Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti

Lietuvos motokroso rinktinė Pasaulio Nacijų taurės varžybose pasiekė rekordinį rezultatą

Sekmadienį, rugsėjo 26 dieną, Mantovos mieste Italijoje pasibaigė motokroso olimpiada vadinamos Nacijų taurės varžybos (MXoN2021). Tokia „olimpiada“ vyksta kasmet rudenį geriausiose pasaulio ir Europos motokroso trasose, rašoma pranešime.
Lietuvos motokroso rinktinė Pasaulio Nacijų taurės varžybose pasiekė rekordinį rezltatą
Lietuvos motokroso rinktinė Pasaulio Nacijų taurės varžybose pasiekė rekordinį rezltatą / A.Lauciaus nuotr.

Lietuvai šiose varžybose atstovavo trys motokroso meistrai: Arminas Jasikonis, Dovydas Karka ir Erlandas Mackonis. Lietuvos rinktinė pasiekė rekordiškai aukštą rezultatą – užėmė 13-tą vietą.

Paskutinį kartą Lietuvos motokroso rinktinė pateko į A finalą 2016 metais ir užėmė 19-tą vietą.

Sekmadienio finalas

Sekmadienio varžybose vyko trys važiavimai, kuriuose varžėsi po dvi klases: MXGP su MX2, Open ir MX2, MXGP ir Open. Dovydas Karka važiavo MXGP, Erlandas Mackonis MX2, o Arminas Jasikonis – Open klasėse. Kiekvienam važiavimui skiriamos 30 minučių ir du ratai.

Kadangi pirmasis sekmadienio popietės važiavimas skirtas MXGP ir MX klasėms, į startą pirmieji išriedėjo Dovydas Karka ir Erlandas Mackonis. Prie starto stojo 40 sportininkų.

VIDEO: Lietuvos motokroso rinktinė Pasaulio Nacijų taurės varžybose pasiekė rekordinį rezultatą

Penktadienį ir šeštadienį lepinusi saulė pasislėpė, dangų užtraukė sunkūs lietaus debesys iš kurių jau ryte prapliupo lietus. Trasoje sąlygos tapo nepavydėtinos. Pažliugusia trasa ne tik tapo sudėtinga važiuoti bet varžovų keliamas purvas itin pablogino matomumą. Pirmojo važiavimo finišą Dovydas Karka kirto 27-oje vietoje, o Erlandas Mackonis 36-as. Lietuvos rinktinei surinkti taškai garantavo 16-ą vietą.

Nors pirmąjį važiavimą laimėjo danas Thomas Kjer Olsen, taškų suma, kuriuos pelno nacionalinės rinktinės sportininkai važiavime, į lyderes stumtelėjo Prancūzijos rinktinę.

Geras pusvalandis atokvėpio Erlandui Mackoniu ir jis vėl starto tiesiojoje. Antrajame važiavime į draugiją jungėsi Arminas Jasikonis.

Keturiasdešimt sportininkų varžėsi jungtiniame MX2 ir Open klasių važiavime. Lietus toliau nenustojo merkęs trasos. Kritus barjerams būrys sportininkų įnirtingai pasileido pirmojo posūkio link. Arminas Jasikonis lyderių gretose, todėl gan greitai įveikė pirmąjį posūkį. Lyderiams už nugarų krito keli varžovai. Trasoje – geltonos vėliavos.

Erlandas Mackonis sėkmingai išvengė spūsties, pasirinkdamas vidinę pirmojo posūkio dalį. 1,6 kilometro ilgio trasoje dalyviai įveikė šešiolika ratų. Antrąjį važiavimą Arminas Jasikonis baigė 9-oje, o Erlandas Mackonis 33-oje vietoje. Lietuva pakilo į tryliktą vietą, surinkusi tiek pat taškų su Suomijos rinktine, kuri liko 14-ta. Antrąjį važiavimą laimėjo MXGP žvaigždė Jeffrey Herlings, o nacionalinių rinktinių įskaitoje į pirmą vietą pakilo varžybų šeimininkai Italijos rinktinė.

Trečiasis, lemiamas važiavimas, kurio starte MXGP ir Open klasių pilotai. Lietuvai jame atstovavo rinktinės taškų kraitį papildyti pasiruošę Arminas Jasikonis ir Dovydas Karka. Startas ir vėl veiksmas pirmame posūkyje. Tik deja, šį kartą fortūna nusisuko nuo Armino Jasikonio, kuris išslydo iš trasos bei įstrigo smėlio pylime.

Delsti nebuvo laiko, Arminas greitai ištraukė motociklą, šoko ant jo ir pradėjo vytis varžovus. Jo laimei, įvyko incidentas antrajame posūkyje.

Posūkio išore Arminas išvengė grūsties ir pasiekė rikiuotės vidurį. Su kiekvienu ratu Arminas kopė pozicijomis aukštyn, tačiau neilgam. Įpusėjus važiavimui prarado tris pozicijas ir smuko į septynioliktą vietą. Ne pyragai ir trečiajame dešimtuke važiavusiam Dovydui Karkai. Pasibaigus varžybų laikui Arminas Jasikonis finišą kirto 14-oje vietoje, Dovydas Karka 28 vietoje. Važiavimą laimėjo Jeffrey Herlings.

Lietuvos rinktinė užėmė tryliktą vietą absoliučioje įskaitoje tarp 20-ies stipriausiu komandų Pasaulyje 2021 metų Nacijų Taurės varžybose Italijoje Mantovos motokroso trasoje. 2021 metų Nacijų taurės varžybas laimėjo šeimininkai – Italijos rinktinė.

„Tai yra vienintelės komandinės varžybos, kai motokroso meistrai gali atstovauti savo šaliai. Jose labai svarbūs kiekvieno sportininko rezultatai, nes jie papildo komandos taškų kraitį. Džiaugiamės, kad partnerių iš „Perlo draudimo“ dėka geriausius Lietuvos motokroso meistrai atyvyko į Italiją atstovauti šaliai, o Lietuvos rinktinės simbolika tarp geriausių pasaulio sportininkų. Lietuvos motokroso rinktinei kėlėme tik vieną tikslą – patekti į A finalą, tarp 20-ties stipriausių pasaulio komandų. Džiaugiuosi, kad mums pavyko, o sekmadienį vykusiose A finalo varžybose Lietuva geriausių komandų tarpe yra tryliktsa. Taip aukštai dar nesame buvę“, – sakė Lietuvos motociklų sporto federacijos (LMSF) prezidentė Giedrė Janušauskė.

Motokroso Nacijų Taurės varžybos vyksta nuo 1947 metų. Šiemet į jas susirinko pajėgiausi sportininkai net iš 32 Pasaulio šalių.
Kitos Nacijų taurės varžybos vyks JAV 2022 metais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Trefoil“ sistema – dantų atkūrimo metodas, leidžiantis sutaupyti
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Reklama
Šri Lanka – geriausia pirmoji pažintis su Azija
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką