Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Trumpiausiai nakčiai - mažiausia kaina!
Išbandyti

Degalų kainos artėja prie 100 dolerių už barelį

Degalų kainai pasaulio biržose artėjant prie 100 JAV dolerių už barelį, analitikai skuba komentuoti, kad 2008 metų situacija, kai barelio kaina pakilo iki 150 JAV dolerių, neturėtų pasikartoti.
Naftos gavybos platforma
Naftos gavybos platforma / Photos.com

Net drąsiausi analitikai pranašauja, kad degalų kainos labai smarkiai kilti neturėtų ir šiais metais jos nepasieks 150 dol. už barelį. Pasak jų, pasaulio ekonomikai tai būtų labai skaudus smūgis, taigi bus imtasi visų priemonių to išvengti.

2011 metais degalų kainos turėtų kilti apie 8 proc.Analitikai priduria, kad 2008 metų situacija nepasikartos, nes šiuo metu naftos talpyklose, perdirbimo gamyklose kiekis yra didelis, o OPEC kontroliuojamuose gręžiniuose vyrauja ramybė – ši organizacija gali padidinti naftos išgavimą kada panorėjusi ir taip sumažinti jos kainą didmeninėje rinkoje.

Tikimasi, kad per 2011 metus naftos kaina kils apie aštuonis procentus. Šie duomenys remiasi „Reuters“ surengta apklausa.

„OPEC jokiu būdu neturi intereso kišti pagalius į atsigaunančios pasaulio ekonomikos ratus, taigi jie stengsis kainą palaikyti apie 100 JAV dol. už barelį“, – pasakoja naftos kainų ekspertas iš „Macquarie“.

Atsigaunant pasaulio ekonomikoms, specialistai prognozuoja, kad šiais metais naftos suvartojimas bus rekordinis, pralenksiantis 2007 metus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius