Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Vilniuje kuriamas pasaulinis elektromobilių infrastruktūros projektas

Lietuvos bendrovė kartu su verslo partneriais iš Lenkijos nusitaikė į didžiulį potencialą turinčių elektromobilių įkrovimo stotelių tinklo plėtrą. Prie projekto „Clean drive“ komandos prisijungė Vilniaus meras Remigijus Šimašius, artimiausiu metu bus baigti susitarimai su Šveicarijos ir Šiaurės Amerikos atstovais ir įkurta nauja įmonė Šveicarijoje.
Elektromobilis
Elektromobilis / 123rf.com

„Akivaizdu, kad elektromobiliai ir atsinaujinanti švari energetika yra pasaulio ateitis, todėl palaikome idėją ir padėsime ją plėtojant. Manau, kad jei sumanymas pavyks – naudos turės ne tik Vilnius, tačiau ir visa Lietuva“, – sako Vilniaus miesto meras R.Šimašius.

Tarptautinės energetikos agentūros duomenimis transporto sektorius sudaro apie 25 proc. viso anglies dvideginio emisijų. Siekiant sumažinti transporto sektoriaus sukeliamą oro taršą ir anglies dvideginio kiekį, valstybės remia elektromobilių plėtrą visose stadijose: nuo jų gamybos iki naudojimo, infrastruktūros elektromobilių naudojimui pritaikymo.

„Nors elektromobiliai populiarėja visame pasaulyje, tačiau spartesnę plėtrą ir investicijas stabdo įkrovimo stotelių stygius. Tikimasi, kad ateityje valstybės aktyviai rems elektromobilių plėtrą ir 2030 metais elektromobilių kiekis rinkoje sudarys apie 20-30 proc. Mūsų projekto tikslas – prisidėti prie elektromobilių naudojimo skatinimo. Projektą sudaro dvi dalys: tarptautinio elektromobilių stotelių tinklo kūrimas ir elektromobilių nuomos platforma“, – sako projekto „Clean drive“ sumanytojas ir „MPG Investicija“ generalinis direktorius Gediminas Gabrielaitis.

Pagal Tarptautinės energetikos agentūros duomenis, didelė dalis elektromobilių stotelių tinklo priklauso privatiems asmenims ir neprieinama viešam naudojimui. Atsiskaitymo sistema už elektromobilių įkrovimą stotelėse skiriasi priklausomai nuo valstybės, trūksta informacijos apie konkrečių elektromobilių stotelių naudojimo sąlygas, techninius standartus ir patikimumą.

„Clean drive“ kuriamas naudojant blockchain technologiją ir turės patogią atsiskaitymo sistemą už elektromobilių krovimą. Be to, bus išplėstas visuomenei prieinamų elektromobilių stotelių tinklas, sukurta vartotojui patogi aplikacija apie elektromobilių stotelių patikimumą ir naudojimo galimybes. Platformos naudotojai atsiskaitys kriptovaliuta bei galės teikti siūlymus dėl naujų elektromobilių stotelių įgyvendinimo vietų ir jas finansuoti kriptovaliuta.

Šveicarijoje iki metų pabaigos įvyks kriptovaliutų žetonų platinimas (angl. initial coin offering, ICO). ICO skelbs Lenkijos „Virtll Spolka Zograniczona Odpowiedzialnoscia“ ir Lietuvos kapitalo kompanija UAB „MGP Investicija“ konsorciumo įsteigta nauja bendrovė. ICO skelbimu bus siekiama surinkti 40 mln. eurų.

„Nors projektas „Clean drive“ yra pasaulinis, jo būstinė ir namai yra Vilnius, todėl mums labai svarbus mero palaikymas ir pagalba. Jau esame numatę vietas, kur Vilniuje bus įrengiamos krovimo stotelės“, – teigia G.Gabrielaitis.

Lietuvoje šiuo metu yra apie 50 viešų ar pusiau viešų elektromobilių įkrovimo stotelių, 23 iš jų greitojo krovimo. Dar 52 privačias stoteles valdo SPARK, kuriomis naudotis gali tik SPARK elektromobiliai.

Latvija turi 72 krovimo stoteles, 12 iš jų greito krovimo. Estija, turinti 384 stoteles, iš jų 193 greitojo krovimo, yra viena iš pirmųjų pasaulyje valstybių įrengusi visą šalį apimančią greitojo įkrovimo infrastruktūros tinklą. Lenkijoje yra 329 stotelės, iš jų 39 greito įkrovimo.

2016 metų pabaigoje VĮ „Regitra“ duomenimis buvo užregistruoti 337 elektromobiliai. Šių metų pradžioje elektromobilių skaičius padidėjo iki 631.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais