Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti

Dėl palikto BMW pravažiuoti negalėjusi autobuso vairuotoja išgirdo siūlymą sukti į priešpriešinę juostą

Vilniaus autobusų ir troleibusų vairuotojai nuolat priversti laviruoti tarp ne vietoje paliktų automobilių – vieni nesibodi sustoti trumpam stotelėse, kiti mašiną palieka ilgam prie tų pačių stotelių ar pėsčiųjų perėjų. Kai vairavimo įgūdžiai negelbsti, viešojo transporto vairuotojai kreipiasi į policiją ir prašo patraukti trukdantį automobilį. Tokių situacijų esą pasitaiko vos ne kasdien.
Dėl stovinčio automobilio autobusas negalėjo pravažiuoti Taikos g.
Dėl stovinčio automobilio autobusas negalėjo pravažiuoti Taikos g. / 15min skaitytojo nuotr.

Sustojo prie perėjos

15min viena Vilniaus autobuso vairuotoja papasakojo, kaip jai prasidėjo pirmoji darbo diena Naujaisiais metais. Sausio 2-osios rytą, apie 7 val., tik išvažiavusi iš galutinės stotelės Justiniškėse ji privalėjo sustoti, kadangi ties pėsčiųjų perėja Taikos gatvėje pastatytas BMW trukdė jai pravažiuoti.

Iš nuotraukų matosi, kad tarp autobuso ir automobilio tėra nedidelis tarpas, o priekyje – pėsčiųjų perėja su saugos salele. Kaip sakė vairuotoja, norėdama pravažiuoti ji būtų turėjusi užvažiuoti ant salelės ir greičiausia vis tiek būtų kliudžiusi autobuso galu stovinčius automobilius, taip apgadindama tiek juos, tiek patį autobusą.

„Tai tikrai ne pirmas kartas, turbūt ir ne paskutinis. Net nežinau, kas galėtų padėti, nes kokių priemonių besigriebiam, suprantam vieną, kad mums niekas nepadės“, – skundėsi vairuotoja.

Ketvirtadienio rytą į Justiniškes buvo iškviesti policijos pareigūnai, tačiau mašina taip ir nebuvo nutempta. Anot vairuotojos, ji išgirdo, kad turėtų apvažiuoti priešpriešine eismo juosta šią kliūtį ir tiek. O jei tiek negalinti, galbūt dirba ne visai sau tinkamą darbą.

„Dar paklausiau, ar nepažeisiu kelių eismo taisyklių važiuodama priešpriešais. Juk galiu netekti teisės vairuoti iki trijų mėnesių“, – skundėsi 43 maršruto autobuso vairuotoja.

Važiavau su keleiviais – vieną stotelę pavažiavus teko juos išsodinti. Keleiviai irgi piktinosi, nepatenkinti, žmonės į darbus važiuoja juk, – pasakojo vairuotoja.

Kiti autobusai taip ir darė – suko per priešpriešinę eismo juostą arba rinkosi šią vietą apvažiuoti kitu maršrutu. Galų gale ir šiai vairuotojai teko taip pasielgti, nes taip nurodė elgtis policijos pareigūnai. Kodėl jie nepriėmė sprendimo nutempti stovinčią mašiną, ji sakė nežinanti. Esą teisinosi neradę automobilio savininko, kadangi jie ne kartą keitėsi.

„Važiavau su keleiviais – vieną stotelę pavažiavus teko juos išsodinti. Keleiviai irgi piktinosi, nepatenkinti, žmonės į darbus važiuoja juk“, – pasakojo vairuotoja.

15min skaitytojo nuotr./Dėl stovinčio automobilio autobusas negalėjo pravažiuoti Taikos g.
15min skaitytojo nuotr./Dėl stovinčio automobilio autobusas negalėjo pravažiuoti Taikos g.

Pirmiausia ieško savininko

Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato atstovės Julijos Samorokovskajos teigimu, pareigūnai pirmiausia visada bando nustatyti trukdančio eismui automobilio vairuotoją, susisiekti su juo, kad jis pats patrauktų savo transporto priemonę.

„Jeigu to padaryti neįmanoma, tuomet pareigūnai imasi kitų veiksmų numatytų teisės aktuose. Policijos pareigūnas turi teisę priverstinai nuvežti transporto priemonę, jei ji trukdo saugiam transporto priemonių ar pėsčiųjų eismui, kelia grėsmę eismo dalyvių ar kitų asmenų sveikatai ar gyvybei arba kitaip pažeidžia kitų asmenų teises“, – teigė policijos atstovė.

Policijos pareigūnas turi teisę priverstinai nuvežti transporto priemonę.

Šis autobusas priklauso bendrovei „Transrevis“, tačiau panašios situacijos nesvetimos ir Vilniaus savivaldybės įmonės „Vilniaus viešasis transportas“ vairuotojams.

Keitė trasą

Vilniaus savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ komunikacijos vadovės Miglės Bielinytės teigimu, tokių atvejų autobusų ir troleibusų vairuotojams pasitaiko, nors itin dažnai nėra jų užfiksuojama

„Tokiais atvejais, kai viešojo transporto judėjimui sutrukdo automobiliai ar kitos kliūtys, vairuotojai kreipiasi į policiją arba praneša apie įvykius dispečerinei – šios darbuotojai taip pat kviečia policiją. Būtent policija turi įgaliojimus priimti sprendimus dėl eismą trikdančių automobilių patraukimo“, - sakė M.Bielinytė.

15min skaitytojo nuotr./Dėl stovinčio automobilio autobusas negalėjo pravažiuoti Taikos g.
15min skaitytojo nuotr./Dėl stovinčio automobilio autobusas negalėjo pravažiuoti Taikos g.

Ketvirtadienio rytą keitėsi eismas: „Konkrečiu minėtu atveju, kol automobilis nebuvo patrauktas, laikinai keitėme 43 maršruto autobusų trasą, jog esant kliūčiai, nesutriktų eismas ir viešojo transporto judėjimas.“

Su panašiais iššūkiais tenka susidurti ir šiukšliavežių vairuotojams, kurie neretai ne blogiau už automobilių sporto meistrus laviruoja tarp mašinų daugiabučių kiemuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Laiku kreipęsis dėl erekcijos ir prostatos sutrikimų vyras gali išvengti infarkto ar net vėžio?
Reklama
Kaip apsitverti kiemą, kad tvora ir vartai tarnautų patikimai
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką