Net 700 filmų žiūrėkite nemokamai. ŽMONĖS Cinema
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

„Volkswagen“ demonstruoja raumenis: ID.3 be įkrovimo nuvažiavo iš Cvikau į Šveicariją

„Volkswagen ID.3“ yra kompaktiškas ir praktiškas elektromobilis, savo dydžiu primenantis „Golf“. Pagal WLTP standartą 58 kWh bateriją turintis ID.3 be įkrovimo gali įveikti 420 km. Tačiau „Volkswagen“ žino, kad idealiomis sąlygomis jis nuvažiuos gerokai daugiau.
Elektromobilis Volkswagen ID.3
Elektromobilis Volkswagen ID.3 / Gamintojo nuotr.

Taigi, naujutėlaitis ID.3 iš „Volkswagen“ elektromobilių gamyklos Cvikau mieste patraukė į Šveicariją. Cvikau yra Saksonijos pietvakariuose – norint pasiekti Šveicariją tenka pervažiuoti pusę Vokietijos. Tai yra gerokai daugiau nei gali standartinis ID.3. Na, jei neturi vaizduotės.

„Volkswagen“ šiam iššūkiui pasitelkė profesionalus. Automobilį vairavo šveicaras ekonomiško vairavimo specialistas Felixas Egolfas. Jis žinojo, kad norint pasiekti Šafhauzeną teks važiuoti pakankamai lėtai. Kita vertus, pats elektromobilis nebuvo modifikuotas. Tiesą sakant, jame buvo ne tik vairuotojas, bet ir operatorius bei kelios kameros. Iš viso – 250 kg svoris. Nepadėjo ir tai, kad kartais teko naudoti navigaciją, o ir klimato kontrolės sistema buvo įjungta beveik visą laiką. Kaip ir, žinoma, žibintai.

44 proc. kelio ID.3 įveikė greitkeliais. F.Egolfas stengėsi paleisti akceleratorių, kai pasiekdavo nuolydžius, taip pat sekė sunkvežimius, kurie sudarė žemo slėgio aerodinaminę zoną. Tiesa, sunkvežimius sekti sekėsi sunkiai, nes jie buvo per greiti – vidutinis kelionės greitis siekė tik 56 km/val. Likę 56 proc. kelio buvo vingiuoti užmiesčio keliukai.

Ir ID.3 pasiekė Šafhauzeną. Kelionė truko maždaug 9 valandas ir, galime įsivaizduoti, ne juokais išvargino F.Egolfą. Ekonomiškas vairavimas reikalauja labai daug susikaupimo, tačiau vairuotojas gyrė automobilį kaip labai patogų.

Nors pagal WLTP ciklą ID.3 su 58 kWh baterija gali įveikti tik 420 km, šįkart be įkrovimo jis nuvažiavo visus 531. Vidutinės energijos sąnaudos šios kelionės metu siekė tik 10,9 kWh/100 km. Gamintojas oficialiuose dokumentuose nurodo, kad ID.3 šiaip suvalgo po 15,4-14,5 kWh/100 km. Tačiau neskubėkite sakyti, kad taip nutiko dėl to, kad ID.3 neužsuko į miestą. Mieste elektromobilių energijos sąnaudos yra žemesnės nei greitkelyje.

„Volkswagen“ nepateikia šio rekordo kaip kažkokios naudingos informacijos. Jūs su saviškiu ID.3 tiek nenuvažiuosite. Tiesiog tai buvo įdomus eksperimentas ir būdas populiarinti šį labai svarbų modelį.

VIDEO: Range record: ID.3 makes the journey from Zwickau to Switzerland on a single charge

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius