15min be reklamos
2022 11 28, 14:59

Palanga atsikratys „gėdos“: prasidės nusidėvėjusio kelio Palanga – Kunigiškiai remonto darbai

„Ilgai laukta gera žinia palangiškiams ir miesto svečiams – netrukus prasidės iki gėdos nusidėvėjusio kelio Palanga – Kunigiškiai ruožo remonto darbai,“ – Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus skelbia įraše „Facebook“ („Meta“).
Rekonstruojamas kelias Klaipėda-Palanga
Rekonstruojamas kelias Klaipėda-Palanga / J. Andriejauskaitės / 15min nuotr.

Didesnė dalis remontuoti numatyto kelio ruožo eina per pačią Palangą, paskaičiuota, jog per parą keliu Palanga – Kunigiškiai vidutiniškai pravažiuoja 2880 vietos gyventojų ir turistų automobilių.

Anot mero, šiuo metu kelio būklė yra itin prasta – asfalto danga yra nelygi, duobėta, joje netrūkstą išdaužų, kelio kraštai nutrupėję.

„Visa tai apsunkina eismo sąlygas ir, be viso kito, tiesiog gėdingai prastai atrodo visame besitvarkančios ir itin sparčiai besikeičiančios Palangos kontekste,“ – sako mero įrašas.

„Prieš beveik pusantrų metų, kai atidarinėjome naujai rekonstruotą Palangos oro uostą, šią nusidėvėjusią ir jau kritinę kelio atkarpą kartu su Seimo nariu Mindaugu Skritulsku, parodėme susisiekimo ministrui M.Skuodžiui ir Kelių direkcijos vadovui bei paprašėme, kad pagal galimybes ši kelio dalis būtų sutvarkyta. Buvo sureaguota, padaryti kelio tyrimai ir rastos lėšos. Po remonto Palangos savivaldybė perims šį kelią savo nuosavybėn, tai leis lengviau, atsižvelgti į gyventojų prašymus dėl naujų perėjų, stotelių ir kita,“ – sako Š. Vaitkus.

Pasak jį, Bendrovė „YIT Lietuva“ atliks per Palangos miestą einančio rajoninio kelio Palanga – Kunigiškiai daugiau nei 4 km ilgio ruožo remontą, jis apima Klaipėdos bei Liepojos plento atkarpą nuo Virbakiškės tako iki posūkio į Kunigiškių gatvę. Darbų vertė sieks apie 2 mln. eurų, juos planuojama pradėti jau šiomis dienomis ir užbaigti iki ateinančio spalio.

Dalis kelio ruožo bus remontuojama pašalinant seną asfaltą ir ant esamų pagrindų įrengiant naują trijų sluoksnių asfalto dangą. Likusioje 3 km ilgio atkarpoje ant esamos dangos bus įrengiamas ne mažiau kaip 5 cm storio apatinis ir 4 cm storio viršutinis asfaltbetonio sluoksniai. Remontuojant kelią taip pat bus atnaujintos lėtėjimo – greitėjimo juostos, sankryžos, viešojo transporto stotelės ir horizontalusis kelio ženklinimas.

„Savo ruožtu miestas jau rengia techninius projektus Kontininkų, po to – Kunigiškių, Užkanavės gatvių remonto ir sutvarkymo darbams. Dar vėliau Užkanavės gatvė turėtų būti pratęsta ir atsiras kelias, sujungsiantis Palangą su Šventąją, kad palei pajūrį galėtų netrukdomai važinėti ir dviratininkai, ir savo eismo juostą turėtų ir ratuoti gyventojai bei miesto svečiai. Palanga tikrai keičiasi!“ – tvirtina meras Š. Vaitkus.

„Palangos tiltas“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką