Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Kaip pasikeitė viešasis sostinės transportas po rugsėjo 1-osios?

Pasitinkant rugsėjį ir Vilniuje augant žmonių bei eismo srautams, viešajame transporte numatomi pokyčiai, jog keleiviai judėtų saugiai ir patogiai. Nuo rugsėjo 1 d. keisis visų greitųjų maršrutų autobusų, visų maršrutų troleibusų ir didžiosios dalies autobusų tvarkaraščiai, kurie derinami ir su naujų mokslo metų pradžia švietimo ir ugdymo įstaigose. Keleivių prašoma nepamiršti pagrindinių taisyklių, apie kurias nuo rugsėjo dar aktyviau primins ir viešojo transporto kontrolė – dėvėti kaukes, stotelėse ir kelionės metu laikytis saugaus atstumo, dezinfekuotis rankas, rašoma SĮ „Susisiekimo paslaugos“ pranešime.
Vilniaus autobusas
Vilniaus autobusas / SĮ „Susisiekimo paslaugos“ nuotr.

„Nuolat stebime keleivių srautus ir judėjimo tendencijas mieste dėl epidemiologinės situacijos. Nuo pat pirmos rugsėjo dienos keičiame tvarkaraščius, pagal poreikį koreguojame ir autobusų, troleibusų talpą – ypač piko valandomis. Mūsų specialistai aktyviai bendradarbiavo su mokyklomis, universitetais, aiškinosi jų darbo organizavimą būtent šį rugsėjį, jog judėjimas moksleiviams ir studentams būtų patogus ir sklandus.

Skaičiuojame, jog viešojo transporto keleivių srautai šį rugsėjį bus maždaug 20 proc. mažesni nei pernai. Tačiau dėl saugaus atstumo laikymosi suplanavome ne mažesnį autobusų ir troleibusų kursavimo intensyvumą. Toliau pirmosiomis rudens savaitėmis atidžiai stebėsime visus maršrutus, keleivių pasiskirstymą juose – prireikus tvarkaraščius koreguosime papildomai, taikysime ir kitas reikalingas priemones“, –sako SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė.

Kaip keisis tvarkaraščiai?

Nuo rugsėjo 1 d. Vilniuje keisis visų greitųjų maršrutų autobusų, visų maršrutų troleibusų ir 5, 7, 10, 14, 15, 16, 18, 19, 20, 22, 23, 24, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 38, 40, 43, 46, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 55, 56, 57, 59, 61, 62, 63, 65, 66, 68, 69, 73, 74, 75, 76, 87, 88, 114, 115 maršrutų autobusų tvarkaraščiai.

Be to, dėl ryškiai augančių keleivių srautų dažniau kursuos 30, 33, 36, 51, 59, 63, 68 maršrutų autobusai ir 18 maršruto troleibusai, jog kelionės jais važiuojantiems būtų patogesnės.

Naujausi tvarkaraščiai visuomet skelbiami www.stops.lt, programėlėse m.Ticket, Trafi, teirautis galima ir telefonu 85 210 7050, o pačiose stotelėse bus pakeisti iki rugpjūčio 31 d.

Įrengiamos naujos stotelės

Duris atvėrus naujai ugdymo įstaigai ir siekiant sudaryti patogesnį atvykimą viešuoju transportu nuo rugsėjo 1 d. 65-ojo ir 76-ojo maršrutų autobusai stos Balsių g. naujose Žynių stotelėse – jos įrengtos šalia Balsių pradinės mokyklos.

Nauja stotelė
Nauja stotelė

Taip pat naujos stotelės įrengtos ir 51-ojo autobusų maršruto trasoje Jaunystės gatvėje. Ties Jaunystės – Kunigiškių g. sankryža įrengtos Vaidotų piliakalnio stotelės, o netoli Jaunystės – Drevininkų g. sankryžos – Medkirčių stotelės.

Viešojo transporto keleivių laukimo poreikiai, sąlygos Vilniuje vertinami ir tobulinami nuolat. Per 2019 – 2020 m. įrengtos 36 naujos viešojo transporto stotelės, dar 20-yje stotelių numatyti modernesnių paviljonų įrengimo darbai, kuriuos baigti planuojama iki metų pabaigos. Taip pat vien per šiuos metus stotelėse atsirado ir 50 naujų suolų, dar tiek pat planuojama įrengti iki kitų metų vasaros.

Naujos stotelės
Naujos stotelės

Numatytos ir kitos naujovės patogesniam ir saugesniam keleivių laukimui, viešojo transporto pasiekiamumui – pavyzdžiui, patogesnis priėjimas prie pačių viešojo transporto stotelių įrengiant pėsčiųjų takus.

Viešojo transporto kontrolieriai primins saugumo taisykles, edukuos

Pranešime teigiama, jog kasdien viešojo transporto vežėjai parkuose atlieka kruopštų kiekvienos transporto priemonės išorės bei salono valymą. Keleiviams autobusuose ir troleibusuose būtina dėvėti apsaugines veido kaukes, kiekvienoje transporto priemonėje keleiviai ras dezinfekcinio skysčio rankoms. Tiek stotelėse, tiek kelionės metu prašoma pagal galimybes laikytis saugaus atstumo. Stotelėse balto apskritimo simboliu su viduje matomomis pėdų ikonomis ir užrašu „saugu“ žymimos saugaus atstumo vietos.

Viešojo transporto kontrolė pirmosiomis rugsėjo dienomis dar aktyviau primins keleiviams galiojančias taisykles ir stebės, ar užtikrintos dezinfekcinio skysčio priemonės viešajame transporte.

Ką naudinga žinoti apie bilietų įsigijimą?

Moksleiviai ir studentai pažymėjimus iš mokymo įstaigų įprastai gauna rugsėjui įpusėjus – viešojo transporto kontrolieriai prasidėjus rudens sezonui tokias situacijas vertina lanksčiau, supratingiau. Tiek moksleiviams, tiek studentams primenama kuo operatyviau pasirūpinti pažymomis iš mokymosi įstaigų, o jei jų gauti rugsėjo pradžioje nepavyksta – turėti asmens dokumentą, kuriame nurodytas amžius.

Vaikai iki 7-erių metų sotinėje viešuoju transportu gali keliauti nemokamai. Pirmų–ketvirtų klasių moksleivių tėvams rekomenduojama pasirūpinti pradinuko bilietu. Su juo moksleiviai visus metus važiuoja vos už 10 eurų, pateikę moksleivio pažymėjimą ar kitą galiojantį dokumentą.

Vairuotojų ir keleivių apsaugai jau nuo pat karantino pradžios fiziškai juostomis atskirtos viešojo transporto vairuotojų darbo vietos. Keleiviai įlipti ir išlipti iš viešojo transporto gali per vidurines ir galines duris, vairuotojai nepardavinėja vienkartinių popierinių bilietų.

Vilniečiai ir miesto svečiai greitai ir bet kuriuo metu gali įsigyti bilietus mobiliosiose programėlėse m.Ticket ar Trafi. Ketinantys už kelionę mokėti Vilniečio kortele gali patogiai naudotis e.savitarna: https://mano.vilniustransport.lt/ ir papildyti Vilniečio kortelę bilietais arba pageidaujama suma pildyti e. piniginę. Sostinės viešojo transporto keleivių patogumui Vilniečio kortelę įsigyti ir pildyti norimais bilietais galima 281 fizinėje bilietų platinimo vietoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Užsisakykite
15min naujienlaiškius