Sportas gyvai

„Scala“ ar „Kamiq“? Abu „Škoda“ modeliai turi kuo suvilioti

Tas pats pagrindas, skirtingi charakteriai. „Škoda Scala“ ir „Škoda Kamiq“ automobiliai yra artimi giminaičiai, tačiau kiekvienas jų turi skirtingą charakterį. Bet kad ir kurį pasirinksite, nesuklysite. Sužinokite kodėl.
Škoda Scala ir Kamiq
Škoda Scala ir Kamiq / Škoda nuotr.

Šie modeliai sukurti ant tos pačios techninės platformos, todėl yra panašaus dydžio. Tačiau abu išsiskiria skirtingose srityse, tad vairuotojai gali rinktis tą, kuris geriausiai atitinka jų poreikius ir lūkesčius.

„Scala“

Ant kompaktiškos platformos suprojektuotame „Škoda Scala“ modelyje yra daug erdvės tiek keleiviams, tiek jų bagažui. Tai idealus pirmasis viengungio, poros ar net jaunos šeimos automobilis. Jame patogiai telpa du tėvai ir du augantys vaikai.

Jo bagažinės talpa siekia daugiau nei 460 litrų – toks didelis bagažo skyrius paprastai būna aukštesnio segmento automobiliuose. Šiuo atžvilgiu „Škoda Scala“ hečbekui neprilygsta nė vienas iš konkurentų.

„Modelis į kelius išriedėjo 2019 m. Nuo pat debiuto pirkėjams labai patiko jo dizainas. „Scala“ – vienas pirmųjų modelių, kuriame čekų gamintojas pademonstravo naująją dizaino kalbą. Praėjusiais metais automobilis buvo atnaujintas: naujos išskirtinio stiliaus detalės suteikė išvaizdai šiek tiek daugiau sportiškumo ir dinamiškumo“, – sako produkto atstovas Janas Hrbekas.

Vienas iš pakeitimų, dėl kurių „Scala“ atrodo sportiškesnė, yra atnaujintos radiatoriaus grotelės ir naujais dinamiškais elementais papildytas buferis. Aukščiausios komplektacijos versijoje montuojami nauji žibintai: į dvi dalis padalinta dienos šviesų juosta sukuria unikalų šviesos raštą. Trumpai tariant, „Scala“ yra automobilis, kurį sunku su kuo nors supainioti ir kurio neįmanoma pamiršti.

„Modernizuotas salonas taip pat yra elegantiškesnis. Dabar visų versijų vidaus erdvės panašesnės į tas, kurias matome aukštesnių segmentų modeliuose. Galima sakyti, kad „Scala“ vairuotojai jaučiasi lyg namuose – tai atspindi ir atskirų salonų pavadinimai: „Suite“, „Lodge“ ar „Loft“. Jie sustiprina pojūtį, kad automobilyje esi tarsi namuose“, – atkreipia dėmesį produkto specialistas.

Kalbant apie jėgos agregatus, siūlomi populiarūs trijų galios variantų TSI varikliai, 1 arba 1,5 litro darbinio tūrio, su mechanine bei automatine pavarų dėžėmis. Visi varikliai dabar pažymėti „evo2“ ženklu, net ir vieno litro motoras. Galingesnio variklio galia padidėjo nuo 81 iki 85 kilovatų. Prie jo buvo priderinta naujos konstrukcijos mechaninė pavarų dėžė, o variklio galios ir sukimo momento kreivės taip pat buvo patobulintos.

„Kasdienėmis sąlygomis tai reiškia, kad automobilį tiesiog maloniau vairuoti, ypač intensyvaus eismo sąlygomis“, – priduria J. Hrbekas.

„Kamiq“

Škoda nuotr./Škoda Kamiq Monte Carlo
Škoda nuotr./Škoda Kamiq Monte Carlo

Kaip ir „Scala“, miesto krosoveris „Kamiq“ sukurtas ant MQB A0 platformos. Šį modelį galite vadinti šiek tiek tvirtesniu dvyniu: automobiliai turi tą patį techninį pagrindą, dalijasi kai kuriais dizaino elementais ir tuo pačiu salonu.

„Kamiq“ greitai pakilo į antrąją geriausiai bendrovės parduodamų automobilių vietą ir pirmauja tarp sėkmingiausių prekių ženklo SUV modelių. Kai kuriose rinkose, pavyzdžiui, Italijoje ir Ispanijoje, „Kamiq“ yra geriausiai parduodamas „Škoda“ modelis.

„Kamiq“ populiarumą lemia daug priežasčių, tarp jų – ir dizainas. Palyginti su „Scala“, jis yra žymiai tvirtesnis ir raumeningesnis, su aiškia visureigio DNR. Neseniai atlikti atnaujinimai sustiprino šį modelio ypatumą.

Žinoma, „Kamiq“ taip pat gauna ypač aukštus balus už keleivių erdvę, nes jame daugiau vietos galvoms nei modelyje „Scala“. Kai kuriems vairuotojams svariu privalumu gali atrodyti didesnė jo prošvaisa (188 mm, palyginti su 149 mm „Scala“) – dėl to patogiau patekti į automobilį.

Tai gali būti svariu argumentu mažiau judriems asmenims, senjorams bei visiems, kas nenori sėdėti per žemai. Kartu „Kamiq“ yra labai kompaktiškas. Jį galite pastatyti bet kur“, – šypsodamasis dėsto J. Hrbekas.

Puikios bendros savybės

Atnaujinus automobilius, kai kurie elementai aptinkami abiejuose modeliuose. Viena iš ryškiausių naujienų – priekiniai matriciniai LED žibintai. Dabar net ir bazinėse automobilių versijose montuojami visaverčiai LED žibintai.

„Matricinių žibintų technologija suteikia gerokai didesnį komfortą vairuotojams – vienas svirties paspaudimas ir jūs galite pamiršti apie šviesų reguliavimą. Ir, žinoma, tai padidina saugumą. Didesnę kelionės dalį vairuotojas mato daug geriau apšviestą kelią, o tai reiškia, kad galimi pavojai pastebimi anksčiau. Be to, šviesos neakina kitų eismo dalyvių“, – pabrėžia J. Hrbekas.

Škoda nuotr./Škoda Scala
Škoda nuotr./Škoda Scala

Kitas „Scala“ ir „Kamiq“ vienijantis privalumas – analoginiai prietaisų skydeliai pakeisti visiškai skaitmeniniais. Dabar jie standartiškai montuojami visuose įrangos lygiuose. Ekrano įstrižainė gali siekti aštuonis arba dešimt colių. O informacijos ir pramogų ekrano dydis siekia aštuonis arba devynis colius.

Dar viena praktiška naujovė yra oro kondicionavimo valdymas.

„Kadangi klausomės klientų atsiliepimų ir gilinamės į verslo žiniasklaidos apžvalgas, perkūrėme klimato kontrolės valdiklius: dabar juose yra fiziniai ventiliacijos valdymo mygtukai. Taigi nuo šiol nebereikia naršyti informacijos ir pramogų sistemos meniu, kai norite padidinti ar sumažinti vėdinimo intensyvumą“, – aiškina pašnekovas.

Taip pat abu modeliai pasižymi daugybe gyvenimą palengvinančių „Simply Clever“ funkcijų. Automobiliuose įrengta spartesnio belaidžio telefono įkrovimo sistema (jos galia padidinta iki 15 vatų), taip pat įdiegta itin praktiška įkraunamo įrenginio aktyvaus aušinimo funkcija.

„Visi žinome, kaip būna: dėl indukcinio įkrovimo jūsų telefonas įkaista, o tada jis nustoja veikti kaip tik tada, kai reikia paskambinti arba pasinaudoti navigacijos funkcija. Įkrovimo vieta turi kiaurymes, po jomis sumontuotas aktyvus ventiliatorius, siunčiantis vėsų orą į telefoną.

Dar viena puiki savybė – galinės sėdynės keleiviams skirtas planšetinio kompiuterio laikiklis. Dabar jį galima įsigyti tiek su sportinėmis „Monte Carlo“, tiek su standartinėmis sėdynėmis. Dėl to ilgos kelionės naujaisiais „Scala“ ir „Kamiq“ modeliais su gale sėdinčiais vaikais bus lengvesnės ir smagesnės“, – apibendrina J. Hrbekas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius