Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Tyrimas: vairuodami lietuviai ne tik kalba telefonu, bet ir siuva sagas bei valo automobilio salono dėmes

Rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime Consulting“ atlikta vairuotojų apklausa parodė, kad vairuotojai kelyje ne tik kalba mobiliuoju telefonu, užkandžiauja ir geria, bet valosi batus, skaito laikraščius, siuvasi sagas ir t.t. Draudimo bendrovės atstovai atkreipia dėmesį, kad pašalinius darbus vertėtų atidėti, kadangi būtent dėl išsiblaškymo eismo įvykiai kyla dažniausiai.
Moksliškai įrodyta, jog telefonu kalbančio vairuotojo reakcijos laikas pailgėja beveik dvigubai, o klaidingų sprendimų skaičius išauga beveik 4 kartus.
Moksliškai įrodyta, jog telefonu kalbančio vairuotojo reakcijos laikas pailgėja beveik dvigubai, o klaidingų sprendimų skaičius išauga beveik 4 kartus. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Draudimo bendrovės „ERGO Lietuva“ žalų administravimo skyriaus vadovo Nerijaus Giedraičio teigimu, tyrimo rezultatai atskleidė, kad susikaupę vairuoja ir jokia pašaline veikla neužsiima tik 7 proc. gyventojų. „Žalų statistika atspindi, kad didžioji dalis eismo įvykių kyla dėl vairuotojų išsiblaškymo. Tai, kad daugiau kaip 90 proc. vairuotojų vairuodami užsiima pašaline veikla, kelia nerimą, kadangi bet koks dėmesio blaškymas ženkliai padidina tikimybę sukelti eismo įvykį“, – teigia N. Giedraitis.

Apklausos rezultatai atskleidė, kad nors vairuodami telefonu kalba ir trumpąsias žinutes rašo gana didelė vairuotojų dalis (daugiau nei 40 proc.), tačiau tai nėra dažniausia pašalinė veikla, kuria užsiima vairuotojai. Beveik visi vairuotojai vairuodami geria gėrimus (93 proc.) ir ieško nukritusių daiktų (90 proc.), didelė jų dalis vairuodami valo automobilio salono dėmes (71 proc.) ir užkandžiauja (55 proc.). Tyrimo duomenimis, maždaug kas trečias vairuotojas (35 proc.) vairuodamas spėja nusivalyti automobilių stiklus, beveik ketvirtadalis jų (26 proc.) – rūko.

Dėl pašalinės veiklos vairuotojai dažniausiai nespėja laiku sustabdyti ir atsitrenkia į kitą automobilį ar į stulpą

Tačiau pašalinių veiklų sąrašas neapsiriboja vien tradicinėmis veiklomis. Lietuviai vairuodami taip pat valosi akinius (12 proc.), skaito laikraščius ar žurnalus (9 proc.) 7 proc. vairuojančių moterų dažosi bei beveik 1 proc. jų lakuojasi nagus. Vairuodami gyventojai taip pat spėja ir nusivalyti batus (2 proc.), mokytis (1 proc.), taip pat pasitaiko, kad vairuodami naudojasi kompiuteriu, į akis dedasi kontaktinius lęšius, siuva sagą.

Draudimo bendrovės „ERGO Lietuva“ atstovo teigimu, vairuotojai dažniausiai prisipažįsta, kad eismo įvykį sukėlė dėl to, kad ieškojo kokio nors daikto. „Dėl pašalinės veiklos vairuotojai dažniausiai nespėja laiku sustabdyti ir atsitrenkia į kitą automobilį ar į stulpą, taip pat pasitaiko atvejų, kuomet nespėja suvaldyti automobilio ir nuvažiuoja nuo kelio. Vidutiniškai patirtų žalų dydis tokių eismo įvykių metu siekia 3-4 tūkst. litų“, – teigia N. Giedraitis.

Vairuotojai apklausti šių metų gruodžio pirmą savaitę. Apklausoje dalyvavo 508 vairuotojai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, rajono centrų bei kitų gyvenviečių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Užsisakykite 15min naujienlaiškius