Iki -60% prenumeratai. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti
2019 08 29 /15:17

Dėl laiku nesutvarkytos sostinės sankryžos „Lidl“ neteko 0,7 mln. eurų

Dėl laiku nesutvarkytos sankryžos Vilniuje, šalia naujos „Lidl“ parduotuvės Žirmūnuose, sostinės savivaldybė ketvirtadienį pranešė iš bendrovės nurašiusi 684 tūkst. eurų garantiją.
Nauja „Lidl“ parduotuvė Vilniuje
„Lidl“ / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Šia besąlygine garantija „Lidl Lietuva“ buvo įsipareigojusi šalia naujos parduotuvės Žalgirio–Apkasų gatvių kampe įrengti keturių eismo juostų atkarpas, naują apšvietimą, šviesoforus, sutvarkyti šaligatvį ir atlikti kitus darbus. Garantija, pasak savivaldybės, bus skirta nuostoliams padengti.

Savivaldybė pranešė, kad administracija galutinį sutartą darbų terminą pratęsė dukart: pirmąjį – iki šių metų liepos 1-osios, antrąjį – iki liepos 31 dienos.

„Deja, net ir pratęsus terminus, „Lidl Lietuva“ nesugebėjo iki galo įrengti ir tinkamai perduoti miestui dalies reikalingos infrastruktūros, tarp kurios yra itin svarbi eismo reguliavimo infrastruktūra – šviesoforai ir jų valdymo mechanizmai“, – atsakyme BNS nurodė savivaldybės administracijos direktoriaus patarėjas Julius Morkūnas.

„Lidl Lietuvos“ atstovas spaudai Valdas Lopeta nedetalizavo, dėl kokių priežasčių vėluoja darbai, tačiau teigė, jog juos planuojama baigti artimiausiu metu.

„Šią sankryžą atnaujiname savo lėšomis, siekdami suteikti naudos miestui. Su savivaldybe jau ne kartą esame bendravę dėl darbų trukmės ir ieškojome įvairių kompromisų. Galime patikinti, kad nepaisant priimtų sprendimų, sankryžos atnaujinimo darbai bus tęsiami ir užbaigti artimiausiu įmanomu metu“, – BNS sakė V.Lopeta.

Pasak jo, šia sankryža darbo dienomis pravažiuoja beveik 50 tūkst. transporto priemonių, jų srautai dar labiau padidėjo atidarius parduotuvę ir tinkamai nesutvarkius infrastruktūros.

„Dėl vis neužbaigiamos rekonstrukcijos vilniečiai patiria daugybę nepatogumų: negali sklandžiai praeiti pėsčiųjų takais, klimpsta purvynuose, negali pravažiuoti dviračiais, mamos neturi galimybės pravažiuoti su vaikiškais vežimėliais ir t.t. Minėta garantija bus panaudota savivaldybės nuostoliams padengti, o su įmone toliau kalbamės, kad jos prisiimti įsipareigojimai būtų kuo skubiau įvykdyti“, – teigia J.Morkūnas.

Anot savivaldybės, pagal susitarimą bendrovė turėjo prieš Žalgirio, Tuskulėnų, Apkasų ir Rinktinės gatves išplatinti Žalgirio gatvę iki keturių juostų, įrengti šaligatvį, apšvietimą. Taip pat numatyta įrengti keturių eismo juostų atkarpą su želdynų juosta Rinktinės gatvėje, nuo Tuskulėnų iki Trimitų gatvės, čia turėjo būti sutvarkytas šaligatvis, apšvietimas, lietaus kanalizacija.

Taip pat sutarta, jog „Lidl“ sutvarkys Trimitų gatvės atkarpą – ją išplatins, įrengs čia šaligatvius, apšvietimą. Kartu čia turėjo atsirasi sankryža su iškilia pėsčiųjų perėja, o Rinktinės – Tuskulėnų – Žalgirio – Apkasų gatvių ir Apkasų – Minties gatvių sankryžose turėjo būti įrengti šviesoforai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Užsisakykite 15min naujienlaiškius