2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Panevėžietis tatuiruočių meistras fejerverkus šaudė nuo važiuojančio automobilio stogo

Panevėžio Laisvės aikštėje susirinkusius ir iš namų į aplinkines gatves sutikti 2018-ųjų metų išėjusius panevėžiečius pribloškė netikėtas vaizdas. Miesto gatvėmis lėtai riedėjo automobilis, o nuo jo stogo vienas po kito į dangų kilo fejerverkai.
Fejerverkai
Fejerverkai / Organizatorių nuotr.

Tokį netradicinį fejerverkų šaudymo metodą realybe paversti nusprendė žinomas Panevėžio tatuiruočių meistras Žydrūnas Vainauskas. Panevėžietis ant savo penktosios kartos „Volkswagen Golf“ stogo sumontavo tris fejerverkų dėžes, iš kurių buvo iššauta beveik keturi šimtai šūvių.

Kiek teko domėtis, to dar niekas nebuvo daręs, bent jau Lietuvoje.

Žydrūnas Vainauskas atskleidė, kad tokia idėja jam kilo spontaniškai. Vyras pamanė, kad šiemet fejerverkų šaudymas turėtų būti netradicinis ir tuomet kibo į pasiruošimo darbus.

„Man Naujieji metai visuomet asocijavosi su daug fejerverkų. Tiesiog pagalvojau, kad paprastai juos leisti darosi nuobodu – uždegi, išgeri šampano ir viskas. O aš visuomet mėgstu pasilinksminti kiek kitaip. Tad pagalvojau, kodėl gi nepaleidus fejerverkų nuo važiuojančio automobilio stogo? Kiek teko domėtis, to dar niekas nebuvo daręs, bent jau Lietuvoje. Pats pasiruošimas truko gan greitai – per vieną dieną buvo sukonstruota platforma, kurią tiesiog reikėjo pritvirtinti ant stogo; surasti žmones, kurie galėtų pafilmuoti, lydėdami mane iš priekio ir iš galo tam, kad neįsiterptų joks automobilis ir jam nekiltų pavojus“, – sakė tatuiruočių guru Žydrūnas Vainauskas.

Organizatorių nuotr./Fejerverkai
Organizatorių nuotr./Fejerverkai

Idėjos autorius atskleidė, kad daugiausiai klausimų jam kėlė tai, ar šis jo sumanymas neprasilenks su įstatymais. Tačiau išnagrinėjęs šūsnį įstatymų, taisyklių ir viešai prieinamų dokumentų jokios informacijos, draudžiančios fejerverkus į orą leisti nuo judančio objekto, jis nerado.

Platforma buvo montuojama ant stogo ir pritvirtinta diržais.

Žydrūnas Vainauskas pabrėžė, kad tuomet teliko sugalvoti, kaip fejerverkų dėžes stabiliai ir tvirtai pritaisyti prie automobilio stogo ir pasirinkti maršrutą, kuriuo važiuojant bus atliekamas šis neeilinis triukas.

„Mes konstravome platformą su fejerverkų dydžio dėžutėmis, į kurias buvo įleisti ir priklijuoti fejerverkai. Jų buvo trys po 130 šūvių kiekviename. Dėžutės buvo skirtos tam, kad fejerverkai neiškristų ir stabiliai laikytųsi platformoje. Platforma buvo montuojama ant stogo ir pritvirtinta diržais. Paskyriau keletą valandų važinėjimui po miestą ir stebėjau gatves. Rinkausi plačiausias, mažiausiai judrias, kurios nekertamos laidų, kelio ženklų ar kitokių konstrukcijų, kurioms būtų galima pakenkti“, – apie pasiruošimą pasakojo sumanymo autorius.

VIDEO: Beprotiškas sumanymas: panevėžietis fejerverkus šaudė nuo važiuojančio automobilio stogo

Galiausiai buvo nuspręsta rinktis J.Biliūno, Vasario 16-osios ir Nemuno gatves. Jomis Žydrūno Vainausko automobilis su palyda slinko maždaug 20 km/val. greičiu, taip užtikrinant saugų fejerverkų iššovimą į dangų ir neeilinį reginį vidurnaktį į gatves išėjusiems panevėžiečiams.

„Žmonės, kaip ir tikėjomės, reagavo linksmai – visi nenuleido akių nuo automobilio ir buvo sužavėti. Kai laikrodžiai rodė vidurnaktį, mums stovint prie pagrindinės Panevėžio miesto eglės susidariusioje automobilių grūstyje, žmonės, matydami automobilio stogo esančią konstrukciją, smalsavo ir klausinėjo, kaip man kilo tokia idėja. Man tikrai labai patiko jų susidomėjimas ir palaikymas. Taigi viskas pavyko puikiai ir, svarbiausia, saugiai. Turime puikių kadrų ir neturime nuobaudų“, – juokėsi Žydrūnas Vainauskas.

Tatuiruočių meistras tikina, kad jo galvoje jau sukasi įvairiausi planai apie kitas, netradicines ir pašėlusias idėjas, kuromis jis bandys nustebinti Panevėžio gyventojus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką