Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti

Kėdainius ir Panevėžį sujungs dar vienas modernus kelias

Ne vieną dešimtmetį Kėdainių krašto gyventojai laukė ir pagaliau sulaukė valstybinės reikšmės kelio dalies Šventybrastis–Krekenava remonto. Pagaliau du rajonus – Kėdainius ir Panevėžį – sujungs dar vienas modernus kelias.
Kelias Šventybrastis–Krekenava
Kelias Šventybrastis–Krekenava / Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Pradėjo darbus

Lietuvos automobilių kelių direkcija „Rinkos aikštę“ informavo, kad pradėti statybos darbai valstybinės reikšmės kelyje Vilainiai–Šventybrastis–Krekenava.

Baigus darbus bus atnaujintas ruožas nuo 14,685 iki 16,96 km. Darbus statybvietėje planuojama baigti per 8 mėnesius.

Darbai pradėti nuo Šventybrasčio kaimo ir bus baigti ties Kėdainių ir Panevėžio rajonų sandūra.

Daug darbų

Minėtame kelio ruože šiuo metu aktyviai vykdomi žemės sankasos ir dangos konstrukcinių sluoksnių įrengimo darbai, taip pat lygiagrečiai įrenginėjamos lietaus nuotekų ir dangos drenažo sistemos.

Po to bus įrengta žemės sankasa ir šalčiui atsparus sluoksnis, vandens pralaidos, kelkraščių viršutinis dangos sluoksnis bei nuovažos, sutvirtintos vagos.

Taip pat atliktas kelio šlaitų tvirtinimas augaliniu sluoksniu užsėjant žolę, sumontuoti kelio bortai ir sutvarkyti melioracijos tinklai.

Iškilo problemų

Kėdainių ir Panevėžio rajonus jau prieš keletą metų turėjo sujungti modernus kelias, tačiau jis nebuvo nutiestas dėl rangovų įsipareigojimų nevykdymo.

Lietuvos automobilių kelių direkcija informavo, kad buvo nutraukta 2016 metų sutartis, pasirašyta su UAB „Kamesta“, dėl žvyrkelių, esančių Tauragės, Pagėgių, Šilalės, Jurbarko, Elektrėnų,

Jonavos, Kaišiadorių ir Kėdainių rajonuose, asfaltavimo.

„Tenka tik apgailestauti, kad dėl rangovės įsipareigojimų nevykdymo nukentėjo net aštuonių šalies rajonų gyventojai, kurie dar 2016 metais turėjo važinėti asfaltuotais keliais“, – informavo direkcija.

Vyko teisminiai ginčai

Dėl paminėtų aplinkybių Kelių direkcija nutraukė sutartis su rangove, o ši savo ruožtu pateikė ieškinį teismui. Dėl sutartinių įsipareigojimų neįvykdymo UAB „Kamesta“ buvo įtraukta į nepatikimų tiekėjų sąrašą.

Kelių direkcija, siekdama išspręsti susidariusią situaciją, t.y. pagerinti gyvenimo kokybę prie žvyrkelių gyvenantiems žmonėms, įpareigojo VĮ „Kelių priežiūra“, kuri yra atsakinga už valstybinės reikšmės kelių priežiūrą, atlikti šių žvyrkelių priežiūrą tol, kol jie bus išasfaltuoti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius