Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Koncernas „Renault-Nissan“ pardavė daugiausiai elektromobilių

Pasaulinė elektromobilių rinka dar nėra pakankamai išplėtota, ir vidaus degimo variklius turinčių automobilių pardavimai, yra gerokai didesni už elektromobilių. Tačiau „Nissan“ kartu su prancūzišku „Renault“, išlieka elektromobilių pardavimų viršūnėje.
„Nissan Leaf“
„Nissan Leaf“ / „Nissan“ nuotr.

Vien per šiuos metus, japonų ir prancūzų automobilių gamintojų aljansas, pardavė apie 265 tūkst. elektromobilių visame pasaulyje.

Viso pasaulyje parduota daugiau nei milijonas elektromobilių, o „Renault-Nissan“ aljansui priklauso daugiau nei ketvirtis jų. „Mitsubishi“ ženklą turi 11 proc. pasaulyje važinėjančių elektra varomų transporto priemonių, „General Motors“ – 10 proc.

Tačiau panašu, kad „Renault-Nissan“ dominuos elektromobilių rinkoje jau nebeilgai, kadangi elektra varomų automobilių gerbėjai vis mieliau renkasi vokiškus BMW ar „Volkswagen“ elektromobilius.

Vokietija yra trečia pasaulyje šalis, gaminanti daugiausiai elektromobilių pasaulyje, virš jos rikiuojasi Kinija ir Japonija. JAV šiuo atžvilgiu velkasi gale, nors dažniausiai žmonėms žodis elektromobilis asocijuojasi su Kalifornijoje gaminamu „Tesla Model S“. 

Kol kas skaičiai kalba patys už save – 39 proc. visame pasaulyje vairuojamų elektromobilių yra pagaminti įvairiuose automobilių koncernuose Japonijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius