Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti

BMW manevras Vilniuje – mįslė iš „blogiukų“ abėcėlės: baudos sulauktų ir filmuotojas

Skaitytojas, nepanoręs skelbti savo vardo, Vilniuje, Švitrigailos gatvėje, užfiksavo dviprasmišką, vertinant pagal Kelių eismo taisyklių reikalavimus, situaciją. Jos traktavimas priklauso nuo to, darbo ar poilsio dieną vyko veiksmas.

Temą siūlykite gazas@15min.lt

15min GAZAS dažnai nagrinėjamos situacijos, su kuriomis susiduriame gatvėse ar magistralėse. Priežasčių suvokimas ir įsigilinimas į tokias situacijas padeda iš šalies pažvelgti į situaciją Lietuvos keliuose.

Skaitytojas: taip sukeliamos avarinės situacijos

Skaitytojo manymu, toks vairuotojų elgesys nardant tarp eismo juostų kelia avarines situacijas. Kuo baigėsi toks BMW manevras, skaitytojas nenufilmavo, nes liko savo eismo juostoje, kuria leidžia važiuoti KET. Tačiau filmuotoje medžiagoje, jos epizodo pabaigoje, matyti, kad BMW A juostoje nebėra.

Taigi automobilio vairuotojas, iš pirmo žvilgsnio, staigiu ir ne pagal KET reikalavimus atliktu manevru A juosta apvažiavo susidariusią automobilių eilę. Būtent taip situaciją suvokė skaitytojas.

„Važiuojant Švitrigailos gatve, automobilio BMW vairuotojas nusprendė aplenkti visus pagal KET važiuojančius automobilius ir vykti tiesiai A juosta. Vairuotojas buvo vienas, tad 4+ taisyklė jam negalioja (matoma nuotraukoje)“, – rašo skaitytojas.

Dviprasmiška situacija, nes savaitgaliais važiuoti A juosta galima

Tačiau ši situacija nėra tokia paprasta, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Skaitytojas laiške, deja, nenurodė tikslaus laiko, kada užfiksuotas BMW manevras. Tačiau, sprendžiant pagal vaizdo bylos duomenis, tai galėjo nutikti šeštadienį, liepos 29 d.

VIDEO: Skaitytojas užfiksavo dviprasmišką situaciją: BMW manevras Vilniuje – iš „blogiukų“ abėcėlės

Vairavimo instruktorė Olga Židovlenkova atkreipia dėmesį, kad savaitgaliais ir šventinėmis dienomis Švitrigailos gatvėje esančia A juosta gali važiuoti ir kitos transporto priemonės. Kitaip tariant, jei BMW manevrą atliko šeštadienį, A juostos taisyklės vairuotojas nepažeidė. Tokiu atveju negaliojo ir ištisinė A juosta,

„Neparodė posūkio. Šis pažeidimas akivaizdus. O kaip traktuoti ištisinės linijos taisyklę, priklauso nuo to, kokiu metu atliktas manevras“, – paaiškino vairavimo instruktorė Olga Židovlenkova.

Bendrovės nuotr./Olga Židovlenkova
Bendrovės nuotr./Olga Židovlenkova

Ji taip pat pridūrė, kad telefonu situaciją filmavęs vairuotojas pažeidė punktą, draudžiantį prie vairo užsiimti kita veikla nei vairavimas, t.y. naudojosi mobiliuoju telefonu.

Seimas 2017 m. sušvelnino bausmes už ištisinės linijos kirtimą

Taigi, jei situacija nufilmuota darbo dienomis, BMW pažeidimas dvigubas. Jei išeiginę dieną - gerokai mažesnis. Tačiau profilaktiškai prisiminkime, ką apie tokius pažeidimus sako Administracinių nusižengimų kodeksas (ANK).

417 straipsnis (Kelio ženklų, žmonių vežimo reikalavimų nesilaikymas ar kitas Kelių eismo taisyklių pažeidimas) už Kelių eismo taisyklėse nustatytos įspėjamųjų signalų naudojimo tvarkos pažeidimus užtraukia baudą vairuotojams nuo trisdešimt iki devyniasdešimt eurų.

Nuo 2017 m. pradžios iki rugsėjo už ištisinės linijos kirtimą Lietuvoje galiojo itin griežtos bausmės. Bet kokiu atveju už tokį pažeidimą buvo atimamas vairuotojo pažymėjimas. Todėl vien 2017 m. sausį teisės vairuoti neteko 143 vairuotojai, o per septynis metų mėnesius – daugiau nei 1,6 tūkst. vairuotojų.

Tačiau 2017 m. rugsėjį Seimas sušvelnino bausmes. Tai padaryta kelių frakcijų atstovų iniciatyva. Tarp jų tuomečiai „tvarkiečiai“ Rimas Andrikis, Petras Gražulis, konservatoriai Laurynas Kasčiūnas, Algis Strelčiūnas, Emanuelis Zingeris, „valstiečiai“ Agnė Širinskienė, Dainius Gaižauskas bei kiti.

Daugiau apie bausmes už ištisinės linijos kirtimą skaitykite čia.

Tokiu būdu sukurta galimybė už ištisinės linijos kirtimą susimokėti baudą. Nuo 3 iki 6 mėn. pažymėjimas atimamas tik už ištisinės linijos kirtimą atliekant lenkimo manevrą.

O draudimo vairuotojams naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis, kai jomis naudojamasi rankomis (išskyrus atvejus, kai stovinčios transporto priemonės variklis išjungtas), nesilaikymas užtraukia baudą vairuotojams nuo šešiasdešimt iki devyniasdešimt eurų.

Taigi šiuo atveju pažeidimą nufilmavęs vairuotojas galėtų susilaukti tokios pačios ar net didesnės nuobaudos, nei ištisinę liniją kirtęs BMW.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius