Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Naujasis rekordininkas: greičiausias pasaulio automobilis pasiekė 490,48 km/val. greitį

Kai 2016 metais pasirodė „Bugatti Chiron“, visi jau žinojo, kad šis hiperautomobilis daužys „Veyron“ rekordus. Rugsėjo 2 dieną žmogus-legenda Andy Wallace'as privačioje bandymų trasoje „Chiron“ automobiliu pasiekė 490,48 km/val. arba 304,77 mylių per valandą greitį. Taip „Bugatti Chiron“ tapo greičiausiu automobiliu pasaulyje.
„Bugatti Chiron“
„Bugatti Chiron“ / Gamintojų nuotr.

Le Mano nugalėtojas, britų automobilių sporto legenda Andy Wallace'as šiam rekordui puikiai tiko dėl savo įgūdžių, patirties ir šaltakraujiškumo. Tam reikėjo ir ypatingos vietos – privačios „Volkswagen“ bandymų trasos Žemutinėje Saksonijoje. Ši trasa ypatinga tuo, kad jos tiesiosios ilgis siekia 8,8 km.

Dalis šios tiesiosios neseniai buvo suremontuota, todėl prieš naują asfalto ruožą yra nedidelis pakilimas. Įprastas automobilis jo nepajustų, o milžinišku greičiu skriejantis „Bugatti Chiron“ net pašokdavo. Po kelių nesėkmingų bandymų Wallace'as priprato prie tramplino ir buvo įsitikinęs, kad jis hiperautomobiliui nesutrukdys pasiekti rekordo.

Taigi, rugsėjo 2-ąją Wallace'as sėdo už „Bugatti Chiron“ vairo ir išriedėjo į ne vieno rekordo sulaužymo vieta tapusią „Ehra-Lessien“ trasą. Tvirtai prie salono grindų prispaustas akceleratorius, greiti bėgių perjungimai ir laukimas. Galiausiai itin tiksli įranga parodė skaičius – 490,48 km/val. arba kirsta 300 mylių per valandą riba. Pirmasis toks hiperautomobilio rekordas.

Reikia pabrėžti, kad tai nėra „Bugatti Chiron“, kurį galėtumėte įsigyti ir patys išbandyti jo greitį. Tai – specialiai rekordo bandymui paruošta versija. Kita vertus, nemanykite, kad tai – lenktyninis automobilis, kuris neturi nieko bendro su „Chiron“ – rekordininkas vis tiek galėtų važinėti gatvėmis ir turi tuos pačius patogumus kaip ir originalus automobilis.

VIDEO: Bugatti hits 304.77mph in a Chiron | Top Gear

Italų bendrovė „Dallara“, kuri įprastai gamina „Chiron“ kėbulus, šiai progai sukūrė itin aerodinamišką korpusą. Pagrindinis siekis buvo sukurti kiek įmanoma aptakesnį automobilį, kuris neturėtų jokios prispaudžiamosios ar keliamosios jėgos net važiuodamas tokiu milžinišku greičiu. Žinoma, sumontuota ir saugumo kapsulė, kad vairuotojas bent jau jaustųsi saugesnis.

Taip pat buvo sukurtos naujos „Michelin Pilot Cup 2“ padangos, kurios sukosi net 4100 apsisukimų per minutę greičiu. Specialiai rekordo bandymui sukurtas ne tik gumos mišinys, bet ir rėmas. Kiekviena padanga buvo tikrinama Rentgeno spinduliais, norint įsitikinti, kad jos yra absoliučiai tobulos.

Galiausiai, įprasto 1103 kW variklio galia buvo pakelta iki 1177 kW, taip pat paaukštinta septintoji pavara. Manoma, kad šiai progai pažymėti bus išleistas specialus „Bugatti Chiron“ modelis, kuris turės būtent tokią galią išvystantį variklį. Žinoma, net ir jį įsigiję negalėsite pasiekti rekordo, nes „Volkswagen“ jūsų neįsileis į savo bandymų trasą – pasaulyje yra vos kelios vietos, kur įmanoma pasiekti maksimalų „Chiron“ ar kito hiperautomobilio greitį.

Tiesą sakant, Wallace'as yra įsitikinęs, kad „Chiron“ tądien galėjo važiuoti ir dar greičiau, bet „Bugatti“ tolesni bandymai nebedomino. Kompanijos vadovas Stefanas Winkelmannas taip pakomentavo naujausią pasiekimą: „Kelis kartus įrodėme, kad gaminame greičiausius automobilius pasaulyje. Dabar susitelksime į kitas sritis. „Bugatti“ pirmoji kirto 300 mylių per valandą ribą ir kompanijos vardas amžiams bus įrašytas į istorijos knygas“.

Tose knygose bus ir Wallace'o vardas – anksčiau jis panašų rekordą pasiekė „McLaren F1“ ir „Jaguar XJ220“ automobiliais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius