Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti
09 19

Kuris lengvasis automobilis turi plačiausias padangas: tai – tikrai ne BMW ir ne „Porsche“

Plačiausias padangas rastume ant sunkiosios technikos – karjerų savivarčiai naudoja labai plačias padangas, nes yra neįtikėtinai sunkūs. O kokios yra plačiausios kada nors serijiniu būdu gamintos lengvojo automobilio padangos?
Naujasis BMW M2
Naujasis BMW M2 / Gamintojo nuotr.

Daugiau naujienų apie automobilius – rubrikoje GAZAS.LT.

Platesnės padangos reikalingos dėl vienos iš dviejų priežasčių – mažesnio slėgio į gruntą ir sukibimo. Visa tai susiveda į kontakto plotą. Kai savo įprastu kasdienišku automobiliu lekiate greitkeliu, asfaltą liečia tik keturi nedideli gumos lopinėliai, kurių bendras plotas yra mažesnis nei vienas A4 formato lapas. Didesnio skersmens ratai (matuojami coliais) nepadidina kontakto ploto. Tai gali padaryti tik sportinis protektoriaus raštas (ar, pavyzdžiui, F1 stiliaus slikai), mažesnis slėgis ir didesnis padangos plotis.

Didesnis kontakto plotas padeda bekelės visureigiams neįklimpti ir leidžia sunkvežimiams nelaužyti kelio asfalto. Bet platesnes padangas dėvi ir galingi sportiniai automobiliai, kuriems reikia daugiau sukibimo, kad jie galėtų tinkamai ir saugiai išnaudoti savo sukimo momentą.

Dauguma lengvųjų automobilių nešioja 205-255 mm pločio padangas. Jei vairuojate ne visureigį ar sportinį automobilį, greičiausiai jūsų mašinos padangos telpa į tuos rėmus. Antros kartos BMW M2 yra galingas sportinis automobilis ir turi 275-285 mm pločio padangas, tuo tarpu „Porsche 911 GT3RS“ (992) turi net 325 mm pločio galines padangas. Šie skaičiai jums padės suvokti, kokios plačios iš tikrųjų yra „Bugatti Veyron“ padangos.

Bet apie viską iš eilės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Trefoil“ sistema – dantų atkūrimo metodas, leidžiantis sutaupyti
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Reklama
Šri Lanka – geriausia pirmoji pažintis su Azija
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką