Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

5 dalykai, kuriuos reikia žinoti nuomojantis automobilį

Nors šiomis dienomis automobilių nuoma yra greitas ir nesudėtingas procesas, visgi neretai daugelis susiduria su problemomis apie kurias iš anksto vargu ar pagalvoja. Apie svarbiausius aspektus, nuomojantis automobilį, ir kaip nelikti apgautu dalinasi automobilių nuoma užsiimančios įmonės „Transrenta“ vadovas Martynas Veiverys.
Auto nuoma
Auto nuoma

Automobilio nuomos sutartis

Nusprendę išsinuomoti automobilį nepasikliaukite aklai interneto svetainėje pateiktomis automobilių nuotraukomis.

Pasak pašnekovo, jeigu Jūs nuomojatės „VW Golf“ automobilį, nebūtinai tokį ir gausite.

„Didelė dalis kompanijų, nuomodamos automobilius, prie automobilio rezervacijos mažomis raidėmis parašo „or similar“ („arba kitas“) taip neįsipareigodamos klientui, rezervavusiam automobilį, duoti būtent tą automobilį, kurį jis matė rezervacijos metu“, – pasakojo M. Veiverys.

Pašnekovo teigimu, jeigu yra galimybė, klientai turėtų atvykti ir apžiūrėti automobilį, kurį pasirinko.

Labai svarbu ne tik patikrinti ar ant nuomojamo automobilio nėra jokių įbrėžimų, bet ir į tai ar automobilyje yra sveika atsarginė padanga bei ar viskas puikiai veikia.

Kuras

Kai kurios kompanijos pateikia automobilių nuomos pasiūlymus, nurodydamos, jog yra galimas „išankstinis kuro pirkimas“.

„Dažniausiai klientai, nuomodamiesi automobilį, prašo, kad jis jau būtų su pilnu baku. Ypatingai tie, kurie turi grįžti iš oro uosto naktį“, – patirtimi dalinosi M. Veiverys.

Grąžinus automobilį, automobilių nuoma užsiimanti, įmonė pinigų už apmokėtą kurą gali ir negrąžinti, nepriklausomai nuo to, kiek kuro bus likę automobilyje.

Rekomenduotina pasirinkti tokį pasiūlymą, kuriame kuro sąlygos nurodomos kaip „Pilnas/pilnas“. Tuomet automobilį gausite su pilnu baku ir grąžinti jį turėsite taip pat su pilnu baku, tačiau taip išvengsite papildomų galimų išlaidų automobilių nuomos įmonei už kurą.

Automobilio draudimas

Remiantis draudimo atstovų statistikos duomenimis, 2015 metais automobilių vagysčių buvo užfiksuota apie 70 proc. daugiau nei užpernai, todėl draudimo sąlygomis reikėtų pasidomėti taip pat atidžiai, kaip ir su kaina susijusius klausimus.

Pasak pašnekovo, nuomojantis automobilį, svarbu atkreipti dėmesį į tai, ar kompanija automobilį nuomoja su kasko draudimu ar be jo.

Labiausiai vagių mėgiami automobilių modeliai yra: „Toytota Avensis“, „Toyota Corolla“, „Volkswagen Touran“.

„Klientams visuomet rekomenduojame perskaityti sutarties sąlygas ir susipažinti su jomis, kadangi būna ir taip, kad įmonių atstovai pasako, jog automobilis yra su kasko draudimu, tačiau sutartyje tokio punkto net nėra“, – teigė M.Veiverys.

Specialistų teigimu, didžiuosiuose miestuose vis dar labiausiai vagių mėgiami automobilių modeliai yra: „Toytota Avensis“, „Toyota Corolla“, „Volkswagen Touran“. Vis dėlto, nereikėtų manyti, kad yra pamiršti ir senesnei nei 10 metų automobiliai. Vagių tarpe vis dar labai populiarūs ir „Audi“, „Mercedes Benz“ ar „Volkswagen“ markės automobiliai.

Automobilio draudimas svarbus ne tik dėl galimų vagysčių, bet ir dėl vis didėjančių nelaimių skaičiaus. Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, eismo įvykių skaičius šalyje padidėjo 13,5 proc.

Pakaitinis automobilis

Dar prieš nuomojantis automobilį ne ką mažiau svarbu išsiaiškinti ar įmonė, nuomojanti automobilius, įvykus auto įvykiui duoda pakaitinį automobilį.

M.Veiverio teigimu, nuomininkas turėtų įsitikinti ar esant auto įvykiui jam priklausys pakaitinis automobilis ir ar nebus nutraukta sutartis anksčiau laiko.

Papildomos nuomos išlaidos

Norint išvengti papildomų automobilio nuomos išlaidų dėmesį reikėtų atkreipti ir į papildomus aspektus.

„Didelė dalis įmonių už įvairius priedus ima papildomą mokestį. Pavyzdžiui, GPS, vaiko kėdutė, administracinis sutarties mokestis, laisvų rankų įranga, bevielis internetas ir pan., todėl nuomojantis automobilį į tai reikia atkreipti ypatingą dėmesį, kad neatsirastų papildomos išlaidos“, – teigė M. Veiverys.

Nors vis daugiau atsiranda žmonių, kurie nori išsinuomoti automobilį šventėms, laisvalaikiui ar kelionėms, vis dėlto, nuomojantis automobilį, patariama atidžiai peržvelgti visas nuomos sutartyje esančias paslaugas ir atsižvelgti į straipsnyje pateiktus patarimus, kurie padės išvengti papildomų nesklandumų ir nelikti apgautiems.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais