15min be reklamos
2022 11 30, 07:00

Panevėžio gatvėmis rieda karinė technika: kaip elgtis vairuotojams?

Paskutinėmis lapkričio mėnesio dienomis vairuotojai, važiuojantys Panevėžio miesto gatvėmis ir rajono keliais, turi būti ypač budrūs. Prasidėjus dvi dienas truksiančioms pratyboms keliuose bus apstu karinės technikos.
Karinės technikos judėjimas
Karinės technikos judėjimas / Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr.

Visos naujienos apie eismą ir automobilius – rubrikoje GAZAS.

Panevėžio miesto savivaldybė informavo, kad lapkričio 29-30 dienomis Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Karaliaus Mindaugo husarų batalionas vykdys lauko taktikos pratybas. Jų metu vykdomos gynybos ir puolimo operacijos privačiuose miesto objektuose.

Dėl šios priežasties neišvengiamas bus ir karinės technikos judėjimas. Antradienį karinė technika Pajuosčio plentu pajudėjo Panevėžio rajono link, o trečiadienį kariuomenės transportas jau bus matomas ir miesto gatvėse. Jomis judės kariniai „Humvee“ visureigiai bei M113 šarvuoti transporteriai. Judėjimo planas nėra skelbiamas, tačiau vairuotojai turėtų būti budrūs tiek pagrindinėse gatvėse, tiek atokesnėse gatvelėse.

Kelyje sutikus karinę techniką privaloma įsitikinti, ar ją lydi automobilis su įjungtais švyturėliais ir specialiaisiais garso signalais, ar ne. Nuo to priklauso, ar civiliai vairuotojai privalo duoti kelią karinei technikai.

Eismo dalyviai privalo nedelsdami duoti kelią artėjančioms specialiosioms transporto priemonėms su įjungtais mėlynais ir raudonais arba tik mėlynais švyturėliais ir specialiaisiais garso signalais, įskaitant ir jų lydimas transporto priemones.

Visgi per pratybas karinė technika dažnai juda be Karo policijos palydos. Tokiu atveju karinė technika neturi pirmumo ir kariai privalo važiuoti vadovaudamiesi tomis pačiomis Kelių eismo taisyklėmis kaip ir civiliai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką