Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Vilniuje parodoje „Auto Bazar 2020“ pristatoma Ženevos automobilių parodos žvaigždė

Rugsėjo 4-5 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ trečius metus iš eilės vyksiančioje parodoje didelis dėmesys bus skiriamas elektromobiliams bei jų infrastruktūrai.
„Auto Bazar“
„Auto Bazar“ / „Auto Bazar“ parodos dalyvių archyvo nuotr.
Temos: 1 Automobilis

„Auto Bazar“ parodoje bus galima išbandyti net penkis elektromobilius: „Peugeot 2008“, „Peugeot 208“, „Hyundai Kona Electric“, „Nissan Leaf“ ir naujieną tiek mūsų rinkoje, tiek dar niekur nematytą pasaulyje „Honda e“. Parodos metu elektromobiliais bus galima ne tik grožėtis – visi jie dalyvaus varžybose, kuriose bus apdovanotas daugiausiai bandomųjų kilometrų parodos metu nuvažiavęs ir efektyviausiai energiją naudojęs modelis. Kadangi elektromobiliai ne tik padeda taupyti, bet ir gali suteikti nemažai adrenalino, vyks ir slalomo varžybos, o jose greičiausio trasos įveikimo laiko sieks žinomi Lietuvos lenktynininkai“, – apie elektromobilių pasirodymą renginyje pasakojo elektromobilių varžybų „Pažink Lietuvą“ organizatorius bei „Auto Bazar“ elektrinių transporto priemonių ekspozicijos kuratorius Darius Grinbergas.

Pasaulinė premjera

2017 metų Ženevos automobilių parodoje pasauliui pristatytas ir dėmesio sulaukęs kaip prototipas „Urban EV“ tapo serijiniu elektromobilio modeliu „Honda e“ ir „Auto Bazar“ metu jis bus pristatytas visuomenei.

„Šiuo automobiliu Lietuvoje tik pradedama prekiauti ir jis yra pristatomas kartu su visomis vakarų Europos šalimis. Lygiai taip pat prekyba startuoja Vokietijoje ar Prancūzijoje. Mums pavyko šį automobilį Lietuvai užsisakyti iš pirmos gamybos partijos, tad inovatyvusis „Honda e“ mus pasieks vienus pirmųjų visame pasaulyje. „Ateitis atvyko“ – tokiu šūkiu pristatome šį automobilį ir tikime, kad šis modelis yra puikus ateities automobilių pranašas. Su kolegomis juokaujame, kad sukryžminus pirmos kartos „Civic“ ir išmanųjį telefoną ir gautųsi šis modelis – jo valdymas bus pažįstamas visiems besinaudojantiems išmaniuoju“, - apie „Honda e“ premjerą pasakojo „Nippon Auto“ rinkodaros partneris Mantas Mikšys.

Šis modelis išskirtinis ne tik savo dizainu, bet ir technologiniais sprendimais. Gamintojas vietoj įprastų veidrodėlių sumontavo kameras, taip mažinant automobilio oro pasipriešinimą bei gerinant matomumą. Salone, priekinėje konsolėje, sumontuoti du 12,3 colių skersmens lietimui jautrūs ekranai, kuriuose vairuotojas gali matyti reikiamą informaciją, o keleivis mėgautis filmais ar, pavyzdžiui, surasti reikiamą kelionės tikslą naudojantis navigacijos programomis.

Populiariausi elektromobiliai

Parodoje puikuosis ir visai neseniai rinkoje pasirodę „Peugeot“ elektromobiliai e-208 bei SUV e-2008. Tai išskirtinio dizaino elektromobiliai, pasižymintys didesniu nei 300 kilometrų nuvažiuojamu atstumu viena įkrova, o iki 80 procentų įkrovos lygio įsikraunantys vos per 30 minučių.

Dalyviai, nusifotografavę su šiais modeliais ir nuotraukas įkėlę į „Facebook“ ar „Instagram“ turės galimybę laimėti automobilį savaitgaliui.

Parodos stende žiūrovai galės išvysti ir elektromobilius, kurie jau užsitarnavo lietuvių simpatijas ir važinėja Lietuvos keliais: „Hyundai Kona Electric“ bei „Nissan Leaf“. Dėl prieinamos kainos ir puikių techninių charakteristikų šie modeliai susilaukė didžiulės sėkmės ir tapo daugelio kasdieninių kelionių partneriais.

„Labai džiaugiames galėdami parodos lankytojams pristatyti viena populiariausių elektromobilių rinkoje – „Hyundai Kona Electric“. Šis elektromobilis pasižymi geriausiu rinkoje kainos ir nuvažiuojamo atstumo santykiu, o norintys jį įsigyti gali tai padaryti čia ir dabar, nes norimo modelio nereikia laukti kelių savaičių ar mėnesių. Norintys iš arčiau susipažinti su elektromobiliuose naudojamomis technologijomis galės tai padaryti mūsų stende – konsultantai ne tik papasakos, bet ir praktiškai pademonstruos kaip veikia viena ar kita technologija“, - apie „Kona Electric“ pasakojo „Fakto Auto“ marketingo vadovas Vaidotas Kviklys.

Elektra varomi motoroleriai

Europoje jau pamėgta, o Lietuvoje vis didesnio populiarumo susilaukianti priemonė – elektra varomi motoroleriai, kurie šiltuoju metų sezonu tampa nepamainomais pagalbininkais gyvenantiems ir dirbantiems mieste. „Moto INN“ motociklų parduotuvė pristatys populiariausių Europoje „NIU“ elektrinių motorolerių modelių gamą, kurioje galima rasti tiek mažų bei itin manevringų, tiek įprasto dydžio išmaniųjų motorolerių.

„NIU“ motoroleriai sukurti taip, kad jų naudojimas būtų kiek įmanoma patogesnis, o išlaikymo kaštai kuo mažesni. Kiekvienas motoroleris prisijungia prie išmaniojo telefono programėles, kurioje galite matyti ne tik įkrovos lygį ir nuvažiuota atstumą bei maršrutą, bet ir lengvai atlikti diagnostika įsitikinant, kad visi mazgai veikia tinkamai. Užtenka nuvažiuoti kelis kilometrus norint įsitikinti, kad tai puikus sprendimas kelionėms mieste. Taip pat reikia turėti omenyje, kad pridavę seną automobilį perdirbimui gausite 1000 eurų kompensaciją, kuria galėsite pasinaudoti pirkdami šį motorolerį“, - kalbėjo „Moto Inn“ atstovas Mindaugas Gulbinskas.

Parodos metu žiūrovai galės pabandyti motorolerius vietoje, o norintys susipažinti iš arčiau – registruotis 30 minučių bandomajam važiavimui parodos metu. Iš viso testodrome lauks net 13 transporto priemonių. Registracija bandomajam važiavimui internete – čia.

Žali sprendimai namams ir verslui

Populiarėjant elektromobilių naudojimui lygiagrečiai rinkoje pagreitį įgauna ir įvairūs atsinaujinančios elektros energijos sprendimai. Vieną iš jų parodoje pristatys ir įmonė „Green Up“, siūlanti visus namus ar biurą aprūpinti elektra, o taip pat ir įkrauti elektromobilį naudojant saulės energiją.

„Siūlome vienintelį tokį sprendimą Lietuvoje, kai elektromobilis tampa suderinamas su saulės energija. Vietoj namo stogo dangos mes įrengiame saulės modulius, kurie puikiai atlieka tiek elektros gamybos funkciją, tiek įprasto stogo, o gyventojai tuo tarpu sutaupo stogo dangos išlaidoms bei gali pasinaudoti 30% valstybės subsidija. Naudojant specialią įkrovimo stotelę mes galime visą perteklinę namams ar biurui skirtą energiją nukreipti į elektromobilio įkrovimo stotelę ir taip važinėti naudojantis ne elektra, gauta naudojant deginant anglį, o ta, kurią gavome iš saulės“, - apie šią technologiją pasakojo „Green Up“ vykdantysis direktorius Tomas Žalnora.

Lankytojai, apsilankę „Green Up“ stende turės galimybę pasikonsultuoti, išvysti ir saulės modulius, ir specialią įkrovimo stotelę, kuri naudodama saulės energiją įkrauna elektromobilius.

Organizatoriai primena - tiek lankytojams, tiek dalyviams parodos metu privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias kaukes. Visame renginyje bus laikomasi saugumo reikalavimų – distancija tarp lankytojų, paviršių dezinfekcija, bus matuojama įeinančiųjų kūno temperatūra. Bilietus į renginį galima įsigyti tik internetu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius