2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

VGTU mokslininkai: negalima teigti, jog vienų ar kitų degalų sąnaudos yra didesnės ar mažesnės

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Automobilių inžinerijos katedros mokslininkams ištyrus ir palyginus keturių populiariausiose Lietuvoje degalinių tinkluose parduodamų dyzelinių degalų savybes varikliui veikiant įvairiais sūkiais bei apkrovomis pareiškė, kad negalima teigti, jog vienų ar kitų degalų sąnaudos yra didesnės ar mažesnės, nes tirtų degalų sąnaudų litrais skirtumas neviršija matavimo paklaidos (1,25 proc), rašo „Lietuvos rytas“.
Dyzelinas
Dyzelinas / 123RF.com iliustr.

Gavusi tokias mokslininkų dyzelinio variklio energinių ir ekologinių rodiklių tyrimų išvadas, Biodegalų asociacija kreipėsi į Konkurencijos tarybą. Skunde prašoma pradėti tyrimą dėl „Neste Lietuva“ klaidinančios reklamos, kai siūloma įsigyti neva ekonomiškesnių degalų už net 6 proc. didesnę kainą, bet pirkėjas negali tikėtis jokio efekto.

Bendrovės „Neste Lietuva“ generalinis direktorius Ringaudas Steikūnas dienraščiui teigė, kad tai jau ne pirmas Biodegalų asociacijos bandymas „kaišioti pagalius į ratus nevisiškai civilizuotais būdais“: „Dėl ankstesnio kreipimosi mes įrodėme savo tiesą, todėl tyrimas net nebuvo pradėtas“.

Lietuvos vartotojų asociacijos prezidento Pauliaus Merecko teigimu, dyzelinu Lietuvoje varomi visi komercinės paskirties automobiliai, kita technika ir du trečdaliai lengvųjų automobilių, todėl viešojoje erdvėje pasirodanti klaidinanti, niekuo nepagrįsta informacija apie geresnes vieno produkto savybes turėtų būti vertinama valstybiniu mastu. Jis sakė, kad ketinama kreiptis į atsakingas valstybės institucijas, o jeigu VGTU mokslininkų tyrimo išvados kam nors pasirodys nepakankamos, gali būti atliktas tyrimas nepriklausomoje laboratorijoje užsienyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką