Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

„McLaren“ persigalvojo – ateitis bus elektrinė: kas privertė taip staigiai keisti planus?

„Lamborghini“, „Ferrari“, „Porsche“ ir dabar „McLaren“ – visi garsiausi superautomobilių gamintojai planuoja 100 proc. elektrinę ateitį. „McLaren“ į šią gretą stojo tik visai ką tik. Dar balandį britų superautomobilių gamintojas kalbėjo apie kiek kitokius planus.
„McLaren“ nuo 2035-ųjų gamins tik elektromobilius
„McLaren“ nuo 2035-ųjų gamins tik elektromobilius / Gamintojo nuotr.

„McLaren“ balandį kalbėjo apie tai, kad net ir ateityje, kai elektromobiliai taps mūsų visų pagrindine transporto priemone, senamadiški automobiliai su vidaus degimo varikliais niekur nedings. Jie važinės mažiausiai kelis dešimtmečius, kol tyliai pasitrauks į muziejus ir uždaras privačias kolekcijas.

Jei norime kalbėti ir galvoti apie tikrai ekologišką ateitį, būtina pasirūpinti, kad ir tie vidaus degimo varikliai būtų švaresni. Kaip tai padaryti? Kurti biodegalus.

Elektromobiliai toli gražu nėra šventieji, kai kalbame apie ekologišką transportą. Baterijų kūrimas, sunkiųjų metalų gavyba, viso šio gėrio logistika aplink pasaulį, elektros gamyba, senų elektromobilių perdirbimas. Automobilis, kurį vairuojate, jau yra pagamintas, tai negi nebūtų taupiau ir geriau aplinkai, jei jį naudotumėte ir toliau? Tų jau pagamintų automobilių nepaversi elektromobiliais, tai kodėl nepakeitus degalų?

Iš biomasės pagamintas sintetinis benzinas galėtų būti CO2-neutralus. Tai reiškia, kad visas degimo metu išskiriamas CO2 būtų tas pats, kurį augalai sugėrė augdami. „McLaren“ dar šį pavasarį tikėjo tokia ateitimi – išskirtiniai senesni automobiliai, superautomobiliai ir lenktyniniai automobiliai galėtų naudoti tuos biodegalus ir važinėti riaumodami, bet beveik neteršdami gamtos. Visi laimi.

Tačiau dabar „McLaren“ paskelbė kiek kitokius planus – biodegalų juose nebeliko. „McLaren“ ateinančius 10 metų dar kurs ir tobulins vidaus degimo variklius, bet jie jau bus montuojami į hibridines mašinas. 2030 metais investicijos į vidaus degimo variklius visiškai išdžius, o 2035 metais „McLaren“ taps tik elektromobilius gaminančia kompanija.

Kodėl atsisakoma biodegalų idėjos? Nes ji tiesiog nėra labai populiari. Visos investicijos keliauja į elektromobilius. Ir „McLaren“ nenori tapti gamintoju, kuris savo ateitį grindžia niekam neįdomia technologija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius