Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Mototourism rally“ rekomenduoja: 3 prikaustančios vietos valstybės himnui giedoti

Mindaugo karūnavimo diena yra svarbi šventė daugeliui lietuvių. Šią istorinę dieną visa Lietuva buriasi draugėn ir vieningai gieda tautinę giesmę. Punios, Šatrijos bei Maišiagalos piliakalniai, pasak intelektualaus ralio „Ryterna modul Mototourism Rally“ dalyvių – tam idealiai tinkanti vieta, rašoma pranešime.
Šatrijos kalno apylinkės
Šatrijos kalno apylinkės / Žilvino Pekarsko / 15min nuotr.

Mototuristiniuose raliuose po visą Lietuvą dalyvaujančios komandos praėjusiais metais drauge su vienu žinomiausių Lietuvos archeologu doc. dr. Gintautu Zabiela apžiūrėjo įspūdingus, tačiau turistų retai lankomus piliakalnius. Svarbūs istoriniai momentai ir ypatingai graži nuo piliakalnių atsiverianti gamta išgrynino idėją ir 800 projekte dalyvavusių ralio dalyvių skatina Mindaugo karūnavimo dieną nuvykti šalia vieno iš Lietuvos piliakalnių ir ten giedoti tautišką giesmę.

Punios piliakalnis - duoklė istorijai

Šalia didžiosios Nemuno kilpos, Alytaus rajone esantis Punios piliakalnis dosnus vaizdais: matosi tekanti upė ir toli nusidriekęs įspūdingas miškų masyvas. Beje, Punia – istoriškai svarbi vieta. Čia stovėjo medinė Punios pilis, tiesa, XV a. pabaigoje ji buvo suniokota kryžiuočių. Praėjusiais metais Punios miestelis buvo tapęs mažąja Lietuvos kultūros sostine, tad šioje vietoje stūksantį piliakalnį Mindaugo karūnavimo dieną aplankyti būtų tautiška bei simboliška.

Tado Blindos arba raganų piliakalnis

Žemaitijos Šatrija – viena gražiausių kalvų ir vienas žymiausių archeologinių paminklų Lietuvoje. Telšių rajone esantis Šatrijos piliakalnis (dar vadinamas Luokės piliakalniu) garsus dėl dviejų dalykų: neva čia rinkdavosi visos Lietuvos raganos ir tikėtina, jog kadaise šioje vietoje buvo pagrindinis pagonių tikėjimo centras.

VIDEO: „Mototurizmo ralis“: Šatrijos kalno apylinkės

Tiesa, legendinis Tadas Blinda taip pat susijęs su Šatrija – šios vietovės mena garsųjį „svieto lygintoją“. „Ryterna modul Mototourism“ dalyviai aplankę šį piliakalnį rekomenduoja Šatriją kaip puikią, legendomis apipintą vietą, kur liepos 6-ąją turėtų nuskambėti lietuviška tautiška giesmė.

Kęstučio triumfas: 50 žygių ir 17 pilių

Maišiagalos piliakalnio apylinkės nusipelnė tautinės giesmės – teigiama, kad netoli šių vietų buvo sudeginti Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo palaikai. Kadaise čia stovėjo Bonos pilis. Pasakojama, kad iki Kęstučio ir Algirdo laikų lietuviams pilis užimti nesisekė. Tuo tarpu Algirdas net gulėdamas ligos patale buvo nenugalimas. Atsakydami į kryžiuočių išpuolius, kurių metu buvo užgrobtas ir Veliuonos piliakalnis, Kęstutis surengė 50 žygių ir sunaikino 17 kryžiuočių pilių. Tai buvo įspūdingas rezultatas.

Didžiausias intelektualus kultūrinis ralis „Ryterna modul Mototourism rally“ vyks rugpjūčio 18 dieną. Ralio metu šimtai dalyvių startuos iš bet kurios Lietuvos vietos, važiuos visų tipų ir markių motociklais. Visais Lietuvos keliais. Per vieną dieną kiekviena komanda atras savo maršrutą per 40 kultūros paveldo ir istorinių objektų. Ir finišuos Birštono centre. Registracija į ralį skelbiama renginio tinklapyje.

Renginio partneriai Kultūros paveldo departamentas, Lietuvos kelių policija, VĮ Regitra, projektą finansuoja Kultūros taryba prie Kultūros ministerijos bei Krašto apsaugos ministerija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius