2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

„Peugeot“ akcininkai patvirtino susijungimą su „Fiat Chrysler“

Prancūzijos „Peugeot Citroen“ (PSA) akcininkai pirmadienį beveik vienbalsiai patvirtino susijungimą su JAV ir Italijos automobilių gamintoja „Fiat Chrysler“ (FCA), leisiantį sukurti ketvirtą pagal dydį automobilių gamintoją pasaulyje „Stellantis“.
„Fiat Chrysler“ ir „PSA Peugeot Citroen“ susijungimas
„Fiat Chrysler“ ir „PSA Peugeot Citroen“ susijungimas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Balsavimas įvyko praėjus dviem savaitėms, kai Europos Komisija suteikė sąlyginį patvirtinimą 2019 metų pabaigoje paskelbtam susijungimui.

Lygiaverčių parnerių susijungimas, kuris buvo atidėtas dėl COVID-19 pandemijos, yra laikomas itin svarbiu abiem grupėms užsitikrinant investicijas, labai reikalingas norint pereiti prie švarių automobilių technologijų.

„Šis susijungimas yra tiek „Fiat“, tiek PSA išlikimo klausimas“, – pažymėjo Milano verslo mokyklos strategijos profesorius Giuliano Noci, nurodydamas „milžiniškus technologinius ir strateginius iššūkius“, su kuriais susiduria abi gamintojos, taip pat pandemijos padarytą žalą.

Susijungimas leis „Fiat Chrysler“ įtvirtinti savo padėtį Europoje, o Prancūzijos grupei – sustiprinti savo padėtį Jungtinėse Valstijose.

Naujoji įmonė „Stellantis“ taps ketvirta pagal dydį automobilių gamintoja po „Volkswagen“, „Renault-Nissan-Mitsubishi“ ir „Toyota“, bei trečia gamintoja pagal pajamas ir turės daugiau nei 400 000 darbuotojų.

Naujoji įmonė suburs tokius prekių ženklus kaip „Peugeot“, „Citroen“, „Fiat“, „Chrysler“, „Jeep“, „Alfa Romeo“ ir „Maserati“, kurių kiekvienas bus išlaikytas.

PSA ir „Fiat“ tikisi, kad susijungimas leis kasmet pasiekti milijardų eurų vertės sinergiją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką