Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti

Panevėžyje oficialiai atidaryta Šiaurinė gatvė: darbai kainavo 4,5 mln. eurų

Ketvirtadienį Panevėžyje viešėjusi Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas, AB „Panevėžio keliai“ generalinis direktorius Rolandas Zabilevičius oficialiai paskelbė Šiaurinę gatvę atidaryta.
Panevėžys. Šiaurinė gatvė
Panevėžys. Šiaurinė gatvė / Rimvydo Ančerevičiaus/www.jp.lt nuotr.

„Daugiau nei 30 metų buvusi miesto planuose, šiandien Šiaurinė gatvė pagaliau nutiesta ir galime ją atidaryti. Tai strateginis objektas ne tik šio rajono, bet ir viso miesto gyventojams. Dabar bus kur kas patogiau iš šiaurinės miesto dalies, iš Rožyno patekti į vakarinę miesto dalį – tam nebereikės brautis per transporto apkrautą miesto centrą. Gatvė įrengta kokybiškai ir atsižvelgiant į šalia gyvenančiųjų poreikius – patiesta tylioji asfalto danga, triukšmo mažinimo sienelės. Be to, šios gatvės įrengimas atveria galimybes pradėti kitą, nemažiau svarbų projektą – Smėlynės gatvės atnaujinimą. Dėkoju Vyriausybei, Ekonomikos ir inovacijų ministerijai už indėlį į šį objektą. Dėkoju rangovams už kokybišką ir laiku atliktą darbą. Džiaugiuosi drauge su panevėžiečiais, kad dabar galėsime tikslą pasiekti greičiau. Patogių ir saugių kelionių visiems“, – sakė Panevėžio miesto meras R.Račkauskas.

„Džiaugiamės, kad ir mes kažkiek prisidedame suteikdami Panevėžio miesto gyventojams galimybę patogiau pasiekti darbo vietas, o verslams patogiau susisiekti su jiems reikalingais taškais. Gatvės, keliukai yra reikalingi dalykai, bet pats svarbiausias dalykas – kad Panevėžyje būtų žmonių, kad jie čia matytų daugiau galimybių gyventi, grįžti iš užsienio ir čia įsikurti ir pastaraisiais metais Panevėžio atveju mes matome teigiamą proveržį. Džiaugiuosi, kad Panevėžys turi viziją – Pramonė 4.0 – kuri yra tiek į ateitį aiškiai orientuota vizija, tiek ir suplanuota vizija. Joje susipina ir infrastruktūra, ir kūrybiškumas, ir žmonių gebėjimų panaudojimas. Ne visi tą miestai turi ir manau turint viziją tai jau yra gera pradžia. Todėl manau, kad visi drauge susitelkę galime padaryti Panevėžį, jo regioną augantį“, – teigė A.Armonaitė.

Šiaurinės gatvės darbai susidėjo iš kelių etapų. I-ojo etapo darbai prasidėjo 2019-aisiais. Buvo tvarkomi želdiniai, pakloti lietaus nuotekų tinklai, įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai, greičio mažinimo priemonės, apšvietimas. Nutiesta dviejų eismo juostų gatvė nuo Pramonės g. pabaigos iki Amerikos g. Automobilių keliamą triukšmą ir vibraciją mažina įrengta tylioji asfalto danga. Šiaurinėje gatvėje įrengtos autobusų stotelės.

Antruoju Šiaurinės gatvės rekonstrukcijos etapu įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai, apšvietimas, nutiesta dviejų eismo juostų gatvė nuo Amerikos iki Smėlynės g. ir nuo Žibučių iki Smėlynės g. pastatytos akustinės, triukšmo lygį mažinančios garso sienelės.

Šiaurinės gatvės darbus AB „Panevėžio keliai“ atliko beveik už 4,5 mln. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Trefoil“ sistema – dantų atkūrimo metodas, leidžiantis sutaupyti
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Reklama
Šri Lanka – geriausia pirmoji pažintis su Azija
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką