Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Sovietinių „Žigulių“ rojus Maskvoje: 600 AG išvystantys drifto galiūnai ir kitokia egzotika

Maskvoje šį savaitgalį vyks „ŽiFest“ – VAZ gamintojo automobilių paroda ir varžybos. Sovietmečiu ši markė buvo labai populiari Lietuvoje, o pastaruoju metu įvairiose žiedinėse lenktynėse ir raliuose automobiliu VAZ (tiesa, modifikuotu) važiuoja Dovilas Čiutelė su komanda.
„ŽiFest“ – VAZ gamintojo automobilių paroda ir varžybos
„ŽiFest“ – VAZ gamintojo automobilių paroda ir varžybos / ZR.ru iliustr.
Temos: 1 Egzotika

„ŽiFeste“ dalyvaus apie 5 tūkst. šios markės automobilių. Didžioji jų dauguma varžysis šonaslydžio (drifto) varžybose, skambiu pavadinimu „Žiguliai – prieš visus“.

Egidijaus Babelio nuotr./Lenktynių akimirka
Egidijaus Babelio nuotr./Lenktynių akimirka

Rusai taip pat turi savo Čiutelę – daugkartinis Rusijas čempionas Fiodoras Vorobjovas, kartais rungtyniaujantis ir užsienietiškais automobiliais, kurių galia siekia 700 AG, savo „Žiguliams“ įdėjo „Toyota“ širdį – šešių cilindrų variklį 2JZ-GTE (apie 280 AG). Taigi tik sąlygiškai galima sakyti, kad šis VAZ yra rusiškas automobilis. Iš esmės liko tik jo kėbulas.

Parodoje bus eksponuojami itin reti, perdaryti „Žiguliai“. Pavyzdžiui, Aleksejus iš Samaros atvyko „Žiguliais“ su turbininiu varikliu, varomu dujomis. Jo pakaba taip pat perdaryta, pasinaudojus kompanijos „Wisefab“ sprendimais.

Dar vienas įdomus egzempliorius – specialiai traukos (drago) lenktynėms perdarytas 1990 m. VAZ 2106. Po jo dangčiu – 16 vožtuvų forsuotas VAZ variklis. Turbina Garrett GTX3076R padeda jam išvystyti 600 AG.

O kaip vertintumėte idealiai išlaikytą universalą VAZ 2102 su pneumatine pakaba? Vieniems tai – bereikalingas pinigų švaistymas ir nostalgija sovietinei automobilių pramonei. Kitiems – žavus prie asfalto prigludęs „lagaminas“.

Parengta pagal „Za ruliom“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Užsisakykite
15min naujienlaiškius