2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2017 01 04 /10:44

Lietuva pabudo po 15 cm sniego paklode: kelininkai dirba išsijuosę

Sinoptikų prognozės pasitvirtino: į Lietuvą sugrįžo tikra žiema. Iš pradžių į vakarinius ir pietinius rajonus, o vėliau pasiekė ir Vilnių ir Lietuvos šiaurės rytus.

Lengvai snyguriuoti daugelyje Lietuvos rajonų pradėjo dar antradienio vakarą.

Prieš vidurnaktį gamta aprimo, o nuo 3–4 val. ryto snaigės pabiro dideliu srautu ir tapo tikra pūga. Juolab kad vėjas vietomis sustiprėjo iki 18 m/s.

Sniego paklodė – iki 15 cm

Kaip trečiadienio rytą praneša Automobilių kelių direkcija, visoje šalyje dėl buvusio ar besitęsiančio snygio valstybinės reikšmės keliai padengti puriu sniego sluoksniu, Panevėžio apskrityje privažinėto sniego sluoksniu.

Vakarų Lietuvoje sniego storis siekia 15 cm, kitur 5 cm. Valomi ir barstomi magistraliniai, krašto ir rajoniniai keliai.

Vykstančiųjų šiais keliais prašoma atsižvelgti į tai, kad keliai padengti sniegu, o juos nuvalius, sningant vėl padengiami sniegu, todėl reiktų rinktis saugų, o ne maksimaliai leistiną, greitį ir nedaryti staigių manevrų.

Vilniaus, Klaipėdos, Utenos ir Panevėžio apskrityse pusto.

Oro temperatūra nuo 3 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos.

Prognozuoja pūgą

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, dieną krituliai, daugiausia sniegas. Daug kur pustys, bus pūga. Vėjas pirmoje dienos pusėje besikeičiančios krypties, 6–11 m/s, antroje dienos pusėje šiaurės rytų, šiaurės, 7–12 m/s, daug kur gūsiai 15–20 m/s. Aukščiausia oro temperatūra nuo 2 laipsnių šalčio iki 3 laipsnių šilumos. Antroje dienos pusėje temperatūra pradės mažėti. Vakare bus nuo 0 iki 5 laipsnių šalčio, šiauriniuose rajonuose vietomis nuo 6 iki 8 laipsnių šalčio.

Vilniaus kelininkai pūgai ruošėsi iš anksto

Štai kaip atrodė įmonės „Grinda“, valančios Vilniaus gatves, teritorija prieš vidurnaktį:

Besiruošdami šiai ypatingai situacijai, gelbėtojai iš anksto įspėjo saugotis stichijos. O sinoptikai prognozavo, kad pūga itin sustiprės 3 val. nakties.

Sinoptikų prognozės pasitvirtino: antradienio naktį prasidėjęs snygis ir pūga privertė sunerimti tiek kelininkus, tiek vairuotojus. Ruošdamasi sudėtingai situacijai, Vilniaus gatves prižiūrinti UAB „Grinda“ budėjimui parengė sustiprintas pajėgas. Pernakt iki paryčių dirbo 50 barstytuvų – 36 drėgnų druskų barstytuvai, 12 smėlio-druskų barstytuvų ir 2 druskų barstytuvai, pritaikyti dirbti siaurose Senamiesčio gatvėse.

VIDEO: Vilniaus gatvių būklė po naktinio snygio

„Pūga prasidėjo apie 2 val. ir tęsėsi iki 7 val. ryto, per naktį prisnigo beveik 15 cm sniego. Kad vilniečiai važiuodami į darbus patirtų kuo mažiau nepatogumų, nelaukėme, kol baigs snigti, sniegą valėme per naktį. Dirbome sunkiai, tačiau panikos nebuvo. Įvertinus situacijos sudėtingumą, eismo sąlygos pagrindinėse miesto gatvėse yra neblogos,“ – teigia Kęstutis Vaicekiūtis, UAB „Grinda“ direktorius.

Šią parą sniego valymu rūpinosi daugiau nei 100 įmonės darbuotojų – sunkvežimių vairuotojai, sunkiosios technikos operatoriai, druskos tirpalą ruošiantys technologai, darbus koordinuojantys dispečeriai. Tokiomis naktimis kartu budi bei padėtį seka ir įmonės vadovai.

Žilvino Pekarsko / 15min nuotr./UAB „Grinda“ direktorius Kęstutis Vaicekiūtis
Žilvino Pekarsko / 15min nuotr./UAB „Grinda“ direktorius Kęstutis Vaicekiūtis

Kelininkai ypatingą dėmesį skyrė magistralinėms ir didžiausio eismo intensyvumo gatvėms, kuriomis važiuoja visuomeninis transportas. Tai – svarbiausios miesto arterijos, Ukmergės Geležinio Vilko, Kalvarijų, Ozo, Antakalnio ir Žirmūnų gatvės, Pilaitės ir Laisvės prospektai, vakarinis ir pietinis aplinkkeliai. Dėl slidžios dangos kiek sunkiau pravažiuojamos buvo kai kurios Liepkalnio, V. Kudirkos, Sodų, Pavilnio gatvių atkarpos.

Iki 7 val. pagrindinėse miesto gatvėse išberta apie 500 t druskų tirpalo, šalutinėse – apie 200 kubinių metrų smėlio-druskos mišinio.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką