Sportas gyvai

Kaip paruošti automobilį vasarai ir ilgoms kelionėms

Kai vasaros saulės kaitra tampa sunkiai pakeliama, žmonės ieško apsauginių odos priemonių nuo saulės. Tačiau daugelis nesusimąsto, kad karštą vasarą reikia pasirūpinti ir efektyvia automobilio kėbulo apsauga. Tai svarbu ne tik dėl saulės – automobilio dažų sluoksnį gali pažeisti ir kelio dangos dervos. Todėl, artėjant vasarai, automobilį tikslinga padengti vašku.
Kelionė automobiliu
Kelionė automobiliu / 123RF.com nuotr.

Kaip rašoma spaudos pranešime, planuojant trumpas arba ilgas keliones ir norint jomis mėgautis, naudinga pasidaryti kontrolinį tikrintinų automobilio dalių sąrašą, jį pravartu turėti net ir rašytine forma. Paslaugų po pardavimo „Toyota“ ekspertas Lauri Ert dalinasi patarimais ir pasiūlymais, į ką reikėtų atsižvelgti, norint keliauti saugiai ir sklandžiai.

Likus kelioms savaitėms iki kelionės

Likus kelioms savaitėms iki kelionės, būtinai įsitikinkite, ar kitos planinės techninės priežiūros darbai neturi būti atlikti tuo pačiu laiku, kai būsite išvykę. Išsiaiškinę, jog patikra visai netrukus, dar turėsite pakankamai laiko užsisakyti apsilankymą servise. Na, o jeigu iki kitos planinės patikros yra likę daug laiko, L. Ert siūlo atlikti šiuos veiksmus:

 • patikrinti skysčių (variklio alyvos, aušinamojo skysčio) lygį;
 • patikrinti, ar automobilyje yra naudotojo vadovas (tačiau niekuomet jame nelaikykite savo automobilio registracijos dokumentų);
 • patikrinti savo automobilio draudimo galiojimo terminą ir, jei planuojate vykti į užsienį, išsiaiškinkite, ar turite žaliąją kortelę;
 • patikrinti padangų (ir atsarginės, jei yra) protektorių bei slėgį;
 • patikrinti žibintus;
 • patikrinti valytuvus;
 • patikrinti savo vairuotojo pažymėjimo galiojimo datą;
 • patikrinti, ar turite keltuvą ir veržliaraktį arba tinkamą padangos remonto rinkinį.

„Jei norite būti visiškai tikri, jog Jūsų automobilis yra idealios būklės, užsisakykite apsilankymą oficialioje atstovybėje, kur technikos specialistai patikrins važiuoklę ir stabdžius. Nepamirškite, kad avarijos įvyksta, kai mažiausiai jų tikitės. Geriau dabar apsisaugoti nei vėliau gailėtis!“, – teigia japonų automobilių gamintojo atstovas L.Ert.

Likus tik savaitei iki kelionės

Pasak L.Ert, viena patikra negali suteikti visiško saugumo jausmo. Net jei neseniai lankėtės oficialioje atstovybėje arba buvote užsisakę papildomą automobilio patikrą, dėl savo ramybės ir saugumo ekspertas kviečia atlikti toliau nurodytus veiksmus:

 • dar kartą patikrinti padangų (ir atsarginės) slėgį;
 • patikrinti langų plovimo skysčio lygį;
 • patikrinti pirmosios pagalbos rinkinį;
 • nusipirkti vandens ir užkandžių, kad būtumėte pasirengę įvairiems atvejams, pavyzdžiui, jei sugestų automobilis, užstrigtumėte eismo kamštyje ir pan.;
 • atnaujinti savo navigacijos sistemos žemėlapius.

Kai kelionė jau rytoj

„Likus dienai iki išvykimo, reikėtų pasirūpinti dar keliais dalykais. Patikrinkite, ar turite visus būtinus dokumentus ir mobiliojo telefono kroviklį. Jei planuojate išvažiuoti ankstyvą rytą, sukraukite didesnius krepšius į automobilį jau iš vakaro. Dar kartą apžiūrėkite automobilį, kad įsitikintumėte, ar viskas gerai“, – sako paslaugų po pardavimo „Toyota“ ekspertas L.Ert.

Taip pat, vykstant į tolimą kelionę, jis rekomenduoja nepamiršti įsidėti akinių nuo saulės, grynųjų pinigų, vaistų, nakvynės ir kitų paslaugų rezervacijos patvirtinimo dokumentų, taip pat adatos su siūlais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius