15min be reklamos
2023 02 01, 16:51

Naują elektrinį „Volvo“ vilkiką Lietuvoje testuoja stiklo paketų gamykla „Glass LT“

Alytuje veikianti stiklo paketų gamykla „Glass LT“ viena pirmųjų Lietuvoje pradeda testuoti elektra varomą vilkiką. Regioniniams gabenimams skirtas „Volvo FH Electric“ padės reikšmingai mažinti CO2 emisiją ir triukšmo taršą iš vežėjų ar nuosavą transporto parką turinčių gamintojų veiklos.
Glass LT testuoja elektrinį vilkiką „Volvo FH Electric“
Glass LT testuoja elektrinį vilkiką „Volvo FH Electric“ / Gamintojo nuotr.

VĮ „Regitra“ duomenimis, š. m. sausį Lietuvoje buvo užregistruoti 2 elektra varomi vilkikai.

Toliau įgyvendindama tvaraus verslo programą, lietuviška įmonė „Glass LT“ svarsto pereiti prie elektra varomo transporto ir pradeda elektrinio „Volvo FH“ vilkiko bandymus. Tai – vienas pirmųjų N3 klasės elektrinių sunkvežimių Lietuvoje, šiuo metu tokių Lietuvoje registruota tik 2.

Testuojamame sunkvežimyje sumontuoti trys 490 kW (666 AG) galios elektros varikliai, o traukos baterijų talpa siekia 540 kWh. Su tokiu energijos užtaisu 44 t bendrosios masės sąstatas su viena įkrova ir kroviniu gali nuvažiuoti iki 300 km.

Stiklo paketų gamykloje tvarumo projektų daugėja

„Pradėti naudoti elektrinį vilkiką produkcijai gabenti nusprendėme atsižvelgdami į ilgalaikę įmonės tvarumo strategiją. Nuolat peržiūrime visas tiekimo grandinės dalis ir siekiame, kad visuose veiklos etapuose įmonė darytų kuo mažesnį poveikį aplinkai. Jaučiame ir užsakovų poreikį būti tvariai veikiančia tiekimo grandinės dalyve“, – pasakoja Giedrius Jackūnas, „Glass LT“ generalinis direktorius.

Jo teigimu, atsiradus pirmajai galimybei įmonė iškart nutarė išbandyti, kaip elektra varomi vilkikai gali papildyti įmonės transporto parką. Testavimo metu elektrinį „Volvo” vilkiką planuojama panaudoti stiklo paketų pervežimams iš gamyklos Alytuje į Kauną, Marijampolę ir Vilnių.

„Visų bandomų maršrutų atstumas iki klientų ir atgal, įskaitant judėjimą miestuose, sudarys iki 250–300 km. Pristatęs produkciją ir grįžęs atgal į Alytų, vilkikas galės vėl pasikrauti gamyklos teritorijoje įrengtoje mobiliojoje įkrovimo stotelėje“, – sako G. Jackūnas.

Šiuo metu gamykla eksploatuoja 7 vilkikų parką, kurių dauguma yra „Euro 6” emisijos standarto.

Pasak G. Jackūno, „Glass LT“ gamina aukštos kokybės stiklo paketus, mažinančius šilumos laidumą ir didinančius pastatų energetinį efektyvumą. Pernai gamykla apdirbo 2,1 mln. m2 stiklo – beveik 70 proc. produkcijos yra eksportuojama. Siekdama mažinti gamybos poveikį aplinkai, „Glass LT“ naudoja tik žaliąją energiją, o apie 35 proc. jos pasigamina pati prieš beveik 3 metus įrengtoje nuosavoje 500 kW saulės elektrinėje. 2022 m. bendrovė augo beveik 50 proc. ir pasiekė 36 mln. Eur apyvartą.

Tvaraus transporto sprendimai

„Mūsų demonstracinis modelis leidžia vairuotojams patogiai „pasimatuoti“ elektrinį sunkvežimį konkrečiuose maršrutuose. Elektra varomos sunkiasvorės transporto priemonės jau šiandien gali patenkinti daugelio regioninių gabenimų poreikį ir pažangių įmonių planuose – investicijos į tvarų transportą, įkrovimo stotelių infrastruktūrą bei žaliosios energijos gamybą“, – sako Laurynas Bričkus, „Volvo Trucks Lietuva“ rinkodaros vadovas.

Elektriniuose „Volvo“ sunkvežimiuose vietoje vidaus degimo variklio montuojama elektros pavara, valdymo blokai bei aušinimo – vėsinimo įranga, o įprastose degalų bakų vietose - baterijų blokai. Kabinoje vairuotojas pamatys puikiai pažįstamą prietaisų skydelį ir valdymo prietaisus, todėl vairuoti elektrinį sunkvežimį su priekaba ar antstatu bus taip pat paprasta, kaip ir dyzelinį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Požymiai, kada jau metas keisti stogą. Patarimai planuojantiems įsirengti saulės elektrinę
Reklama
Nealkoholinis „Švyturio Ekstra“ ketina skinti tarptautinių apdovanojimų laurus
Reklama
Elektromobilis, kurį galima papildyti degalinėje: didžiausi abiejų pasaulių privalumai viename
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką