančių Ekologinio žemės ūkio taisyklių reikalavimų.

Žemės ūkio ministrui adresuotame rašte siūloma atsisakyti šių papildomų, perteklinių, ES reglamentuose nenumatytų ir ekologinį ūkininkavimą sunkinančių Ekologinio žemės ūkio taisyklių reikalavimų: privalomo su ekologine gamyba susijusio išsilavinimo, detalių privalomų reikalavimų sėjomainai, papildomų reikalavimų tręšiantiems laukus organinėmis trąšomis, privalomų dirvožemio tyrimų, privalomų tręšimo planų ir humuso balanso skaičiavimų, privalomos derliaus kontrolės, augalų tankumo kontrolės, papildomų reikalavimų sodams ir uogynams, papildomų reikalavimų šaltalankių uogynams, privalomų reikalavimų derliaus nuėmimo laikui.

"Ekoagros" direktorius prof. dr. G.Labanauskas
"Ekoagros" direktorius prof. dr. G.Labanauskas

„Pagrindinius reikalavimus ekologiniam sektoriui nustato Europos Komisija, nacionalines taisykles rengia Žemės ūkio ministerija, o mes atliekame sertifikavimo ir kontrolės darbus, – sako VšĮ „Ekoagros“ direktorius prof. dr. G. Labanauskas. – Ekologinio žemės ūkio taisyklės apibrėžia nuostatas, kurias reglamentuose leista nusistatyti pačioms valstybėms narėms. Jos nustato sertifikavimo tvarką, ekologinės gamybos proceso kontrolę bei papildomus reikalavimus ekologinei gamybai.“

Išsiųstame rašte taip pat prašoma rasti galimybių pereinamuoju periodu tarp ES finansavimo laikotarpių užtikrinti ekologiškai ūkininkaujantiems ūkio subjektams paramą iš nacionalinio biudžeto – kad jie galėtų nepertraukiamai vykdyti ekologinę gamybą.

Tikimasi, kad administracinės naštos mažinimas ir finansinė parama padarytų ekologinę gamybą patrauklesnę.

Tikimasi, kad administracinės naštos mažinimas ir finansinė parama padarytų ekologinę gamybą patrauklesnę, skatintų jos plėtrą ir padidintų šalyje ekologiškai ūkininkaujančiųjų skaičių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius