Iki -60% prenumeratai. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti

„Enefit“ įkrovimo stotelių tinklą plečia į automobilių plovyklas

Žaliųjų energijos sprendimų bendrovė „Enefit“ tęsia elektromobilių įkrovimo stotelių tinklo plėtrą ir pradeda bendradarbiauti su automobilių plovyklomis „H2Auto“ ir „Smart Wash“.
„Enefit“ įkrovimo stotelės
„Enefit“ įkrovimo stotelės / Enefit nuotr.

Susitarta, jog šalia šių prekės ženklų plovyklų, veikiančių didžiuosiuose šalies miestuose ar prie pagrindinių kelių, pradės veikti naujos įkrovimo stotelės. Jų galia sieks nuo 240 iki 320 kW, tad savo elektromobilius vairuotojai jose galės įkrauti itin sparčiai.

Pradėta bendradarbiauti su automobilių plovyklų tinklais

Bendrovės „Enefit“ viešojo įkrovimo stotelių tinklo vystymo vadovas Tomas Žilionis sako, kad šios greito įkrovimo stotelės žymi bendradarbiavimo su automobilių plovyklų tinklais pradžią. Pirmuoju etapu naująsias įkrovimo stoteles siekiama šalyje išdėstyti kuo plačiau, kad jomis galėtų naudotis visų regionų gyventojai. Vėliau projektą numatoma tęsti, tad vis daugiau plovyklų siūlys automobilius ne tik nusiplauti, bet ir įkrauti.

Enefit nuotr./„Enefit“ viešojo įkrovimo stotelių tinklo vystymo vadovas Tomas Žilionis
Enefit nuotr./„Enefit“ viešojo įkrovimo stotelių tinklo vystymo vadovas Tomas Žilionis

„Toliau artėjame prie savo tikslo iki 2026 m. visoje Lietuvoje įrengti 1 000 įkrovimo stotelių ir aktyviai ieškome vairuotojams patogiausių vietų, kad galėtume pasiekti kuo daugiau vartotojų. Automobilių plovyklos yra natūralūs transporto traukos taškai, todėl neabejojame, kad vairuotojai įvertins galimybę iš jų išvažiuoti ne tik švariais, bet ir energija papildytais elektromobiliais“, – teigia T. Žilionis.

Jis akcentuoja, kad šalia „H2Auto“ ir „Smart Wash“ plovyklų vairuotojų patogumui bus įrengiamos tik itin greito įkrovimo stotelės, todėl kraunant elektromobilius nereikės ilgai gaišti.

„H2Auto“ plovyklas valdančios bendrovės „Delca invest“ vadovas Modestas Katkevičius sako, kad partnerystė su „Enefit“ yra bendrovės ilgalaikio tvarumo strategijos rezultatas.

„Įkrovimo stotelės „H2Auto plovyklų teritorijose – tai logiškas žingsnis, padedantis apsaugoti aplinką, mažinti potencialų neigiamą aplinkos poveikį bet tuo pačiu didinti veiklos efektyvumą. Tikimės, kad tai prisidės prie visų suinteresuotų šalių aplinkosauginio sąmoningumo ir leis efektyviau naudoti gamtinius resursus“, – kalba M. Katkevičius.

Antrąjį kitų metų ketvirtį „Enefit Volt“ stotelės pradės veikti šalia dešimties „H2Auto“ plovyklų, kiekviena stotelė turės du įkroviklius, skirtus keturioms transporto priemonės. „Enefit“ ant „H2Auto“ plovyklų stogų taip pat įrengs ir saulės elektrines, kurių pagaminta žalioji elektros energija bus naudojama transporto priemonėms plauti.

Aštuonios itin greito įkrovimo „Enefit Volt“ stotelės atsiras ir prie keturių „Smart Wash“ plovyklų. Kiekviena jų taip pat turės po du įkroviklius, prie kurių vienu metu galės būti prijungti keturi elektromobiliai.

Pirmosiomis itin greito įkrovimo „Enefit“ stotelėmis elektromobilių vairuotojai galės naudotis šiose „H2Auto“ plovyklose: Baltų pr. 49M, Kaunas; Veiverių g. 119, Kaunas; Dunojaus g. 10, Vilnius; Talino g. 2C, Vilnius; Šilalės g., Tauragė, Gėlyno g. 6, Marijampolė; Klaipėdos g. 142B, Panevėžys; Vaižganto g. 15A, Utena; Vytauto g. 43, Varėna; Kauno g. 10 Klaipėda.

Naujos elektromobilių įkrovimo stotelės taip pat atsiras šiose „Smart Wash“ plovyklose: Ateities pl. 4D, Kaunas; Molainių g. 2, Panevėžys; Kupiškio g. 7, Utena; Tilžės pl. 15A. Butkelių k., Tauragės rajonas.

Daugiau apie viešąjį „Enefit Volt“ elektromobilių įkrovimo tinklą

Žaliųjų energetikos sprendimų bendrovė „Enefit“ elektromobilių įkrovimo stotelių tinklą pradėjo vystyti praėjusiais metais. Planuojama, kad šių metų pabaigoje tinklą sudarys apie 350 stotelių, o iki 2026 m. jų skaičius Lietuvoje pasieks 1 000. Bendrovė šiam tikslui yra suplanavusi 10 mln. eurų investicijas.

Didžioji dalis „Enefit“ stotelių šiais metais atsiras prie prekybos tinklo „Norfa“ parduotuvių.

Planuojama, kad 107 tinklo parduotuvių aikštelėse iki metų pabaigos bus įrengta 250 įkroviklių, kuriuose vienu metu bus galima krauti 500 elektromobilių. Priklausomai nuo vietos, elektros tinklų pajėgumo ir prognozuojamo užimtumo, įkrovimo stotelių galia sieks nuo 22 iki 320 kW.

Elektromobilius „Enefit“ viešojo įkrovimo stotelėse bus galima įkrauti ir apmokėti naudojantis „Enefit Volt“ programėle arba RFID kortele. Naudojantis ta pačia programėle elektromobilius klientai gali įkrauti bet kurioje iš 197 įkrovimo stotelių visose Baltijos šalyse ir Lenkijoje.

Taip pat savo klientams „Enefit“ siūlo ir išmaniąją „Enefit Volt Home“ programėlę, kurią klientai nemokamai gali naudotis įsigydami įkrovimo stoteles namams. Ši patogi programėlė padeda patogiai planuotis įkrovimus ir sutaupyti, nes yra galimybė automatiškai nustatyti, jog elektromobilis būtų įkrautas tada, kai elektros kainos „Nord Pool“ biržoje yra mažiausios.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Užsisakykite 15min naujienlaiškius