Net 700 filmų žiūrėkite nemokamai. ŽMONĖS Cinema
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Vairuotojai įtaria, kad „Regitros“ sistemoje „dingo“ paskutinės 28 min. iki registracijos mokesčio įsigaliojimo

Nors automobilių registracijos mokestis renkamas jau mėnesį, tačiau klausimų apie tai, kas dėjosi paskutinėmis birželio dienomis, kyla ir dabar. Skaitytojas Simonas susidomėjo, ar tikrai automobilių savininkai, norėję išvengti registracijos mokesčio, galėjo registruoti automobilius iki pat birželio 30 d. vidurnakčio.
Automobilių eilės prie „Regitros“
Automobilių eilės prie „Regitros“ / Valdo Kopūsto / 15min nuotr.

Temą siūlykite gazas@15min.lt

Skaitytojas nuogąstauja, kad paskutinis prašymas registruoti automobilį buvo gautas likus 28 minutėms iki liepos 1 d., kai įsigaliojo minėtas mokestis. Tai kur tuomet dingo beveik pusvalandis?

Juk tokią svarbią dieną, kai daugybė automobilių savininkų skubėjo įregistruoti įsigytas transporto priemones, pusvalandis galėjo lemti labai daug. Kai kuriems toks sistemos sutrikimas galėjo kainuoti kelis šimtus eurų.

Savo klausimą, kaip ir daugelis kitų, bandžiusių registruoti automobilius prieš įsigaliojant naujam mokesčiui, skaitytojas nusiuntė įmonei „Regitra“.

„Regitros“ atsakymas pasėjo abejones

„Regitra“ pateikė atsakymą klientams, kurie bandė registruoti transporto priemones birželio 30 dieną ir negalėjo to padaryti, nes sistemos apkrovimai buvo gerokai didesni. Atsakyme galima įžvelgti, jog „Regitra“ situaciją interpretavo sau palankesniu būdu, nors ir nebūtinai teisingu.

TAIP PAT SKAITYKITE: Po pragariškos birželio 30-osios „Regitra“ turi svarbių naujienų: kaip žinoti, ar reikės papildomai mokėti už registraciją

Pirkėjai, kurie negalėjo pateikti prašymo birželio 30 dieną, gavo atsakymą, kad paskutinis prašymas registruoti transporto priemones juos pasiekė 23.32 val. Kas vyko likusias 28 minutes iki liepos 1 dienos, jie negali pasakyti. Pasak jų, galimai klientai nuėjo ilsėtis. Tačiau didelei daliai žmonių likusios 28 minutės ir buvo lemtingos, kai nebuvo galimybės pateikti prašymo“, – savo versiją dėstė skaitytojas Simonas.

Skaitytojo nuotr./„Regitros“ atsakymas dėl registracijos mokesčio
Skaitytojo nuotr./„Regitros“ atsakymas dėl registracijos mokesčio

„Deja, „Regitra“ pasirenka lengvesnį kelią ir atsisako nagrinėti, kodėl vartotojai 28 minutes neteikė prašymų. Atsižvelgiant į logiškumą ir sąžiningumą, turėtų būti taip, kad, jei pardavėjas iki 2020.06.30 imtinai yra pateikęs informaciją „Regitrai“, jog automobilis parduotas ir pateikta pirkimo pardavimo sutartis – taršos mokestis netaikomas“, – svarstė Simonas.

Svarbiausia – automobilio registracijos data

„Regitros“ komunikacijos specialistė Emilija Bardauskienė pabrėžia, kad asmenims, kurie elektroninėje transporto priemonių registravimo sistemoje pateikė prašymą įregistruoti transporto priemonę ir jis buvo patvirtintas iki liepos 1 d., registracijos mokestis nebuvo taikomas. Tačiau 28 minučių mįslės toks atsakymas nepadėjo įminti.

„Galiojantys teisės aktai numato, kad registracijos mokestis taikomas ne pagal pirkimo–pardavimo sutarties sudarymo datą ar pagal tai, kada apie parduotą automobilį pranešė buvęs jo savininkas, o pagal automobilio registracijos datą.

Teisiškai pirkimo–pardavimo sutartis patvirtina automobilio įsigijimo faktą, o registracijos metu „Regitroje“ yra suteikiamas leidimas dalyvauti viešajame eisme“, – aiškina E.Bardauskienė.

Paskutinis prašymas – prieš pat vidurnaktį

Kaip patvirtino E.Bardauskienė, prašymai įregistruoti automobilį buvo priimami iki birželio 30 d. vidurnakčio.

„Pagal naujausius duomenis matome, kad paskutinis prašymas buvo pateiktas ir sėkmingai patvirtintas likus kelioms minutėms iki vidurnakčio.

Iki birželio 29 d. klientų srautas padaliniuose ir elektroninėje sistemoje buvo įprastas. O štai birželio 29–30 d. artėjantis registracijos mokestis ženkliai suaktyvino klientų srautą. Tuo laikotarpiu įmonė dirbo pilnu pajėgumu ir paslaugas savo klientams teikė tiek padaliniuose, tiek internetu.

Paskutinis prašymas buvo pateiktas ir sėkmingai patvirtintas likus kelioms minutėms iki vidurnakčio...

Kalbant konkrečiai apie transporto priemonių registracijos paslaugų teikimą elektroninėje sistemoje, čia minėtomis dienomis vidutinis vienu metu prisijungusių vartotojų skaičius buvo išaugęs daugiau nei 10 kartų“, – teigia E.Bardauskienė.

TAIP PAT SKAITYKITE: Suskaičiavo, kiek milijonų registracijos mokesčio jau surinko iš automobilių pirkėjų

Jos teigimu, tomis dienomis sistema veikė ir jos darbas nebuvo nutrūkęs, tačiau dėl stipriai išaugusio naudotojų skaičiaus, sistema veikė lėčiau, o prašymai buvo apdorojami ilgiau nei įprastai.

„Todėl birželio 30 d. eigoje, įskaitant ir paskutinį pusvalandį iki vidurnakčio, dalis klientų galėjo susidurti su techniniais nesklandumais. Taigi dėl didelio klientų srauto vieniems iš karto pavyko prisijungti prie sistemos ir gauti paslaugą, o kitiems teko laukti. Atsiprašome už nepatogumus“, – teigia E.Bardauskienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius