2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2017 01 05 /2017 01 06

Pasienyje su Lenkija automobilių eilė išsisklaidė

Marijampolės apskrities VPK informavo, kad ketvirtadienį susidarė didelės spūstys A5 kelyje. Jos išsisklaidė tik naktį.
Keliai Lenkijoje
Keliai Lenkijoje / Skaitytojos Audronės nuotr.

Dėl eismo įvykio Lenkijos teritorijoje, važiuojant Kalvarijos–Budzisko punkto link (A5 kelyje) iš Lietuvos pusės buvo susidariusios net iki 20 km spūstys abiejose tos pačios krypties kelio juostose.

08.00 val. Automobilių eilė išsisklaidė

Penktadienio rytą eismo situacija pasienyje su Lenkija yra normali, vakare susidariusios eilės nebeliko.

Naktį, apie 3 val., mašinų eilė išsisklaidė, BNS informavo Marijampolės apskrities vyriausiajame policijos komisariate.

00.27 val. Apie vidurnaktį į redakciją kreipėsi skaitytoja Audronė, ką tik grįžusi iš Lenkijos.

„Ką tik grįžome iš Lenkijos, važiavom iš Liublino, eilėje prie Lietuvos sienos prastovėjom nuo 17 iki 19 val.“ – rašė Audronė, pridurdama, kad prideda nuotraukų, kuriomis nori pasidalinti.

Įvykio liudininko Mariaus P. nuotr./Spūstis pasienyje
Įvykio liudininko Mariaus P. nuotr./Spūstis pasienyje

„Kas vyksta prie Lenkijos sienos? Eismas visiškai sustojęs iš Lietuvos, niekaip negaliu išvažiuoti – kas ten atsitiko?“, – ketvirtadienio popietę susirūpinęs teiravosi 15min skaitytojas Marius P.

15min sulaukė vairuotojo Aivaro V. atsiliepimo į straipsnį apie tai, kad pasienyje su Lenkija dėl kelio būklės susidarė kritinė padėtis:

„Kaip gali būti nekritinė, jei ten (Lenkijoje) keliai nevalyti. 8 ryto Lietuvos laiku buvo košmaras. Visiškas ledas tarptautiniame kelyje. Visi kolonoje važiavo maks. 20 km/val., nes keliai net nevalyti. Grįžtant atgal apie 14 val sunkvežimiui užmetė puspriekabę, išėjo žirklės ir nuo to prasidėjo spūstis. Visiškas ledas ant kelio. Tik kirtus Lietuvos sieną, padėtis pasikeitė kardinaliai. O dar sakom kartais, kad lietuvių kelininkai niekam tikę“, – komentavo Aivaras.

8 ryto Lietuvos laiku buvo košmaras. Visiškas ledas tarptautiniame kelyje.

Policijos departamentas po 17 val. papildomai informavo, kad įvažiavimui į Lenkiją per Kalvarijos pasienio punktą dėl itin slidžių kelių Lenkijoje jau susidariusi didelė sunkvežimių eilė (ketvirtadienio pavakarę ji buvo jau iki Trakiškių – apie 15-20 km, ir dar ilgėjo).

Lengvieji automobiliai nukreipiami per Lazdijus.

Iš Lenkijos į Lietuvą judėjimas vyksta.

Policijos budėtojas 15min vakare pranešė, kad situacija pasienyje nesikeičia ir negerėja. „Problema ta, kad Lenkijos pareigūnai dėl slidaus kelio jį uždarė, ir nieko neįsileidžia,“ – minėjo pareigūnas.

Lenkijos pareigūnai eismą mėgina reguliuoti, vietiniai kelininkai deda pastangas pagerinti kelio dangos būklę.

Pasak budėtojo, „tiek, kiek reikalinga“, eismą mūsų šalies policija reguliuoja ir Lietuvos pusėje.

Policijos žiniomis, kelias į Lenkiją vietos pareigūnų nėra visiškai užblokuotas, tik eismas ribojamas, kad būtų kiek įmanoma saugesnis. „Transportas juda, bet labai lėtai.“

Dėl to spūstis ketvirtadienio vakarą dar netrumpėjo. Sunkiasvorio transporto vairuotojai neturi kitos išeities, kaip tik apsišarvuoti kantrybe ir laukti. Apsisukti ir važiuoti kitur jiems ir fiziškai būtų labai sudėtinga (dėl didelių gabaritų). Be to, važiuoti kitu keliu į Lenkiją vilkikams su puspriekabėmis draudžiama.

Eismo sąlygos sudėtingos visoje Lietuvoje

Lietuvos automobilių kelių direkcijos 16 val. paviešintais duomenimis, Lietuvoje eismo sąlygas ir toliau sunkina pustymas, todėl vairuoti patariama itin atidžiai.

Šalyje dėl pustymo valstybinės reikšmės kelių dangos vietomis padengtos prispausto sniego provėžomis, slidžios. Mažesnio eismo intensyvumo keliai visoje šalyje padengti prispausto sniego sluoksniu ir taip pat slidūs. Vietomis dėl pustymo ant kelių dangų susidariusios sniego sankaupos. Valomi ir barstomi visi valstybinės reikšmės keliai.

Vairuotojų prašoma būti atidžiais ir neskubėti, nes keliai vietomis slidūs ar užnešti sniegu pustant, todėl svarbiausia pasirinkti saugų, o ne maksimaliai leistina greitį. Oro temperatūra nuo 11 iki 16 laipsnių šalčio, vakarų Lietuvoje iki 9 laipsnių šalčio.

Vandens gylis krašto kelio Nr. 206 Šilutė–Rusnė apsemtame ruože, kurio ilgis 410 metrų (nuo 6,311 iki 6,721 km), išlieka 25 cm. Lengvųjų transporto priemonių eismas draudžiamas. „Klaipėdos regiono keliai“ specialiomis transporto priemonėmis apsemtu ruožu kelia lengvuosius automobilius, gyventojus bei keleivius.

Naktį eismo sąlygas sunkins snygis!

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, naktį vietomis numatomas snygis. Vėjas šiaurės rytų, šiaurės, 7–12 m/s. Žemiausia oro temperatūra nuo 14 iki 19 laipsnių šalčio, rytinėje šalies dalyje iki 22 laipsnių šalčio.

"Pranešk naujieną"
arba
* privalomi laukai
** vienas iš laukų yra privalomas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką