15min be reklamos
2022 11 07, 18:05

Saudo Arabija kurs elektromobilius: ką bendro jie turės su BMW ir „iPhone“?

Saudo Arabijos sosto įpėdinis princas Mohammadas bin Salmanas bin Abdulazizas paskelbė apie „Ceer“ – pirmojo Saudo Arabijos elektromobilių prekės ženklo, pristatymą.
Naujas Saudo Arabijos automobilių gamintojų prekės ženklas „Ceer“
Naujas Saudo Arabijos automobilių gamintojų prekės ženklas „Ceer“ / Gamintojo nuotr.

Nafta kažkada baigsis

Tai neturėtų stebinti. Nes sosto įpėdinio princo Mohammedo bin Salmano (Mohamedo bin Salmano) reformų programoje „Vizija 2030“ siekiama parengti didžiausią arabų pasaulio ekonomiką erai po naftos. Tai ambicingas planas diversifikuoti šalies ekonomiką, kuri yra itin priklausoma nuo iškastinių išteklių. Todėl tiek daug lėšų skiriama turizmui ir atsinaujinantiems ištekliams.

Pirmasis Saudo Arabijos automobilių prekės ženklas: kas jį sieja su BMW?

„Ceer“ yra pirmasis Saudo Arabijos automobilių prekės ženklas, nuo 2025 m. papuošiantis elektrines transporto priemones. Tai bus sedanai ir sportiniai automobiliai. „Ceer“ pritrauks daugiau nei 150 mln. JAV dolerių tiesioginių užsienio investicijų ir sukurs iki 30 000 tiesioginių ir netiesioginių darbo vietų.

Beje, ši bendrovė turi licenciją kurdama automobilius naudoti BMW komponentų technologijas. Ji sukurta suvienijus automobilių gamintojo „Hon Hai Technology Group“ (žinoma kaip „Foxconn“) ir viešojo investicijų fondo (PIF) pajėgas. „Foxconn“ sukurs elektrinę transporto priemonių architektūrą. Ši įmonė specializuojasi ne pati gamindama automobilius, o siūlydama sprendimus kitiems gamintojams. Pavyzdžiui, „Tesla“. Ši Taivano įmonė turi tikslą tiekti elektroninius sprendimus maždaug 50 proc. automobilių rinkos.

„Foxconn“ taip pat yra ir didžiausios „iPhone“ gamyklos Taiwane savininkė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką