Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Motokroso čempionate Šiauliuose – moterų klasės lyderės Adrijos Skudutytės trauma

Savaitgalį Aleksandrijos trasoje šalia Šiaulių vyko Lietuvos motokroso čempionato ketvirtasis, jau priešpaskutinis etapas. Čempionato pabaigtuvės rugsėjį planuojamos Utenoje, kur bus surengtas penktasis etapas, tačiau, pasak Lietuvos motociklų sporto federacijos prezidento Roberto Benediktavičiaus, jau Šiauliuose dalis atletų skubėjo iš anksto užsitikrinti čempiono titulą ar prizines vietas bendroje čempionato įskaitoje, rašoma pranešime.
Lietuvos motokroso čempionato ketvirtasis etapas
Lietuvos motokroso čempionato ketvirtasis etapas / Organizatorių nuotr.
Temos: 1 Motokrosas

Pavyzdžiui, MX2 klasėje galimybių iš anksto užsitikrinti čempiono titulą turėjo Erlandas Mackonis. Beje, E.Mackonis šių metų motokroso čempionate ne kartą sugebėdavo aplenkti ir ne vieną greitesnės MX1 klasės sportininką. O MX1 klasėje laukė bene didžiausia intriga, kur dėl pirmos vietos kovojo lietuvis Domantas Jazdauskas ir estas Jan Jakobson. Po trijų čempionato etapų 16 taškų pirmavo estas.

Įspūdingi startai ir lyderės trauma

Šeštadienį startavo 81, o sekmadienį – net 112 motokroso čempionato dalyvių. Todėl žiūrovai galėjo gėrėtis įspūdingais masiškais startais, kai į pirmą posūkį po starto įvažiuodavo po 20 ir daugiau motociklų arba keturračių. Netrūko vaizdų, kai jau prieš pirmąjį posūkį susidūrę griūdavo iškart keli dalyviai ir, deja, varžybų tęsti negalėdavo. Motokrosas yra kontaktinis sportas, todėl tokių situacijų išvengti sunku.

Bene labiausiai nukentėjo Moterų klasės lyderė Adrija Skudutytė, kuri sekmadienį startuodama su vyrais MX2 klasėje griuvo posūkyje ir prieš pat finišą susilaužė raktikaulį. Tai blogos naujienos Adrijai, nes ji gali prarasti galimybes kovoti dėl čempionės titulo Moterų klasėje paskutiniajame etape rugsėjį.

Vis dėlto po medikų apžiūros Adrija neprarado optimizmo ir sakė, kad galbūt dar ne viskas prarasta ir ji spės po raktikaulio operacijos pasveikti iki kito starto. Kita vertus, čempionato pabaigoje apskaičiuojant galutinę vietą atmetamas vienas blogiausias startas. Todėl Adrijai po mėnesio pakaktų tik startuoti, norint tapti pirmąja Moterų klasės čempione.

Po šio ketvirtojo etapo Adrija Skudutytė Moterų įskaitoje turi 194 taškus. Antroje čempionato vietoje žengianti Austėja Tamuliūnaitė – 164. Trečia – Agilija Skudutytė – 144. Ketvirta – viešnia iš Latvijos Anna Stecjuka – 138.

E.Mackonio triumfas ir D.Jazdausko motociklo gedimas

Iš viso sportininkai varžosi devyniolikoje klasių motociklais, motociklais su priekabomis ir keturračiais. Į 1750 m ilgio Aleksandrijos trasą su tramplinais dalyviai iš viso išvažiavo po tris kartus: kvalifikacijai bei dviem įskaitiniams važiavimams.

Greičiausios MX1 motociklų klasės kvalifikacijoje greičiausias buvo estas Jan Jakobson. Jis savo pranašumą įrodė ir pirmajame važiavime, po starto išsiveržęs į priekį. Įdomu, kad estui ant kulnų lipo MX2, taigi lėtesnės klasės lyderis Erlandas Mackonis, o greičiausias MX1 klasės lietuvis Domantas Jazdauskas laikėsi trečioje pozicijoje.

Tačiau Domanto Jazdausko motociklas neatlaikė varžybų tempo, iš jo motociklo pasirodė mėlyni dūmai, todėl lietuviui teko važiuoti atsargiau ir galiausiai sustoti. Todėl Domantas pirmajame važiavime prarado brangius taškus ir leido estui Janui Jakobsonui įsitvirtinti lyderio pozicijoje MX1 klasėje.

„Nuo pat pradžių jaučiau, kad kažkas negerai, nes motociklui trūko galios“, – sakė Domantas Jazdauskas.

Antrajame važiavime Domantas Jazdauskas startavo atsarginiu motociklu ir iškart išsiveržė į priekį, palikdamas svečią iš Estijos už nugaros. Saldus lietuvio revanšas išsaugojo intrigą MX1 klasėje: nors po ketvirtojo etapo Jan Jakobson pirmauja 22 taškais, MX1 klasės čempionas paaiškės tik po paskutiniojo etapo rugsėjį.

MX2 klasėje spartą diktavęs Erlandas Mackonis laimėjo ir antrąjį važiavimą, todėl iš anksto užsitikrino čempiono vardą savo klasėje. Startas rugsėjį penktajame čempionato etape Erlandui tebus formalumas.

Rezultatai klasėse:

MX1: 1.Jan Jokobson. 2.Domantas Jazdauskas. 3.Mantas Juozaitis.

MX2: 1.Erlandas Mackonis. 2.Ralfs Edgars Ozolinš. 3.Nojus Gasiūnas.

125cc: 1.Arnas Vedliūga. 2.Nojus Ligeikis. 3.Nojus Varneckis.

Moterys: 1.Adrija Skudutytė. 2.Anna Stecjuka. 3.Austėja Tamuliūnaitė.

MX1 Pradedantieji: 1.Giedrius Baškys. 2.Tomas Budrys. 3.Robertas Kaminskas.

MX2 Pradedantieji: 1.Donatas Babravičius. 2.Karolis Karka. 3.Armantas Dudoras.

750 s/p (su priekabomis): 1.Emils Tilaks/Elmars Tilaks. 2.Tomas Baltušis/Tadas Natka. 3.Liutauras Variakojis/Dovydas Ausiejus.

750 s/p Veteranai: 1.Irmantas Šeputis/Remigijus Namikis. 2.Zigmas Žiūkas/Martynas Žaliauskas. 3.Darius Makštelė/Viktorija Vareikaitė.

Quad (keturračiai) : 1.Marcin Wozniak. 2.Tadas Makauskas. 3.Tomas Zigmantas.

Quad Veteranai: 1.Arūnas Šukys. 2.Jan Bartasevič. 3.Evaldas Bujanauskas.

Quad M (Mėgėjai): 1. Jokūbas Pundzius. 2.Nikolaj Andriusov. 3.Laurynas Mikalauskas.

Quad Moterys: 1. Monta Dišlere Kirilko. 2.Undine Ulmane. 3.Simona Adomonytė.

MX1 M: 1.Mantas Juozaitis. 2.Šarūnas Matutis. 3.Žygimantas Jasinkas.

MX2 M: 1.Gustas Martinkėnas. 2.Dominykas Sipavičius. 3.Dominykas Sugintas.

Veteranai 40+: 1.Žygimantas Bartusevičius. 2.Nerijus Sipavičius. 3.Nerijus Gasickas.

Veteranai 50+: 1.Saulius Stankus. 2.Arūnas Ramanauskas. 3.Zygmund Machrov.

85cc: 1.Ugnius Liulys. 2.Marius Adomaitis. 3.Jokūbas Norvaišas.

85cc Vaikai (11-13 metų). 1.Marius Adomaitis. 2.Jokūbas Norvaišas. 3.Aidas Skudutis.

65cc: 1.Jonas Kublickas. 2.Eimantas Čepulis. 3.Ugnius Vyšniauskas.

65cc Vaikai (7-10 metų). 1.Dovydas Aistis Šikšnys. 2.Rojus Zaborskis. 3.Martynas Jasiūnas.

50cc: 1.Ernestas Liepis. 2.Donatas Aleksa. 3.Arminas Venclovas.

50cc Vaikai (4-7 metai). 1.Donatas Aleksa. 2.Peteris Cerinš. 3.Norbertas Žėkas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius