2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

STT mokė techninės apžiūros specialistus antikorupcijos

Klaipėdos techninės apžiūros įmonėje „Transkona“ surengti antikorupcijos prevencijos mokymai. Jiems vadovavo LR Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio viršininkas Leonas Barišauskas ir Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacijos „Transeksta“ prezidentas prof. Rimantas Didžiokas.
Techninė apžiūra
Techninė apžiūra / Algimanto Brazaičio nuotr.

Klaipėdos techninės apžiūros centro kontrolieriai, ekspertai ir kiti atsakingi techninės apžiūros darbuotojai pagilino žinias, kaip elgtis galimos korupcijos atvejais.

Įmonės „Transkona“ veiklą prižiūri ir kontroliuoja Valstybinė kelių transporto inspekcija prie Susisiekimo ministerijos. Nepaisant to, „Transkona“ techninės apžiūros centruose sėkmingai veikia vidinės darbo kokybės kontrolės sistema, kontrole ir antikorupcine veikla užsiima specialiai tam įkurta tarnyba.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Paulius Pleskovas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Paulius Pleskovas

„Siekiame, kad vairuotojai suvoktų techninės apžiūros svarbą ir suprastų, kad tvarkinga technika lemia saugesnį eismą, patogesnes ir taupesnes keliones. Mūsų kontrolieriai netoleruos net menkiausio neteisėto veiksmo“, – teigia bendrovės „Transkona“ generalinis direktorius Paulius Pleskovas.

Nuo rugpjūčio 1 d. įmonėje „Transkona“ įsigaliojo nauji vidaus norminiai dokumentai. Tai taisyklės, nurodančios, kaip elgtis įmonės darbuotojams, kai jiems siūlomas atlygis už neteisėtus veiksmus vykdant darbines pareigas.

Techninės apžiūros kontrolierius ar kitas atsakingas darbuotojas, kuriam tiesiogiai ar per tarpininkus siūloma pasipelnyti, privalės aiškiai pareikšti, kad netoleruos tokio pasipelnymo ir vykdydamas savo pareigas jokių sandėrių nedarys.

Asmuo bus įspėtas, kad kyšio davimas – sunkus nusikaltimas. Už jį Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse yra nustatyta baudžiamoji atsakomybė. Asmeniui nesiliovus siūlyti kyšio, kontrolierius turėtų jį įspėti, jog pradės nusikalstamos veikos fiksavimo procedūrą ir informuos teisėsaugos instituciją (STT, Teritorinę policijos įstaigą).

„Nesiekiame nubausti visų, galbūt klaidingai suvokusių galimybę už neteisėtą atlygį gauti techninės apžiūros patvirtinimą ir kuo daugiau jų perduoti teisėsaugos institucijoms. Mūsų tikslas – korupcijos užkardymas ir prevencija“, – teigia Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacijos „Transeksta“ prezidentas prof. Rimantas Didžiokas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką