Net 700 filmų žiūrėkite nemokamai. ŽMONĖS Cinema
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

„Deutsche Welle“: „Audi“ vaidino pagrindinį vaidmenį dyzeliniame skandale

„Volkswagen“ koncernui priklausanti automobilių gamintoja „Audi“ vaidino pagrindinį vaidmenį dyzeliniame skandale, rodo vidinio „Volkswagen“ tyrimo medžiaga, kuria remiasi Vokietijos žiniasklaida – NDR, WDR ir „Suddeutsche Zeitung“.
VW lokomotyvas
VW lokomotyvas / Wikimedia commons/Haralden2 iliustr.

„Deutsche Welle“ skelbia, kad „Audi“ dar 2007 metais žinojo, kad neįmanoma legaliai atitikti Jungtinių Valstijų oro taršos nuomonių.

Vokietijos žiniasklaida sužinojo apie tai iš dokumentų, susijusių su vadinamojo „dyzelgeito“ tyrimu, kurį „Volkswagen“ stebėtojų tarybos užsakymu atlieka advokatų kontora „Jones Day“.

2007 metais vienas iš „Audi“ inžinierių kompanijos vadovybei parašė elektroninį laišką, kuriame teigė, kad atitikti amerikietiškus taršos standartus „visai nesukčiaujant“ nepavyks.

Be to, remiantis tyrimo medžiaga, keturiems pagrindiniams „Audi“ variklių kūrėjams buvo suteiktos atostogos už tai, kad jie sukūrė nelegalią programinę įrangą, leidžiančią manipuliuoti automobilių išmetamųjų dujų testų rezultatais.

Savo ruožtu „Audi“ pripažįsta, kad jos automobiliuose buvo naudojama nelegali programinė įranga, tačiau neigia tyčinio melo faktą.

Apie „dyzelgeitą“

Vadinamasis „dyzelgeitas“ kilo praėjusių metų rugsėjį, kai JAV aplinkosaugos agentūra (EPA) pranešė turinti duomenų, jog dyzeliniuose „Volkswagen“ automobiliuose įdiegta programinė įranga, leidžianti manipuliuoti oro taršus testų rezultatais.

„Volkswagen“ jau atidėjo maždaug 18 mlrd. eurų įvairios išlaidoms, susijusiomis su „dyzelgeitu“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius