TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti

Kaunas tęsia viešojo transporto atnaujinimą: įsigijo 30 mažųjų autobusų

Šį pirmadienį į Kauno gatves išriedėjo 10 naujų mažos talpos raudonų „Mercedes-Benz“ autobusų. Iki rugsėjo pabaigos miesto viešojo transporto parką papildys dar 20 tokių nedidelių autobusų. Juose galioja visos lengvatos, kuriomis šiuo metu naudojasi įprasto dydžio autobusų ir troleibusų keleiviai, – informuojama Kauno miesto savivaldybės pranešimu spaudai.
Kaunas tęsia viešojo transporto atnaujinimą
Kaunas tęsia viešojo transporto atnaujinimą / Kauno miesto savivaldybės nuotr.

„Mažieji autobusai mums reikalingi dėl kelių priežasčių. Visų pirma, turime naujus maršrutus į miesto pakraščius, pavyzdžiui Romainius, kur vyrauja mažaaukštė statyba, gatvės ten yra pakankamai siauros, arba maršrutą tarp Aukštųjų ir Žemųjų Šančių, kur važiuoti mažiems autobusams yra kur kas patogiau. Antra priežastis – ekonomiškumas, siekiame taupyti, tad ten, kur mažas keleivių srautas, siunčiame mažąsias transporto priemones, kad didieji autobusai nevažinėtų pustuščiai“, – aiškino Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Paulius Keras.

Naujieji mažos talpos „Mercedes-Benz“ autobusai – saugūs ir komfortiški. Naujose transporto priemonėse veikia dvi vaizdo stebėjimo kameros (išorėje ir viduje) bei efektyvi salono kondicionavimo ir šildymo sistema.

Raudonos spalvos autobusuose yra 16 sėdimų ir 6 stovimos vietos, viena vieta neįgaliajam, keleivių patogumui įrengtos 3 USB jungtys. Dėl paprasto ir efektyvaus valdymo erdvesnėje, naujo dizaino transporto priemonėje patogiau jausis ne tik keleiviai, bet ir vairuotojai.

„Naujieji mažos talpos autobusai keleivius įlaipins ir išlaipins tik stotelėse. Per 30 minučių nuo kelionės pradžios keleiviai galės nemokamai persėsti į kitą transporto priemonę, nesvarbu ar tai autobusas, troleibusas ar toks pats mažas autobusas. Viešojo transporto tinkle likus vieningai bilietų rūšių ir kainų sistemai, visame viešajame transporte bus taikoma dabar veikianti lengvatų sistema“, – teigė bendrovės „Kauno autobusai“ atstovai.

Šiuo metu Kauno mieste gyventojai gali keliauti 20-čia mažos talpos autobusų. Iki rugsėjo mėnesio pabaigos tokių autobusų mieste važinės jau pusšimtis. Planuojama, kad naujos transporto priemonės kursuos greitaisiais 19, 33, 44, 54, 65, 66, 67, 68, o ateityje – ir 27, 49, 61 maršrutais.

Kaip rašoma „Kauno autobusų“ pranešime spaudai, už 2,8 mln. iš UAB „Silberauto“ įmonė įsigijo 30 naujų transporto priemonių, mokymus reikalingus autobusų eksploatavimui, įrangą reikalingą autobusų diagnostikai ir remontui, techninio aptarnavimo ir priežiūros darbus autobusų garantiniu laikotarpiu (per 24 mėnesių laikotarpį nuo autobuso perdavimo dienos arba kol autobusas nuvažiuos 160 000 km, atsižvelgiant į tai, kas įvyks greičiau) bei jiems atlikti reikalingas eksploatacines medžiagas, atsargines dalis.

Nuo šių metų liepos 1 dienos Kaune nebelikus maršrutinių taksi, „Kauno autobusai“, atsižvelgdami į padidėjusias paslaugų apimtis, aktyviai ieškojo sprendimo, kad keleiviams būtų užtikrinamas paslaugų nepertraukiamumas. Išplėtę maršrutų tinklą, įtvirtindami mieste vieningą bilietų žymėjimo sistemą, įmonė įsigijo naujų, patogių transporto priemonių.

Iš pagrindų atnaujinant viešojo transporto parką, iki metų pabaigos į miesto gatves išriedės 85 naujieji troleibusai, o šiek tiek vėliau parką papildys ir 100 naujų hibridinių autobusų. Prieš mėnesį „Kauno autobusai“ paskelbė 100 hibridinių autobusų pirkimo konkursą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Užsisakykite 15min naujienlaiškius