Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Daimler“ ir „Renault-Nissan“ kartu vykdo jau 13 projektų

„Renault-Nissan“ aljanso ir „Daimler AG“ partnerystė 2015 m. spartėjo ir stiprėjo pasiekus šeštuosius metus, šiandien teigė įmonių vadovai savo metiniame pranešime spaudai Frankfurto tarptautinėje automobilių parodoje.
Carlosas Ghosnas ir Dieteris Zetsche
Carlosas Ghosnas ir Dieteris Zetsche / „Scanpix“ nuotr.

Carlosas Ghosnas, Aljanso prezidentas ir generalinis direktorius, apibūdino šią partnerystę kaip „vieną produktyviausių automobilių pramonėje“.

„Ji sumažino laiką nuo automobilio sukūrimo iki jo patekimo į rinką ir suteikė akivaizdžių strateginių pranašumų abiem partneriams“, – sakė Ghosnas. – „Ateityje tikimės tolesnio augimo ir daugiau bendrų projektų.“

„Scanpix“ nuotr./Carlosas Ghosnas
„Scanpix“ nuotr./Carlosas Ghosnas

Dieteris Zetsche, „Daimler“ valdybos pirmininkas ir „Mercedes-Benz“ lengvųjų automobilių padalinio vadovas, su tuo sutinka.

„Nuo pat mūsų bendradarbiavimo pradžios 2010 metais bendri projektai kuria vertę mūsų klientams visame pasaulyje“, – teigė Zetsche. – „Šiais metais dar pagilinome bendradarbiavimą ir pradėjome du visiškai naujus projektus. Bendradarbiaujame, kai tai naudinga abiem pusėms. Taip dirbsime ir toliau.“

Svarbiausi įvykiai 2015 metais:

Bendrai valdomos surinkimo gamyklos Aguaskaljentese, Meksikoje, statybos pradžia: „Nissan“ ir „Daimler“ neseniai pradėjo statyti 1 milijardo JAV dolerių vertės gamyklą Aguaskaljentese, kurioje bus gaminami naujos kartos aukščiausios klasės kompaktiški automobiliai „Infiniti“ (nuo 2017 m.) ir „Mercedes-Benz“ (nuo 2018 m.). „Nissan“ ir „Daimler“ kurs juos kartu. Tikimasi, kad iki 2020 m. šioje gamykloje bus pagaminama daugiau nei 230 000 automobilių per metus. Be to, jie bus gaminami ir kitose „Daimler“ ir „Nissan“ gamyklose Europoje bei Kinijoje. Bendra surinkimo gamykla įsikurs šalia „Nissan“ gamyklos Aguaskaljentese.

„Scanpix“ nuotr./Dieteris Zetsche
„Scanpix“ nuotr./Dieteris Zetsche

Vienos tonos „Mercedes-Benz“ pikapo kūrimas: anksčiau šiais metais „Daimler“ ir „Nissan“ paskelbė apie ruošimąsi pirmajam „Mercedes-Benz“ atėjimui į pikapų segmentą. Dalis kuriamo pikapo architektūros bus perimta iš naujojo „Nissan“ NP300, bet „Daimler“ specialistai kurs inžinerinius ir dizaino aspektus, kad jie atitiktų savitus jos klientų Europoje, Australijoje, Pietų Afrikoje ir Lotynų Amerikoje poreikius. Šis automobilis turės visas išskirtines „Mercedes Benz“ charakteristikas ir funkcijas. „Nissan“ gamins šį pikapą „Renault“ gamykloje Kordoboje, Argentinoje, kartu su „Nissan“ NP300 ir „Renault“ vienos tonos pikapu Lotynų Amerikos rinkai. Šie trys pikapai taip pat bus gaminami „Nissan“ Barselonos gamykloje Ispanijoje. „Mercedes-Benz“ pikapo gamyba abiejose gamyklose prasidės iki šio dešimtmečio pabaigos.

„Infiniti Q30“ pristatymas: šis aktyviems klientams skirtas aukščiausios klasės modelis perėmė tam tikrus „Daimler“ kompaktiškų automobilių architektūros komponentus, bet techninius ir dizaino aspektus „Infiniti“ specialistai sukūrė nuo nulio atsižvelgdami į specialius savo klientų poreikius. Pirmasis viešas šio automobilio pasirodymas įvyko Frankfurto parodoje. Gamyba prasidės „Nissan“ Sanderlendo gamykloje Jungtinėje Karalystėje vėliau šiais metais.

Naujojo dviviečio ir keturviečių „Smart“ modelio EV versijos: šie visiškai nauji miesto automobiliai siūlomi rinkoje jau beveik metus; kartu su „Renault Twingo“ tai pirmieji automobiliai, sukurti naudojant bendrą „Daimler“ ir Aljanso platformą. Klientai visus tris modelius sutiko labai palankiai. Kaip paskelbė abu vadovai, dviviečio ir keturviečio „Smart“ modelio elektra varomos versijos bus pasiūlytos prekybai 2016 metų pabaigoje. Abiejuose automobiliuose bus montuojamas elektrinis variklis, gaminamas „Renault“ Kleono gamykloje Prancūzijoje, kuris naudojamas ir „Renault“ ZOE modelyje. Naujojo „Smart“ elektrinio variklio akumuliatorių gamins antrinė „Daimler“ įmonė „Deutsche ACCUmotive“, Kamence, Vokietijoje. 

Pradėjus „Daimler“ ir Aljanso partnerystę 2010 m. balandį, bendradarbiavimas apsiribojo trimis daugiausiai Europoje vykdomais projektais. Nuo to laiko partnerių bendrai vykdomų projektų skaičius išaugo daugiau nei keturis kartus iki 13 projektų Europoje, Azijoje ir Amerikos žemyne.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius