-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Gyventojams nebereiks informuoti VMI apie užsienyje įsigytus naujus automobilius

Gyventojus ketinama atleisti nuo prievolės informuoti Valstybinę mokesčių inspekciją apie kitose Europos Sąjungos (ES) valstybėse įsigytas naujas transporto priemones – automobilius, mopedus ar motociklus.
„DS3 Crossback“
„DS3 Crossback“ / AFP/ Scanpix nuotr

Toks reikalavimas dabar galioja, nes įsigydami transporto priemones gyventojai privalo už jas į Lietuvos biudžetą sumokėti pridėtinės vertės mokestį (PVM).

Finansų ministerijos parengtomis Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisomis gyventojus siūloma atleisti nuo šios prievolės, nes mokesčių administratorius jau turi galimybę informaciją apie motorines transporto priemones gauti iš valstybės registrų.

„Pagal Viešojo administravimo įstatymą viešojo administravimo subjektas sprendimams priimti gali reikalauti tik tų dokumentų ir informacijos, kurių nėra valstybės registruose ar kitos valstybės informacinėse sistemose“, – teigiama įstatymo pataisų aiškinamajame rašte.

Kadangi VMI, priėmus įstatymo pataisas, dar turės patikslinti galiojančius veiklos procesus ir su kitomis institucijomis sudaryti duomenų teikimo sutartis, siūloma, kad gyventojai nuo šios prievolės būtų atleisti nuo 2021 metų sausio 1 dienos.

Naują transporto priemonę įsigijęs gyventojas PVM sumoka ten, kur ji yra atgabenama. Tai reiškia, kad jeigu gyventojas automobilį, motociklą ar kitą transporto priemonę registruoja ir jį eksploatuoja Lietuvoje, tai ir PVM turi sumokėti Lietuvai. Pareiga informaciją apie įsigijimo pateikti VMI tenka pačiam pirkėjui, to nepadarius, VMI pati apskaičiuoja mokėtiną PVM pagal transporto priemones registruojančios institucijos arba iš kitų šalių mokesčių administratorių gautą informaciją.

Įsigydamas naują automobilį, motociklą ar mopedą kitoje ES valstybėje, pirkėjas turėtų įsitikinti, kad į pardavimo kainą nėra įtrauktas toje valstybėje taikomas pridėtinės vertės mokestis, kurio nereikia mokėti, jei transporto priemonė bus registruota Lietuvoje ir čia naudojama. Jeigu PVM būna sumokėtas ir kitoje ES valstybėje, gyventojas turėtų kreiptis į pardavėją dėl sąskaitų patikslinimo ir pinigų grąžinimo.

PVM įstatymo pataisomis taip pat siūloma atsisakyti šiuo metu nustatytų apribojimų, taikomų už mokestinį laikotarpį susidariusiai ir grąžinamai PVM skirtumo sumai. Perviršis PVM mokėtojui, išskyrus neatitinkančius minimalių patikimo mokesčių mokėtojo kriterijų, būtų grąžinamas bendra nustatyta tvarka.

Vyriausybė PVM įstatymo pataisas svarstys kitą savaitę vykstančiame Vyriausybės posėdyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius