Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti

„Volkswagen Golf“ 50-mečio proga – įspūdinga 3000 km kelionė į Vokietiją ir atgal istoriniu automobiliu

Laikui nepavaldus dizainas, patikimumas, praktiškumas ir laikmetį lenkiančios inovacijos – taip galima apibūdinti bet kurį „Volkswagen Golf“.
„Volkswagen Golf“ 50-mečio proga – įspūdinga 3000 km kelionė į Vokietiją ir atgal istoriniu automobiliu
„Volkswagen Golf“ 50-mečio proga – įspūdinga 3000 km kelionė į Vokietiją ir atgal istoriniu automobiliu / Volkswagen nuotr.

Tai dar kartą patvirtino ir žurnalistas Vitoldas Milius, šio modelio 50-mečio proga įgyvendinęs vieną smagiausių savo pastarųjų metų kelionių.

Automobilių entuziastas, įveikęs daugiau nei 3000 km maršrutą iki Eseno (Vokietija) ir atgal 1989 metais pagamintu „Golf“, sako, kad ši kelionė grąžino prisiminimus apie smagiausias akimirkas, per daugelį metų patirtas su įvairiais to paties pavadinimo modeliais.

Serijinė pirmosios kartos „Golf“ gamyba buvo pradėta dar 1974 metais. Per 50 metų nuo konvejerio nuriedėjo daugiau nei 37 mln. įvairių modifikacijų automobilių. Skaičiuojama, kad sėkmingiausią „Volkswagen“ modelį ir populiariausią visų laikų europietišką automobilį visame pasaulyje kasdien įsigyja daugiau nei 2000 pirkėjų. Įdomu tai, kad net 20 mln. „Golf“ per pusę amžiaus buvo pagaminti Volfsburgo (Vokietija) gamykloje.

Patikimumas, nekeliantis abejonių

Įspūdingą kelionę iki Esene vykusios „Techno-Classica“ parodos V. Milius įveikė ne technologiškai itin pažangiu ir puikių įvertinimų visame pasaulyje sulaukusiu atnaujintu aštuntos kartos „Golf“, o gerokai senesniu antros kartos modeliu. Jo vairuotam 1989 metais pagamintam „Volkswagen“ hečbekui Lietuvoje netgi suteiktas istorinio automobilio statusas. Ir nepaisant solidaus automobilio amžiaus, ilgoje kelionėje žurnalistas neturėjo nė menkiausių techninių iššūkių.

„Aišku, nereikėtų lyginti beveik prieš 30 metų gamintojo „Golf“ su šiuolaikiniu modeliu. Pavyzdžiui, mano automobilis neturėjo jokios komforto įrangos, netgi vairo stiprintuvo, o maksimalus išvystomas greitis siekė apie 130 km/val. Nepaisant to, kelionė buvo puiki ir galbūt nostalgija padarė savo, bet nejaučiau visiškai jokio nuovargio“, – kalba įdomiais kelionių projektais garsėjantis pašnekovas.

Balandžio 3-7 dienomis Esene vykęs „Techno-Classica“ renginys tradiciškai sutraukia technikos entuziastus iš viso regiono. Čia dalyvauja didžiausi Europos automobilių klubai, kolekcionieriai, puošybos specialistai, atsarginių detalių ir aksesuarų gamintojai. Stenduose demonstruojami įvairias restauravimo, perdarymo ir kitas paslaugas teikiančių įmonių įgūdžius atskleidžiantys įspūdingi tiek modernūs, tiek ir klasikiniai automobiliai.

Skaičiuojama, kad didžiuliame automobilių mėgėjų sąskrydyje apsilankė maždaug 200 tūkst. žmonių.

50-metį Esene aktyviai minėję didžiausių „Golf“ ir „Volkswagen“ klubų entuziastai nustebo sužinoję, kad V. Milius savąjį hečbeką atvairavo iš taip toli. Už ryžtą su devintajame dešimtmetyje pagamintu „Golf“ įveikti daugiau nei 1500 km maršrutą į vieną pusę žurnalistui netgi buvo skirtas specialus populiariojo modelio 50 metų jubiliejaus ženkliukas, kuriuo lietuvis padabino savo automobilio priekines groteles.
Maršrutą žurnalistas įveikė ne pačiu trumpiausiu keliu. Važiuodamas pirmyn, pakeliui užsuko į Volfsburgą (Vokietija), kuriame įkurta didžiausia „Volkswagen“ gamykla, o grįždamas aplankė Poznanės (Lenkija) automobilių parodą ir apžiūrėjo Gdanske (Lenkija) sukauptą daugiau nei 60 skirtingų „Volkswagen“ modelių kolekciją.

Retesni modeliai – gera investicija

V. Milių labiausiai žavi senieji GTI modeliai. 1976 m. pristatytas pirmasis „Golf GTI“ laikomas karštų hečbekų segmento pradininku. Anot žurnalisto, techniškai tvarkingų ribotos serijos GTI modelių kainos dabar gali viršyti ir 50 tūkst. eurų. Itin sparčiai didėja ir prižiūrėtų „Cabriolet“ modelių vertė. Įdomu tai, kad 1979 m. pristatytas pirmasis atviras „Golf“ modelis kurį laiką buvo perkamiausiu kabrioletu pasaulyje.

„Pirmos ir antros kartos „Golf“ modeliai apskritai išsiskiria nesenstančiu klasikiniu dizainu. O jei tai dar GTI modelis, papuoštas pagaminimo metus stilistiškai atitinkančiais BBS ar ATS ratlankiais ir skoningais aksesuarais, toks vaizdas nepalieka abejingų. Nenuostabu, kad tvarkingas toks automobilis dabar kainuoja daugiau nei naujas aštuntos kartos modelis. Retesnis „Golf“ dabar gali būti labai rimta investicija“, – komentuoja V. Milius, pridurdamas, kad praeityje turėjęs ne vieną „Golf“ ir netgi į automobilių sportą įsitraukęs būtent vairuodamas legendinį GTI.

Automobilis, padidinęs technologijų prieinamumą

Inovacijas „Volkswagen“ pradėjo jau 1974 m., pristatydama pirmos kartos „Golf“. Šis modelis išsiskyrė ne tik laikmečiui nebūdingu sumaniu erdvės planavimu ir priekinių varančiųjų ratų pavara, bet ir išpopuliarino dyzelinių variklių komplektavimą bei pristatė praktiško ir sportiško automobilio koncepciją.

1983 m. debiutavęs antros kartos „Golf“ išsiskyrė tokiomis naujovėmis, kaip aplinkos taršą mažinantis katalizatorius, stabdžių antiblokavimo sistema ABS ir visų varančiųjų ratų sistema. Nuo 1991 m. gamintas trečios kartos „Golf“ pirmasis turėjo priekines ir šonines oro pagalves ir greičio palaikymo sistemą, 1997 m. pasirodęs ketvirtos kartos modelis – elektroninę stabilumo programą (ESP) ir dvigubos sankabos pavarų dėžę (DSG), o penktasis – naują keturių svirčių galinę pakabą ir „bi-Xenon“ priekinius žibintus.

2008 m. pasirodę „Golf“ dar kartą priminė apie išskirtinį „Volkswagen“ dėmesį saugumui. Lazeriniu būdu suvirintas kėbulas atlaikė griežčiausius „EuroNCAP“ testus ir pelnė aukščiausią penkių žvaigždučių įvertinimą. Automobilyje pirmą kartą įdiegtos tokios pažangios sistemos, kaip automatinis tolimųjų šviesų perjungimas, parkavimo asistentas, pajudėjimo įkalnėje pagalba ir adaptyvusis važiuoklės valdymas.

2012 m. metų rugsėjį „Volkswagen“ visam pasauliui pristatė jau septintosios kartos „Golf“. Naujasis modelis buvo iki 100 kg lengvesnis už pirmtaką, o tai lėmė iki 23 proc. mažesnes degalų sąnaudas. Į gausų pažangiausių pagalbinių technologijų paketą buvo įtrauktos naujausios sistemos – avarinis stabdymas po susidūrimo, prisitaikantis greičio palaikymas, susidūrimo pavojaus stebėjimas su avarinio stabdymo funkcija ir daugelis kitų. 2014 m. debiutavęs naujasis vien elektra varomas „e-Golf“ tapo e-mobilumo eros pranašu.

Elektrifikacija tęsėsi ir 2019 m. rinkoje pasirodžius aštuntos kartos „Golf“, kuris buvo komplektuojamas su naujos kartos švelniojo hibrido sistemomis ir įkraunamomis hibridinėmis jėgainėmis. „Travel Assist“ įranga drauge su eismo juostos keitimo pagalba, susidūrimo pavojaus fiksavimu užtikrino aukštesnio lygio autonomiškumo funkcijas, o LED priekiniai ir galiniai žibintai – geresnį matomumą ir išskirtinį stilių.

Papildomai siūloma adaptyvioji važiuoklė leido pasiekti kompaktinių modelių segmente iki tol nematytą komforto ir dinamiškumo derinį.
50 metų jubiliejų „Golf“ pasitiko svarbiais patobulinimais. Atnaujintas aštuntos kartos modelis išsiskiria intuityviai valdoma naujos kartos multimedijos sistema, aštresniu dizainu ir itin efektyviomis jėgainėmis. Įkraunamas „Golf“ hibridas elektros režimu dabar gali nuvažiuoti daugiau nei 100 km atstumą. Be to, automobilis pirmą kartą buvo papuoštas šviečiančiu „Volkswagen“ logotipu, o valdymo balsu asistentas veikia pasitelkiant „ChatGPT“ dirbtinio intelekto kalbos modelį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Užsisakykite 15min naujienlaiškius