15min be reklamos
2017 01 04, 11:48

Pagaliau į Šiaulius atėjo žiema – kelininkai pluša, o vakarop laukia pūgos

Šiaulių regione naktį trankėsi vėjas ir gausiai snigo. Teigiama, kad kai kuriose vietose prisnigo iki 15 centimetrų. Apie užklimpusias transporto priemones žinių nebuvo, tačiau vakare gali visko nutikti – prognozuojamas stiprus vėjas ir atvėsimas.
Šiaulių apskrityje gausiai pasnigo
Šiaulių apskrityje gausiai pasnigo / Alvydo Januševičiaus nuotr.

Šiaulių apskrities gyventojus naktis labiausiai nustebino dėl to, kad čia ilgą laiką nebuvo nė kruopos sniego. Žinoma, su stichija pratrūko ir nepatogumų.

Šiaulietis Gintas pastebi – duoklė vairuotojams atiduota, o pėstiesiems – špyga.

Joniškis neseniai išgarsėjo dėl keistai barstomų kelių – smėlis buvo barstomas kastuvais iš važiuojančio sunkvežimio.

Dabar tokių vaizdų jau nepamatysime, nes konkursą laimėjo kita bendrovė, tačiau ir jai priekaištų žmonės jau reiškia.

Joniškietė Alma teigia, kad iš savo skersgatvio anksti ryte vos išbrido, palikdama sniege gilias pėdas. Vilius fotoaparatu užfiksavo, kaip vilkikas vargais negalais įveikė Joniškio centrą.

Šiaulietis Gintas, jau gerokai prašvitus, pastebi – duoklė vairuotojams atiduota, o pėstiesiems – špyga taukuota.

Skaitytojo Viliaus nuotr./Šiaulių apskrityje gausiai pasnigo
Skaitytojo Viliaus nuotr./Šiaulių apskrityje gausiai pasnigo

Kelininkai suskubo nuvalyti Šiaulių gatves dar iki septintos valandos ryto. Skubėjo galbūt dėl to, kad neseniai gavo 300 eurų baudą už abejingumą. Tačiau šaligatviai Šiauliuose iki šiol yra sunkiai praeinami.

Prieš pūgą – tik maldomis

Vytautas Mačiulis, „Šiaulių regiono kelių“ direktoriaus pavaduotojas kelių priežiūrai, primena, kad bendrovei tenka valyti 2786 kilometrus įvairių kategorijų kelių.

Nuo ankstaus ryto dirba apie pusšimtis specialių transporto priemonių. Darbas prasidėjo anksčiausiai kiek įmanoma – 4 valandą ryto. Regione nėra tokių kelių, kurie prižiūrimi visą parą.

Naktį šešiuose aplinkiniuose rajonuose iškrito 10–12 centimetrų sniego. Kelmės rajone, tradiciškai, šiek tiek daugiau. Žemaitijos aukštumoje visada sniego būna daugiau.

Naktį buvo pakilęs gana stiprus vėjas, tačiau pūga neįsisiautėjo vien dėl nulinės oro temperatūros. Drėgną sunkų sniegą vėjas pusto sunkiai.

Vakarop vėl žada sustiprėti vėjas. Sinoptikų duomenimis, pradės stiprėti nuo vidurdienio, kol pasieks 7–12 m/s, Gūsiai – 15–20 m/s.

Tuo pačiu metu ir atvės iki 5 laipsnių šalčio. Šiauriniuose rajonuose – iki 8 šalčio. Jei tuo metu kris gausūs krituliai, neišvengiamai užklups pūga. Tada kai kuriose vietose keliai gali tapti nepravažiuojamais.

V.Mačiulis sako, kad prieš gamtą galime tik pasimelsti – jokia technika nepadės: „Jei stipri pūga, tai gali ir patį valytuvą užpustyti. Prieš 37-erius metus magistralė A1 buvo padengta metro storio pusnimis.

Lietuva nėra stichijų kraštas. Pūga per dvi ar šešias valandas praeina. Tokiais atvejais derėtų susilaikyti nuo nebūtinų kelionių, atsikasti ir toliau ramiai gyventi.“

Meteo.lt skelbia, kad sausio 4 dieną protarpiais krituliai, vietomis smarkūs. Daugelyje rajonų pustys, kils pūga. Kitos dienos naktį kai kuriose vietose gali atšalti iki 10–15 laipsnių šalčio.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sugedusi buitinė technika: remontuoti ar pirkti naują?
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Reklama
2022 m. „Rimi“ sėkmingai įgyvendino tvarumo ir labdaros iniciatyvas, prisidėjo prie paramos Ukrainai
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką