Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Draudimo bendrovės klaida: avarijos kaltininke tapo būdama namie

Transporto priemonių civilinės atsakomybės draudimas brangti gali dėl kelių priežasčių: pakeitus gyvenamąją vietą, automobilį ar sukėlus eismo įvykį. Tačiau jo kaina gali padidėti ir sėdint ant sofos – tam tereikia vienos draudimo bendrovės klaidos, po kurios atsiranda įrašas apie padarytą eismo įvykį, ir draudimas jums pabrangsta dvigubai.
Įvykio vietoje
Asociatyvi nuotr.: avarija / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Draudimo bendrovė gali pripažinti savo klaidą ir rekomenduoti civilinės atsakomybės draudimą pirkti tik mėnesiui – per tiek laiko problema turėtų būti išspręsta. Klaidas daro visi, kam nepasitaiko? Tačiau šiuo atveju mėnesis tapo trimis, per kuriuos problemos pašalinti nepavyko.

Avarija, kurioje nedalyvavo

„Mano istorija prasidėjo spalio pradžioje, kai baigėsi automobilio civilinės atsakomybės draudimas („Compensa“ bendrovėje). Dar likus savaitei iki galiojimo pabaigos, kreipiausi į kitas draudimo bendroves, ieškojau geriausio pasiūlymo. Tikėjausi sulaukti pigesnio pasiūlymo, nes per metus neturėjau nė vieno eismo įvykio. Deja“, – pasakojimą pradėjo Marija (tikrasis skaitytojos vardas ir pavardė redakcijai žinomi).

Data įsimintina: negalėjau pamiršti, kad tą dieną automobiliu nesinaudojau, juo labiau nebuvau išvykusi į užsienį.

Pasidomėjusi įvairių draudimo bendrovių pasiūlymais, Marija nustebo – visi jie buvo bent du kartus brangesni nei ankstesnysis. Automobilis tas pats, gyvenamoji vieta ta pati, eismo įvykiuose nedalyvauta. Vienintelis pokytis – nuo 6 iki 7 metų padidėjo merginos vairavimo stažas, tačiau jokioje draudimo bendrovėje tai netaptų pretekstu augti įmokai.

Marijos „Toyota Aygo“ civilinės atsakomybės draudimas metams su „žaliąja korta“ ir teise vairuoti kitiems asmenims anksčiau kainavo 95 eurus, o dabar už analogišką paslaugą ji turėtų atseikėti apie 200 eurų. Kodėl? Vienos bendrovės atstovas paaiškino priežastį – elektroninėje draudėjų sistemoje užregistruota avarija, Marijos sukelta 2014-ųjų gruodžio 26-ąją Lenkijoje.

„Žinoma, eismo įvykį paneigiau, nes data įsimintina ir negalėjau pamiršti, kad tą dieną automobiliu nesinaudojau, juo labiau nebuvau išvykusi į užsienį“, – prisiminė mergina.

Prailgęs mėnesis

Susisiekusi su „Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group“ Lietuvos filialo Žalų reguliavimo skyriaus atstovais, Marija išgirdo pažadą problemą išspręsti per vieną mėnesį. Praėjus žodžiu sutartam terminui, mergina nuvyko į bendrovės atstovybę Vilniuje, kur dar kartą išdėstė problemą.

Man buvo liepta rašyti „pasiaiškinimą“, kodėl noriu, kad man panaikintų draudiminį įvykį, kuriame nedalyvavau.

„Man buvo liepta rašyti „pasiaiškinimą“, kodėl noriu, kad man panaikintų draudiminį įvykį. Patys bendrovės atstovai net negalėjo paaiškinti, koks ten eismo įvykis ir už ką esu apkaltinta. Aš manau, kad tai yra darbuotojo klaida, įvesta į elektroninę sistemą“, – sakė Marija, po apsilankymo „Compensa“ atstovybėje Vilniuje gavusi naują pažadą išspręsti problemą per mėnesį.

Po apsilankymo praėjus trims savaitėms, Marijai laukti atsibodo, tačiau „Compensa“ atstovas negalėjo pasakyti nieko naujo – tik pripažinti, kad tai jų klaida.

„Laukiau toliau. Draudžiuosi trumpaisiais draudimais, po mėnesį, nes metams tą daryti per brangu. Kažkas galėtų tiesiog pripažinti savo klaidas ir pagaliau išspręsti įvykusią problemą“, – vylėsi mergina.

Sprendimas pagreitėjo

Beveik po trijų mėnesių „problemos sprendimo“, Marija parašė laišką 15min ir išdėstė visą situaciją. 15min susisiekus su „Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group“ Lietuvos filialo atstovais, greitai buvo gautas atsakymas.

„Compensa TU S.A  Vienna Insurance Group“ Lietuvos filialas  apgailestauja dėl susiklosčiusios situacijos, susijusios  su mūsų klientės Marijos civilinės atsakomybės draudimo sąlygomis. Minėta situacija susidarė išimtinai dėl žmogiškos ir sistemos klaidų derinio. Šiuo metu yra dedamos visos pastangos, kad būtų nedelsiant išspręstas šis nesusipratimas, o mūsų klientė nepatirtų papildomų nepatogumų. Susisiekėme su p. Marija ir sutarėme dėl tolesnės problemos sprendimo eigos. Atsiprašome už susidariusius nesklandumus.“

Mergina patvirtino – draudimo bendrovės atstovai išties su ja susisiekė, atsiprašė ir dar kartą pažadėjo problemą išspręsti kaip įmanoma greičiau.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Huawei FreeBuds 6i“ – iki 100 eurų kainuojančios belaidės ausinės
Reklama
Vaikų vasaros atostogoms įsibėgėjant, „Telia Play“ kino rekomendacijos vaikams ir visai šeimai
Reklama
„Įspūdžiai išliko visam gyvenimui“: TV bokštas kviečia pasivaikščioti 170 metrų aukštyje
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?