2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Judrioje Klaipėdos gatvėje atsiras išmanūs kelio ženklai

Klaipėdoje, P. Lideikio gatvėje ties viaduku per geležinkelį, įrengta daugiafunkcinė kintamos informacijos kelio ženklų sistema. Pagrindinė 180 tūkst. eurų kainuojančios sistemos paskirtis – didinti eismo saugumą.
Išmanūs kelio ženklai
Išmanūs kelio ženklai. Asiociatyvinė nuotrauka

Kaip praneša Klaipėdos miesto savivaldybė, sistemoje įdiegta kelio ir oro sąlygų stebėjimo stotelė nuotoliniu būdu stebės dangos būklę, identifikuos apledėjimą, drėgną dangą, vėjo greitį ant viaduko, oro temperatūrą. Įvertinusi visas šias aplinkybes sistema realiu laiku įspės vairuotojus apie suprastėjusias vairavimo sąlygas ir galės riboti maksimalų leistiną greitį.

Be lokaliai surinktos informacijos kelio ženklai taip pat gebės atvaizduoti ir operatoriaus nuotoliniu būdu įvestą informaciją – leistiną greitį ruože, eismo įvykius, spūstis kelyje ir kt. Sistemos programoje yra nustatytas informacijos pasikeitimas, atsižvelgiant į atsiradusius pavojus kelyje: pavyzdžiui, kai pasikeičia leistinas greitis ruože atitinkamai įjungiamas greičio ribojimas kintamos informacijos kelio ženklų sistemoje ir sistemos švieslentėse rodomas toks, koks tuo metu yra leidžiamas. Jei reikia, yra galimybė paskelbti ir kitą svarbią informaciją eismo dalyviams, pvz. susidarius eismo spūstims už viaduko ar prieš jį, gali būti rodomas kelio ženklas Nr. 135 „Transporto grūstis“, esant stipriam šoniniam vėjui bus atvaizduojamas kelio ženklas Nr. 133 („Šoninis vėjas“) ir pan.

Sistemoje taip pat įdiegti radariniai davikliai, kurie geba matuoti visų transporto priemonių greitį. Esant leistino greičio viršijimo atvejams sistema primins vairuotojams greičio limitą ir skatins juos prilėtinti.

Įrengta daugiafunkcinė kintamos informacijos ženklų sistema, kuri gebės atvaizduoti tiek tekstą, tiek ir grafinį vaizdą.

Sistemą papildomai bus galima panaudoti ir kitomis linksmomis, ypatingomis ir džiugiomis progomis. Pavyzdžiui, pasveikinti miestiečius ir miesto svečius artėjančių švenčių proga, pasidžiaugti šilta jūra ir žinoma palinkėti visiems gero kelio!

Tai – pirmoji daugiafunkcinė kintamos informacijos ženklų sistema Klaipėdoje. Beveik 180 tūkst. Eur kainavusi sistema įrengta iš VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką