Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Trumpiausiai nakčiai - mažiausia kaina!
Išbandyti

Iššūkis nekantriems vairuotojams – kaip greitkelyje aplenkti lėtai vežamą didžiulį krovinį ir jo palydą

Naktį tokį vaizdą automagistralėje tarp Kauno ir Vilniaus išvydę vairuotojai neapsidžiaugė, kad teks iki sostinės važiuoti didžiausiu 60 km/val. greičiu, juolab ties viadukais transporto kolona sulėtėdavo iki 5-10 km/val. Gudresniais už kitus save laikantys vairuotojai jau nuo Elektrėnų galėjo kurti planus, kaip greičiau pasiekti kelionės tikslą. Kai kam tai pavyko.
Krovinio kelionės per Lietuvą akimirka
Krovinio kelionės per Lietuvą akimirka / Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr.

Pirmadienio naktį per Lietuvą buvo vežamas dar vienas didžiagabaritis krovinys.

Milžiniška metalo konstrukcija, atrodė, išlaužys visus šviesą atspindinčius pakelės stulpelius. Dar labiau kvapą gniaužė vaizdas, kaip krovinys lindo po viadukais – vizualiai atrodė, kad šonuose tarp jo ir atramų lieka vos keli sprindžiai, ne ką didesnis buvo ir tarpas tarp krovinio viršaus bei viaduko apačios.

Įspūdingai atrodė ir krovinio palyda: policijos ir apsaugininkų automobiliai važiavo kelių šimtų metrų kolonoje, trim eilėm.

Tačiau apie 1 val. tokį vaizdą automagistralėje tarp Kauno ir Vilniaus išvydusiems vairuotojams, regis, nebuvo itin džiugu, kad teks iki sostinės važiuoti didžiausiu 60 km/val. greičiu, juolab ties viadukais transporto kolona sulėtėdavo iki 5-10 km/val.

Gudriais ir azartiškais save laikantys vairuotojai jau nuo Elektrėnų galėjo kurti planus, kaip greičiau pasiekti kelionės tikslą. Aplenkti krovinį vienu ar kitu kelkraščiu fiziškai nebuvo vietos, o ir policijos mašinos su įjungtais raudonos bei mėlynos spalvos švyturėlis tokį norą atvėsindavo.

Visi artėjo prie Vievio. Ties viaduku atsiskiria kelias į miestelį. Dešinėn nėrė penkios mašinos: du taksi automobiliai, dar dvi lengvosios transporto priemonės bei visą futbolo komandą vežantis autobusiukas.

Scena šiek tiek priminė veiksmo filmą: kol magistralėje ties Vieviu lėtai slinko krovinys, penki ekipažai tiesiog skriejo per miegantį miestelį, tikėdamiesi už jo vėl išlįsti pirmiau, nei kelią užblokuos kolona. Jei nepavyks – teks vėl apie 40 kilometrų slinkti iš paskos arba išnaudoti alternatyvų kelią pro Dūkštas, Sudervę.

Greičiausi „lenktynininkai“ per Vievį, padarydami ir nemažą lanką aplink kapines, regis, lėkė apie 100 km/val. greičiu.

Tačiau net ir lėčiausiai skubėjusiems futbolininkams pavyko už miestelio išnerti į automagistralę prieš pat pirmąjį krovinį lydintį policijos automobilį.

Naftos pramonės įrenginių dalys iš Klaipėdos į Baltarusiją naktimis per visą mūsų šalį ir sostinę gabenamos jau ne pirmą sykį (žr. susijusius straipsnį ir galeriją).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius