15min be reklamos
2020 09 27, 19:09

Karas keliuose tęsiasi: motociklininkas Vilniuje rizikavo gyvybe, iššokdamas prieš automobilį

15min skaitytojas, nenorėjęs skelbti savo pavardės, pasidalijo rugsėjo 25 d., penktadienį, darytu vaizdo įrašu. Veiksmo vieta – populiari sostinės eismo arterija Geležinio Vilko gatvė.

Ši Geležinio Vilko gatvės atkarpa – „dėkinga“ konfliktams. Greičio ribojimai, važiuojant nuo Baltupių į miesto centrą, keičiasi kelis kartus. Spūsčių metu vairuotojai iš dviejų eismo juostų padaro tris ar net keturias. Po to stumdosi ir bando vienas kitą mokyti eismo taisyklių.

Skaitytojo filmuotoje medžiagoje matosi, kad motociklininkas šmurkšteli tarp automobilių ir staigiai pastabdo prieš automobilį. Turint omeny, kad motociklo stabdymo galimybės geresnės nei standartinio automobilio, galima daryti išvadą, kad motociklininkas rizikavo gyvybe. Laimė, kad vairuotojas pristabdė ir jo nesužeidė.

Iš kur tas pyktis ir agresija?

Vairavimo mokyklos „Amplius LT“ vadovas Artūras Pakėnas šią situaciją komentavo taip:

„Tai – kažkokio jau tarp šių eismo dalyvių anksčiau įvykusio konflikto tęsinys. Motociklininkas už kažką pabando atkeršyti, o gal pamokyti automobilio vairuotoją. O automobilininkas vėl pabando pasivyti motociklininką, bet abu privažiuoja spūstį ir konfliktas užslopsta.

Kodėl tai įvyko? Galime tik spėlioti.

Akivaizdu, kad situacija tiesiog pavojinga. Bet žmonių emocijų nenuslopinsime – agresija pyktis ir panašūs dalykai ne retenybė mūsų keliuose“.

TAIP PAT SKAITYKITE: Eismo kultūros specifika: kas sieja ir skiria Lietuvą, Vokietiją ir Turkiją

Vytauto Didžiojo universiteto docentė, psichologė Laura Šeibokaitė apie agresyvų vairavimą taip pat išsakė savo nuomonę.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką