15min be reklamos
2018 01 06, 14:08

Žvėryniečių dilema: kodėl jų daugiabučiui teko vos dvi vietos automobiliams?

Vilniaus Žvėryne nuo lapkričio 23 d. pradėta rinkti vietinė rinkliava už automobilių stovėjimą. Savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“ (SĮSP) žadėjo, kad automobiliai bus statomi tvarkingiau. Ir išties – tvarkos daugiau, tačiau kai kurie gyventojai nesupranta, kodėl negali gauti lengvatinio leidimo savo automobiliui. Vieno Pušų gatvės namo gyventojai sužinojo, kad jiems tokia vieta priklauso vos viena, nors butų – septyni.
Vilniaus Pušų g. namo gyventojai liko be stovėjimo vietų mašinoms
Vilniaus Pušų g. namo gyventojai liko be stovėjimo vietų mašinoms / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Septyni butai

Į 15min kreipėsi vilnietis Sigitas, gyvenantis viename iš sostinės Pušų gatvės namų. Šiame daugiabutyje – septyni butai, kiekviename iš jų gyvena atskira šeima. Tačiau, kaip paaiškėjo prieš kelias savaites, kažkas jų namą laiko vienbučiu ar įsivaizduoja, kad čia gyvena viso labo viena šeima.

„Mūsų name – septyni butai. Vienas gyventojas pasiėmė namų knygą, nuėjo į savivaldybę ir gavo mašinai statyti vietą. Nuėjo antras su namų knyga ir išgirdo, kad daugiau čia gyventojų nėra, tik vienas, todėl kitiems nebeduos. Vieni kaimynai nuėję bent jau išsiėmė leidimą antrai mašinai, nors tai ir kainuoja kas mėnesį po 8,7 euro. Vaikščiojo ten visi, bet savivaldybėje sako – jūs balsuoti galite, Gyventojų registre esate, bet namas vienas ir šeimininkas vienas“, – istoriją apie mokamos parkavimo sistemos įrengimą papasakojo Sigitas.

Jo teigimu, atrodo, lyg gyventojai ir jų butai būtų dingę. „Registrų centre net paklausė: jūs ten ką, viena didelė šeima gyvenate? Patys supranta, bet va taip yra“, – juokėsi gyventojas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vilniaus Pušų g. namo gyventojai liko be stovėjimo vietų mašinoms
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vilniaus Pušų g. namo gyventojai liko be stovėjimo vietų mašinoms

Namas į butus nepadalytas

Tačiau SĮSP kalba kitaip. Esą patys gyventojai nėra tinkamai sutvarkę dokumentų, todėl daugiau nei dvi vietos jų automobiliams ir nepriklauso.

„SĮ „Susisiekimo paslaugos“, išduodama gyventojų leidimus statyti automobilius apmokestintose vietose, vadovaujasi Vilniaus miesto savivaldybės tarybos 2011-07-13 sprendimu patvirtintais Vietinės rinkliavos už naudojimąsi tarybos nustatytomis vietomis automobiliams statyti nuostatais. Juose numatyta, kad apmokestintoje teritorijoje esančios gyvenamosios paskirties patalpos, kuriai suteiktas unikalus numeris, adresu gali būti išduodami ne daugiau kaip du gyventojo leidimai. Išduodant leidimą nekilnojamojo turto registre yra tikrinama patalpų paskirtis ir įregistravimas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vilniaus Pušų g. namo gyventojai liko be stovėjimo vietų mašinoms
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vilniaus Pušų g. namo gyventojai liko be stovėjimo vietų mašinoms

Pušų g. 3 esantis namas yra įregistruotas kaip gyvenamasis namas, tačiau jis nėra padalytas į atskirus turtinius vienetus, t.y. butus. Atsižvelgiant į duomenų visumą ir nuostatus, šiuo metu namui yra priskirti: vienas metinis gyventojo leidimas ir vienas mėnesinis gyventojo leidimas. Gyventojams kaip sprendimą siūlytume nustatyta tvarka įregistruoti valdomas patalpas“, – 15min įmonės komentarą perdavė SĮSP komunikacijos vadovė Miglė Bielinytė.

Tad gyventojams teks pirmiausia įregistruoti valdomas patalpas, tvirtina „Susisiekimo paslaugos“, o tik tada reikalauti vietų savo transporto priemonėms.

Apmokestino lapkričio pabaigoje

Apie tai, kad Žvėryne už automobilių stovėjimą reikės mokėti, SĮSP pranešė lapkričio vidury.

„Besibaigiant lapkričiui Žvėrynas pasitinka vilniečių lauktus pokyčius – šiame sostinės rajone automobiliai bus statomi tvarkingiau. Atsižvelgus į Žvėryno gyventojų pageidavimus dėl netvarkingai statomų automobilių bei verslo infrastruktūros plėtros keliamus iššūkius nuo lapkričio 23 d. Žvėryne pradedama rinkti vietinė rinkliava už automobilių stovėjimą“, – teigta pranešime spaudai.

Visas Žvėrynas – nuo Saltoniškių g.–T.Narbuto g. sankryžos iki Vingio parko prieigų, taip pat – iki Lietuvos edukologijos universiteto – pateko į žaliąją rinkliavos zoną. Joje vietinė rinkliava renkama pirmadieniais–šeštadieniais, nuo 8 iki 18 val., o valanda stovėjimo kainuoja 0,3 euro.

Pirmajam automobiliui skirtas leidimas žaliojoje rinkliavos zonoje kainuoja 7,2 euro metams, o antrajam – 8,7 euro mėnesiui.

„Tiek Neries pakrantėje, tiek ir Žvėryne pastebimai plečiasi verslo bendruomenė – vis daugėja verslo centrų, auga ir juose dirbančių specialistų skaičius. Be abejo, dalis jų savo kasdienėms kelionėms renkasi automobilius, kurie neretai statomi Žvėryne, o iš čia kelionė iki verslo centrų Neries pakrantėje tęsiama pėsčiomis. Tačiau auga ir žvėryniečių nepasitenkinimas, kai įvažiavimai į jų kiemus, netgi šaligatviai užstatomi svetimais automobiliais. Todėl ir norime įvesti daugiau tvarkos šiame unikaliame Vilniaus rajone“, – tuomet teigė laikinasis SĮSP direktorius Vaidotas Meškauskas.

Žvėryno pakraštyje yra įrengta „Statyk ir važiuok“ aikštelė, kuri bent iki šiol būdavo tuščia, nors čia siūloma palikti automobilius ir važinėti viešuoju transportu visą dieną už 2 eurus.

Taip pat tuo pranešimu Žvėryne gyvenantys ir savo gyvenamąją vietą gyvenamosios paskirties patalpoje deklaravę vilniečiai informuojami apie galimybę įsigyti leidimus, suteikiančius teisę statyti gyventojų automobilius apmokestintose stovėjimo vietose. Leidimui įsigyti gyventojai turi pateikti deklaruotos gyvenamosios vietos pažymą ir vairuotojo pažymėjimą, išduotą prašymą pateikiančiojo vardu. Leidimą įsigyjant elektroniniu būdu duomenys gaunami iš elektroninių duomenų registrų.

Pirmajam automobiliui skirtas leidimas žaliojoje rinkliavos zonoje kainuoja 7,2 euro metams, o antrajam – 8,7 euro mėnesiui.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vilniaus Pušų g. namo gyventojai liko be stovėjimo vietų mašinoms
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vilniaus Pušų g. namo gyventojai liko be stovėjimo vietų mašinoms

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką