Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

100 naujų greičio matuoklių keliuose turėtų įrengti „Belam“

100 vidutinio greičio matuoklių Lietuvos keliuose turėtų įrengti konkursą laimėjusi Latvijos ir Lietuvos kapitalo bendrovė „Belam LT“. Maždaug 2,6 mln. eurų (su PVM) vertės sutartį Lietuvos automobilių kelių direkcija su įmone turėtų pasirašyti metų pradžioje.
Naujų greičio matuoklių pristatymas
Naujų greičio matuoklių pristatymas / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Tai, kad „Belam LT“ pripažinta geriausią pasiūlymą pateikusia konkurso dalyve, skelbiama gruodžio 19 dienos Apeliacinio teismo nutartyje. Teismas nutraukė „Belam LT“ inicijuotą bylą jos pačios prašymu.

„Belam“ teismui nurodė, kad gruodžio 12 dieną gavo direkcijos pranešimą, kad jos pasiūlymas konkurse pripažintas ekonomiškai naudingiausiu, todėl tolesnis bylinėjimasis dėl konkurso sąlygų teisėtumo neturi prasmės.

Kelių direkcijos atstovė Aušra Ramoškaitė BNS patvirtino, kad konkurso eilė yra sudaryta, tačiau sakė negalinti patvirtinti, kas pirmoji joje yra „Belam“, nes konkursas dar nesibaigęs ir nepasirašyta sutartis.

Anksčiau planuota sutartį pasirašyti gruodžio pabaigoje, tačiau gruodžio 30 dieną Kelių direkcija gavo pretenziją iš vieno konkurso dalyvių, todėl jo procedūros sustabdytos, teigė A. Ramoškaitė.

Vilniaus apygardos teismas spalį atmetė „Belam LT“ prašymą pripažinti neteisėtais direkcijos veiksmus organizuojant konkursą bei leido jį toliau tęsti. Konkurso procedūros buvo laikinai sustabdytos rugpjūtį.

Ginčas kilo dėl to, ar naujieji greičio matuokliai turės būti integruoti į esamas sistemas.

Anot „Belam LT“, konkurse buvo proteguojama inžinerinių sprendimų bendrovė „Fima“, kuri yra Vokietijos bendrovės „Jenoptik“ atstovė Lietuvoje. Būtent jos programinę įrangą naudoja Kelių direkcija, todėl, anot „Belam LT“, tiekėjai, nebendradarbiaujantys su Vokietijos įmone, neturi galimybių laimėti.

Savo ruožtu Kelių direkcija teigė, kad tiekėjai yra laisvi pasirinkti, ar greičio matuoklius integruoti į esamas sistemas.

Konkurso laimėtojas turės visoje Lietuvoje įrengti 100 vidutinio greičio matuoklių. Jų prireikė po to, kai vasarį buvo išjungti 139 momentiniai greičio matuokliai.

Sprendimas išjungti pasenusius ir neefektyvius greičio matuoklius buvo priimtas įvertinus kainą – 50 naujai įrengtų vidutinio greičio matuoklių direkcijai kainavo 1,3 mln. eurų, o už išjungtus momentinius matuoklius prieš dešimt metų įmonei „Fima“ buvo sumokėta 13,9 mln. eurų.

Iki 2020 metų pabaigos Lietuvos keliuose turi būti įrengta 260 vidutinio greičio matuoklių, veikiančių 130-tyje ruožų.

Šiuo metu jau veikia 50 tokių matuoklių, įrengtų 25-iuose ruožuose, o dar 112 matuoklių įrengimo 56-iuose valstybinių kelių ruožuose konkursas paskelbtas praėjusį pirmadienį, jam paraiškų laukiama iki vasario 12 dienos.

Kelių direkcija praėjusį penktadienį pasirašė sutartį dėl 70 momentinių greičio matuoklių įrengimo. Juos už 3,1 mln. eurų iki kitų metų pabaigos įrengs bendrovės „Fima“ bei „Technologinių paslaugų sprendimai“ kartu su „Biseriu“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius