-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kurią dieną ir valandą „Regitroje“ šypsosi sėkmė: populiariausi mitai apie vairavimo egzaminus

Teisės vairuoti įgijimas yra labai svarbus įvykis žmogaus gyvenime, kuris neretai būna apipintas įvairiomis istorijomis ir mitais. Tačiau pats žodis mitas jau savaime reiškia, kad tai yra netiesa ir neatitinka realybės.
„Regitra“
„Regitra“ / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Tad siekiant išsklaidyti visas abejones bei baimes apie vairavimo egzaminus ir vairuotojo pažymėjimo įgijimą, „Regitros“ korupcijos prevencijos pareigūnas Edmundas Bogavičius pasakoja, kokie yra penki gajūs mitai visuomenėje ir kodėl jais nereikėtų tikėti.

Mitas Nr. 1. Geriausia praktikos egzaminą laikyti ketvirtadienį 12.50 val.

Tarp būsimų vairuotojų sklando net ir tokių keistų istorijų, kad pati tinkamiausia diena ir laikas laikyti praktikos egzaminą – ketvirtadienis, be dešimt minučių pirma valanda, kadangi savaitė jau būna persiritusi į antrą pusę, o egzaminuotojai jau yra po pietų. Iš tiesų, tiek vertinimo kriterijai, tiek klientų parinkimas, maršrutai ar pratimai yra parenkami atsitiktiniu būdu, t. y. atsitiktinumo principu. Tad egzamino rezultatas visiškai nepriklauso nei nuo savaitės dienos, nei valandos ar padalinio, kuriame laikysite egzaminą.

Mitas Nr. 2. Nustatytos egzaminų kvotos, kiek žmonių per dieną gali išlaikyti egzaminus

Visuomenėje gajus mitas, jog yra nustatytos tam tikros kvotos, kiek egzaminuotojas per dieną gali „praleisti“ klientų. Nieko panašaus, yra net keturi aspektai, kurie šį mitą paneigia.

Pirmasis – darbdavys negali egzaminuotojui nustatyti jokių kvotų, nes tai yra neteisėta. Antras aspektas – egzaminuotojų atlyginimas absoliučiai nepriklauso nuo to, kiek klientų pas jį laikė ir išlaikė, nes egzaminuotojo darbas vertinamas pagal kitus darbo kokybės rodiklius. Trečiasis – Regitrai rūpi klientų eilių trumpinimas, tad kiekvienas neišlaikytas egzaminas, atvirkščiai, tik ilgina eilę. Ir galiausiai, ketvirtas aspektas, kuris yra itin svarbus – egzaminuotojui, kaip ir bet kuriam žmogui, yra tiesiog malonu pranešti gerą naujieną klientui apie sėkmingai išlaikytą egzaminą.

Mitas Nr. 3. Vairuotojo pažymėjimą galima įsigyti socialiniuose tinkluose

Pastaruoju metu visuomenėje itin dažnai diskutuojama apie įvairiose socialinių tinklų grupėse esančius skelbimus, kuriuose yra siūloma įsigyti vairuotojo pažymėjimą net nelaikius vairavimo egzaminų.
Socialiniame tinkle „Facebook“ galima pamatyti tokių skelbimų, kuriuose siūloma įvairiapusė pagalba norintiems įgyti teisę vairuoti.

Neretai skelbimai būna skirti ir specialiai tiems, kurie yra praradę teisę vairuoti. Būkite atidūs, nes tai yra netiesa – šie sukčiai ne tik išvilios jūsų pinigus, bet taip pat galimai panaudos ir jūsų asmens duomenis, o jokio žadėto vairuotojo pažymėjimo jūs taip ir negausite. Tad geriau rinkitės patikimą būdą – atvykite į „Regitrą“, kur pasitikėdami tik savo jėgomis, išlaikykite teorijos bei praktikos egzaminus ir taip įgykite tikrą vairuotojo pažymėjimą.

Mitas Nr. 4. Vairuotojo pažymėjimo duomenys bus įtraukti į „Regitros“ duomenų bazę

Norėdami patikimai ir sąžiningai įgyti vairuotojo pažymėjimą, jūs turėsite praeiti net penkių „Regitros” darbuotojų grandinę. Šie darbuotojai atidžiai patikrins jūsų asmens tapatybę bei kada ir kokius egzaminus esate laikęs. Jeigu bent vienam iš tikrinančių darbuotojų užklius tam tikri neatitikimai, natūralu, kad vairuotojo pažymėjimo jūs negausite.

Praktikoje yra nutikę ir tokių situacijų, kai klientas atvyksta į mūsų padalinį atsiimti socialiniame tinkle įsigyto „tikro“ vairuotojo pažymėjimo. Darbuotojas patikrina kliento duomenis ir kadangi jis net nebūna laikęs egzaminų, natūralu, kad socialiniame tinkle „užsakytas“ vairuotojo pažymėjimas jam neišduodamas.

Mitas Nr. 5. Lengviausia teorijos egzaminą išlaikyti su specialia įranga

Vis dar pasitaiko atvejų, kai klientai tiki, kad teorijos egzaminą geriausia yra laikyti draudžiamos įrangos pagalba – „prisimontavus“ vaizdo kamerą ar ryšio perdavimo įrenginį, įsidėjus į ausį ausinę, kad trečiasis asmuo galėtų tiesiai į ausį pasufleruoti teisingus egzamino testo atsakymus.

Primename, jog atvykus į teorijos egzaminą, jums reikės nusiimti viršutinius rūbus, telefoną ir laikrodį. Visus asmeninius daiktus jūs galėsite pasidėti į tam skirtas spinteles ir eiti savo jėgomis laikyti teorijos egzaminą. Regitros darbuotojai yra apmokyti ir kiekvieną klientą specialios įrangos pagalba patikrina, ar šis neturi draudžiamų daiktų.

Jeigu bus nustatyta, kad klientas visgi bandė laikyti egzaminą draudžiamos įrangos pagalba, tokiam klientui galimybė kitą kartą laikyti egzaminą bus suteikta tik po 1-erių metų. O Lietuvos policija priims sprendimą dėl administracinės atsakomybės taikymo.

Būsimus vairuotojus Regitra ragina labiau pasitikėti tik savo jėgomis, o ne kažkieno pasakojamomis istorijomis.

Dalinamės vaizdo klipu, kuriame „Regitros“ korupcijos prevencijos pareigūnas Edmundas Bogavičius paneigia visuomenėje sklandančius mitus apie vairavimo egzaminus: 5 mitai apie vairavimo egzaminus.

VIDEO: 5 mitai apie vairavimo egzaminus

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius