15min be reklamos
2023 02 01, 14:06

Aukcione parduotas vienintelis Lietuvai skirtas „Porsche 911 Dakar“: kokia parama keliaus Ukrainai?

„Porsche centras Vilnius“ surengė neeilinį, pirmąjį tokį aukcioną Lietuvoje. Jo metu buvo varžomasi dėl teisės įsigyti riboto leidimo „Porsche 911 Dakar“ automobilį.
Porsche pristatė modelį „911 Dakar“
Porsche pristatė modelį „911 Dakar“ / Gamintojo nuotr.

Šio modelio vienetų visame pasaulyje pagaminta vos 2,5 tūkst., o Lietuvai skirta kvota – vienas automobilis.

Už unikalią teisę įsigyti „Porsche 911 Dakar“ aukciono metu pasiūlytas 41 tūkst.. eurų. Visi pinigai, gauti už įsigytą teisę pirkti išskirtinį automobilį, skirti paramos organizacijai „Blue/Yellow“.

„Porsche 911 Dakar“ – tai išskirtinis, klasikinio „911“ modelio pagrindu sukurtas automobilis, simbolizuojantis „Porsche“ pergalę 1984 m. Paryžiaus Dakaro ralyje, pritaikytas važiuoti ne tik įprastais keliais, bet ir bekele. Tokių automobilių visame pasaulyje pagaminta vos 2,5 tūkst., tad „911 Dakar“ turi ne tik simbolinę bei vertybinę, bet ir kolekcinę vertę kiekvienam „Porsche“ entuziastui“, – sako „Porsche centras Vilnius“ vadovė Rasa Klimavičiūtė.

Jos teigimu, lietuviai vertina kolekcinius, riboto leidimo modelius, o „Porsche centras Vilnius“ gali atliepti jų lūkesčius. „Tuo tarpu aukcionas pasirinktas kaip sąžiningiausias, o tuo pačiu, atsižvelgiant į tai, kas vyksta netolimoje kaimynystėje, ir vertybiškai teisingiausias būdas atrinkti, kam atiteks teisė automobilį įsigyti“, – pabrėžia R. Klimavičiūtė.

Aukcionas buvo uždaras ir skirtas „911“ modelių pirkėjams. Startinė aukciono suma buvo 1 tūkstantis eurų, o laimėjo moteris, pasiūliusi net 41 tūkst. eurų. Tiesa, aukciono laimėtoja nusprendė likti nežinoma.

„Porsche 911 Dakar“ Visais keturiais ratais varomas „Porsche 911 Dakar“ turi trijų litrų šešių cilindrų biturbo variklį, siekiantį 480 AG (353 kW) ir generuojantį 570 Nm sukimo momentą. Ir bekelei pritaikytas modelis iki 100 km/h įsibėgėja vos per 3,4 sekundės.

Laimėjo moteris, pasiūliusi net 41 tūkst. eurų.

Važiuojant įprastu keliu, „Porsche 911 Dakar“ pasižymi tokiu pat vairavimo komfortu, kokį užtikrina visi „911“ modeliai, tačiau „Porsche 911 Dakar“ yra 50 mm aukštesnis nei „911 Carrera“ su sportine pakaba. Dėka aktyvios pakabos, automobilio prošvaisą galima didinti dar 30 mm. Toks aukštis prilygsta įprastiems miesto visureigiams.

Bekelės atributiką papildo specialiai šiam modeliui sukurtas anglies pluošto galinis aptakas ir bagažo skyriaus dangtis su ortakiais, būdingais „911 GT3“ modeliui. „Porsche 911 Dakar“ turi ir visureigiams būdingus atributus – raudonos spalvos aliuminines vilkimo kilpas priekyje ir gale, praplatintas ratų arkas bei šoninius slenksčius ir nerūdijančio plieno apsauginius elementus automobilių priekyje, šonuose bei gale. „Porsche 911 Dakar“ neturi galinių sėdynių, langai pagaminti iš išlengvinto stiklo, todėl automobilis sveria vos 1,605 kilogramus.

Automobilio kaina prasideda nuo 257 000 tūkst. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką